Fakty i opinie

stat

Ruszył remont ul. Pszennej i Żytniej w Śródmieściu

Najnowszy artukuł na ten temat

12 km nowych i zmodernizowanych chodników

Nowa kamienna nawierzchnia chodników i ulic, a także nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni - do końca roku ulice Pszenna zobacz na mapie GdańskaŻytnia zobacz na mapie Gdańska w Śródmieściu zyskają nowe oblicze, a miasto Gdańsk nie zapłaci za to ani złotówki.Stan ulic i chodników w Śródmieściu jest:

bardzo dobry, nie mam zastrzeżeń 4%
ogólnie dobry, choc kilka miejsc na pewno wymaga przebudowy 22%
średni, więcej jest do zrobienia, niż zostało zrobione 42%
fatalny, trzeba ciągle patrzeć pod nogi, by ich nie połamać 32%
zakończona Łącznie głosów: 1128
Przebudowa wspomnianych ulic rozpoczęła się 4 czerwca. Zakres robót zawiera wykonanie nowej nawierzchni kamiennej jezdni oraz chodników. Roboty sieciowe polegać będą na budowie odwodnienia ulicznego i oświetlenia. Na sam koniec prac ulice zyskają nowe oblicze dzięki nasadzeniom zieleni.

- Roboty wymagały zamknięcia dla ruchu ulicy Pszennej na odcinku od Novotelu do ul. Chmielnej. Objazd jest możliwy ulicami Chmielną oraz Jaglaną. Podczas trwania robót nie będzie można również poruszać się samochodem na ul. Żytniej, zachowana zostanie natomiast możliwość ruchu pieszego - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Koniec prac zaplanowano na 31 grudnia 2019. Koszt przebudowy wyceniono na 3 mln zł, które w całości pokryje firma Dekpol, która przy ul. Żytniej i Pszennej stawia budynek z apartamentami na wynajem Grano Residence.

Opinie (70)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.