Fakty i opinie

Ruszyła przebudowa zrujnowanego biurowca w Redłowie

Najnowszy artukuł na ten temat

Do końca roku najemcy zapełnią przebudowany biurowiec w Redłowie

W najbliższych miesiącach ruina przy al. Zwycięstwa w Gdyni zmieni się w nowy biurowiec.


Zaczęły się prace przy przebudowie niszczejącego przez kilka lat budynku przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Z obecnego obiektu zostanie tylko szkielet, a resztę trzeba będzie zbudować praktycznie od nowa. Zakończenie inwestycji zaplanowano na lato przyszłego roku.Czy obiekt w Redłowie będzie atrakcyjny dla najemców?

tak, zaletą jest przede wszystkim położenie 39%
raczej tak, choć wiele zależy od czynszów i chciażby kwestii parkingowych 43%
raczej nie, zbyt dużo w okolicy podobnych miejsc 9%
nie, to nie czas na takie inwestycje 9%
zakończona Łącznie głosów: 840
Rudera przy jednej z głównych arterii na wjeździe do Gdyni miała przestać straszyć już dawno. Przedstawiciele firmy BIG Autohandel, która przejęła obiekt i działkę w wieczyste użytkowanie, zapewniali o gotowości do rozpoczęcia metamorfozy budynku już trzy lata temu. Planowano postawić nowy biurowiec o łącznej powierzchni 2 tys. m kw. z siedzibą firmy Princess Yacht Poland, powiązanej kapitałowo z BIG oraz sporą powierzchnią przeznaczoną na wynajem.

Ruderę zasłaniano reklamami

Problemem w wydaniu pozwolenia na budowę okazała się m.in. lokalizacja budynku. Chodziło o dojazd do budynku, z prawoskrętem z al. Zwycięstwa. Do sprawy włączyła się wspólnota mieszkaniowa zrzeszająca mieszkańców z ul. Kombatantów, a realizacja inwestycji musiała poczekać na pokonanie przeszkód formalnych.

W tym czasie pomysłem na ukrycie wstydliwego widoku stały się banery reklamowe. Kilka lat temu reklamy wieszało tam nawet miasto. Urzędnicy nie ukrywali, że zrujnowany obiekt na wjeździe do centrum szpeci i kompromituje Gdynię. Dodatkowo zbierali się tam bezdomni i amatorzy alkoholu. W niezabezpieczonym przez dłuższy czas budynku zdarzały się m.in. pożary.

Jest droga, można budować

Sprawę drogi udało się rozwiązać, gdy spółka Vectra zaczęła budować w sąsiedztwie zobacz na mapie Gdyni swój biurowiec. W ramach będącej na finiszu inwestycji wykonano dojazdy, które zlikwidują problem także w przypadku drugiego planowanego biurowca. Firmy podzieliły się kosztami wykonania infrastruktury drogowej i - jak informowaliśmy - wiosną zostało wydane wyczekiwane pozwolenie na budowę nowego obiektu.

Rozpoczęte kilkanaście dni temu prace obejmują w początkowej fazie rozebranie ścian. Na końcu pozostanie szkielet budynku, na bazie którego powstanie nowy obiekt biurowo-usługowy. Będzie wyższy od dotychczasowego - dobudowane zostanie jedno piętro. W początkowym zamyśle elewacja miała być w całości szklana. Ostatecznie fasada będzie jednak w większości koloru białego.

- Projektanci wciąż pracują nad zmianami. Chcemy zakończyć prace latem przyszłego roku. Na razie ciężko powiedzieć o jego przeznaczeniu. Na pewno znajdzie się tam powierzchnia biurowa i handlowa na wynajem, ale wciąż szukamy kupca na całość - wyjaśnia Jerzy Jankowski, prezes BIG Autohandel.
Inwestor przyznawał w marcu, że wiele środków pochłonęły uzgodnienia i sporządzanie stosownej dokumentacji, a że rynek - jak przekonuje - jest wciąż trudny, to nieruchomość i tak będzie sprzedawana po "kosztach".

Według szacunków koszt przebudowy obiektu może sięgnąć nawet 4 mln zł.

Historia budynku przy al. Zwycięstwa

Budowa obiektu zaczęła w latach 90. Rozpoczęła ją firma Lammex, która szybko zbankrutowała. Później budynek przeszedł w ręce spółki Hard Inwestment z Sopotu. Po kilku latach i to przedsiębiorstwo nie poradziło sobie na rynku finansowym, a obiekt trafił w ręce komornika, który bezskutecznie próbował go sprzedać. Kolejne nieudane licytacje powodowały ruinę budynku. W 2011 roku został ponownie przejęty przez prywatnego inwestora.

Opinie (73)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.