Fakty i opinie

stat

Ruszył remont przystanku SKM Redłowo

Najnowszy artukuł na ten temat

Remont pięciu peronów SKM w ciągu 2-3 lat

Prace rozpoczęły się od rozbiórki budynku kas.
Prace rozpoczęły się od rozbiórki budynku kas. fot. SKM Trójmiasto

Nowa, dłuższa wiata, monitoring oraz winda - to główne zmiany, jakie zajdą na przystanku SKM Redłowo po remoncie, który właśnie się zaczął. Końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć w połowie marca 2020 roku.Jak często jeździsz SKM?

na co dzień 40%
co jakiś czas 36%
praktycznie wcale 24%
zakończona Łącznie głosów: 1344
Przetarg wygrała firma Rajbud, ale przez wiele miesięcy na przystanku nie było widać żadnych prac. Było to bowiem postępowanie w trybie "zaprojektuj i wybuduj", więc firma najpierw musiała sporządzić kompletną dokumentację, niezbędną do rozpoczęcia przebudowy. Po zatwierdzeniu dokumentów przyszedł czas na działanie, które początkowo nieco utrudni pasażerom podróżowanie, ale docelowo sprawi, że będzie ono przyjemniejsze i łatwiejsze.

Co się zmieni po remoncie?W ramach prac wartych 13,8 mln zł możemy spodziewać się sporych zmian. Przebudowana będzie m.in. bryła samego peronu, jego nawierzchnia, powstanie nowa, dłuższa wiata oraz winda łącząca peron z wiaduktem. Zainstalowany zostanie również monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Całość ma być gotowa 15 marca 2020 roku.

W czasie remontu nie będzie działać kasa biletowa. Bilety będzie można w tym czasie kupować w automacie ustawionym na peronie. Dostępne są one również u kierownika na czele pociągu. W przypadku, gdy na przystanku nie ma kasy, można je kupować bez dopłaty.

W kolejnych latach remont przejdą także inne gdyńskie przystanki: Orłowo (miał odbywać się równolegle z remontem Redłowa, ale pojawiła się zaporowa oferta), Stocznia, Grabówek i Leszczynki. Na remont czeka też peron Gdańsk Stocznia.