- 1 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (466 opinii)
- 2 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (88 opinii)
- 3 Takiego przemytu nie było. "Tona heroiny" (78 opinii)
- 4 F-35 przelecą nad Westerplatte (138 opinii)
- 5 Jest przejście, ale pieszy ma tu czekać (145 opinii)
- 6 Solidarność chce budować na Młodym Mieście (47 opinii)
Ruszyło sprzątanie po Jarmarku św. Dominika
Od poniedziałkowego poranka trwają intensywne prace przy porządkowaniu ulic w centrum Gdańska po zakończonym w niedzielę Jarmarku św. Dominika. Sprzątanie i rozbiórka ponad 700 kramów, scen i dekoracji potrwa do soboty. Przez kolejny tydzień aż do końca sierpnia utrzyma się wakacyjna organizacja ruchu w centrum miasta.
Przed przywróceniem docelowej organizacji ruchu służby porządkowe muszą rozebrać i wywieźć z centrum aż 745 stoisk wystawców, zdemontować sceny, na których odbywały się koncerty i wydarzenia teatralne i filmowe oraz dekoracje.
Pierwsze prace rozpoczęły się już w niedzielę w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zakończą się w sobotę.
Koniec Jarmarku i otwarcie ulic to jednak nie koniec zmian w Śródmieściu. Wakacyjna organizacja ruchu, polegająca głównie na poszerzeniu Strefy Ograniczonej Dostępności do Podwala Staromiejskiego, potrwa do niedzieli, 31 sierpnia.
Stoiska wrócą za trzy miesiące
Jarmarkowe kramy - ale już w zimowym wydaniu - wrócą do centrum Gdańska w listopadzie, gdy ruszą przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Raport: Po jarmarku
Po jarmarku (5 opinii)
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2025-08-18 12:03
A mi się podobal klimat Jarmarku (9)
Coś się działo, miasto żyło, tętniło. Turystów było więcej. Wiadomo trochę było tandety przy okazji i niepotrzebnych stoisk ale każdy znalazl coś wedle swoich zainteresowań. Koniec jarmarku przypomina o końcu wakacji, jesieni. Ja wolę lato!
- 81 141
-
2025-08-18 18:51
"A mi" to taki piesek
A "mi sie" to małe niedźwiadki
- 2 5
-
2025-08-18 14:47
Jarmark powinien byc przynajmniej do 24 sierpnia widac ze jest popularny i najwiecej turystów wtedy zostawia tu kupe szmalu
Przedłużyć jarmark do 24 sierpnia!!
- 7 15
-
2025-08-18 12:58
(3)
Starocie powinny wrócić tam gdzie były ...a nie jakieś szmaty tam postawili z ceną z kosmosu bo niby metka znana ...a szmata jak szmata
- 20 7
-
2025-08-18 21:59
Zgadzam się. (1)
Kiedys był przy Podwalu Staromiejskim, super się wtedy chodziło, na Straganiarskiej.
- 4 1
-
2025-08-19 07:39
a po Długich Ogrodach chodzi się źle ...źle bo?
- 0 0
-
2025-08-18 15:46
Wieczne narzekanie
Pchli targ jest teraz na Długich Ogrodach i jest dwa albo i więcej razy większy, proponuję pójść tam a nie narzekać
- 7 5
-
2025-08-18 12:06
Statystyki mówią że Gdańsk w wakacje odwiedza ponad milion turystów. Spora część robi to żeby zobaczyć Jarmark. (2)
- 9 22
-
2025-08-18 12:25
A znasz przykład z milionem much? (1)
- 23 8
-
2025-08-18 18:52
Znam
Ludzie jedzcie g*wno, miliony much nie może się mylić !!!
- 4 0
-
2025-08-18 11:51
Szkoda
Kojarzy mi sie z powrotem zwyklej szarosci i nadchodzaca zima
- 48 48
-
2025-08-19 13:43
Jeśli ceny będą nadal rosły, to nie wróżę
długiej kontynuacji tradycji. Ile kosztuje wynajęcie skrawka powierzchni na parę dni? Może urzędnicy są zbyt pazerni i przez to ceny zaczynają być zaporowe?
- 2 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
