Fakty i opinie

stat

Ruszył proces oskarżonego o molestowanie w komunikacji miejskiej

Oskarżony miał molestować chłopca w tramwaju.
Oskarżony miał molestować chłopca w tramwaju. fot. Trojmiasto.pl

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ przy ul. Piekarniczej 10 rozpoczął się proces 69-latka, oskarżonego o molestowanie małoletnich w pojazdach komunikacji miejskiej. Z uwagi na dobro pokrzywdzonych sąd postanowił o wyłączeniu jawności rozprawy. Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.Czy czujesz się bezpiecznie w komunikacji miejskiej?

tak, nie mam żadnych obaw 23%
to zależy od pory lub trasy 56%
nie, nie czuję się bezpiecznie 21%
zakończona Łącznie głosów: 1041
Przypomnijmy: w listopadzie 2018 r. informowaliśmy o zatrzymaniu 67-letniego wówczas mężczyzny. Został on zatrzymany po przekazaniu policji, przez naszą redakcję, zgłoszenia czytelniczki.

Kobieta opisała w Raporcie z Trójmiasta, jak mężczyzna miał w tramwaju dotykać chłopca w okolice krocza. Pod jej wpisem pojawiło się wiele komentarzy, z których wynikało, że nie był to jednostkowy przypadek. 67-latek miał od kilkunastu lat molestować małoletnich w pojazdach komunikacji miejskiej w Gdańsku.

Wkrótce po naszej interwencji mężczyzna został zatrzymany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Do organów ścigania zgłosiło się kilkadziesiąt osób, które złożyły zeznania w tej sprawie.

Ostatecznie prokurator zarzucił 69-latkowi popełnienie w latach 2002-2018 10 przestępstw o charakterze seksualnym, a dokładnie - dopuszczenia się wobec małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 lat tzw. innych czynności seksualnych. Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorkowe przedpołudnie przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ ruszył proces w tej sprawie. Na sali sądowej pojawiło się wielu przedstawicieli lokalnych mediów, ale już po kilku minutach byli oni zmuszeni ją opuścić. Proces odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Sąd przychylił się do wniosku obu stron procesowych i z uwagi na dobro pokrzywdzonych postanowił o wyłączeniu jawności rozprawy w całości.

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.