• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rywale na murawie, przyjaciele przed i po meczu

ms
14 czerwca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
aktualizacja: godz. 00:30 (15 czerwca 2012)
Na Głównym Mieście do późnych godzin nocnych bawili się kibice. Na Głównym Mieście do późnych godzin nocnych bawili się kibice.

Przez cały dzień tysiące Hiszpanów i Irlandczyków bawiło się na ulicach Gdańska. Wieczorem w pięknym meczu padły cztery bramki, wszystkie strzelone przez Hiszpanów. Przed nami noc: czy mimo deszczu będzie to noc hiszpańskiej fiesty na ulicach śródmieścia Gdańska?O sportowym wymiarze tego meczu przeczytasz w naszym artykule: Mistrzowie kontra starsi panowie w Gdańsku i w relacji live O wszystkich utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przeczytasz w osobnym artykule pt. Drugi dzień Euro w Gdańsku. Zobacz jak dziś jeździć po mieście
***
Z meczu Hiszpania-Irlandia przeprowadziliśmy relację na żywo
***


Tak Irlandczycy bawili się w pomeczową noc w Sopocie.Godz. 00.30

Niewielu kibiców bawiło się w nocy na Długim Targu.Godz. 23.58 Deszcz, chłód i pewnie zmęczenie całodzienną zabawą sprawiły, że na Głównym Mieście w Gdańsku pojawiło się niewielu kibiców. Ci nieliczni, którzy tu jednak dotarli, postanowili świętować wspólnie.Godz. 23.00 Po zakończeniu meczu na przystanku SKM Stadion Expo stały cztery składy pociągów SKM mieszczące łącznie 6 tys. pasażerów. 20 składów tramwajowych mieszczących 4 tys. osób czekało na Pętli Kliniczna, a 15 autobusów przegubowych mogących zabrać ponad 2 tys. osób podstawiono na Pętli Kochanowskiego. Wszystko po to, by w momencie zakończenia meczu jak najwięcej osób mogło skorzystać sprawnie z komunikacji miejskiej.

Po pierwszych odwozach kolejki będą jeździć wahadłowo co kilkanaście minut, tramwaje i autobusy co kilka minut, do momentu, aż wszyscy opuszczą teren wokół stadionu.

Dzisiejszy mecz Hiszpania-Irlandia na stadionie oglądało blisko 39 tys. kibiców, w Strefie Kibica mecz obserwowało w szczytowym momencie 6,5 tys. osób.

Dla świętujących w centrum miasta i w strefie kibica uruchomiono dodatkowo kursy komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe 2, 3 i 6 funkcjonują do godz. 02:30. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut. Ze zwiększoną częstotliwością będą funkcjonowały także autobusowe linie nocne.

Godz. 22.37 Ostatnie minuty meczu, w którym Hiszpanie pokonali Irlandczyków 4:0, upłynęły przy chóralnym śpiewie Irlandczyków, którzy w ten sposób pokazali jak bardzo kochają swoją reprezentację i kibicują jej nawet mimo wysokich porażek.

Godz. 22.27 Na 4 minuty przed końcem meczu kibice Irlandii zaczynają opuszczać stadion. Mimo to, nawet przy stanie 0:4, nad stadionem w Gdańsku niesie się pieśń irlandzkich kibiców.

Godz. 20.35 Zdaniem naszych korespondentów na stadionie, wśród kibiców na gdańskim stadionie, dwie trzecie to kibice Irlandii. - Albo przynajmniej przebrani na zielono - donosi nasz wysłannik.

Trybuny gdańskiego stadionu są już pełne. Trybuny gdańskiego stadionu są już pełne.


Godz. 20.30

Kibice w drodze na stadion

Zobacz jak bawiono się w SKM-ce, która wiozła kibiców na stadion w Letnicy.Godz. 20.10 Wygląda na to, że wszystkie strefy kibica w Trójmieście świecą pustkami - nic dziwnego, pogoda nie rozpieszcza, od kilku godzin z nieba siąpi deszcz. W Gdyni i w Sopocie nie ma niemal nikogo, w Gdańsku wyraźnie mniej niż w poprzednich dniach.

 • Strefa kibica w Gdyni
 • Strefa kibica w Sopocie


Godz. 19.50 Do meczu została niecała godzina, my pokazujemy wam na koniec tej relacji Hiszpanów wyjeżdżających na stadion z hotelu Gdańsk.

Hiszpanie wyjeżdżają na stadion.Godz. 19.30 Niestety - odwiedziny sympatycznych kibiców z Irlandii mają także swoją ciemną stronę. Łagodnie mówiąc "the boys in green" nie słyną z zamiłowania do porządku i godnego zachowania w miejscach publicznych...Główne Miasto pełne kibiców. Główne Miasto pełne kibiców.


Godz. 18 Tuż przed pierwszym meczem na Długim Targu było wciąż wielu kibiców Irlandii i Hiszpanii.

Kibice przed Dworem Artusa

Tysiące kibiców Irlandii i Hiszpanii gromadziły się dziś na Długim Targu.Godz. 17.55 Idziesz do strefy kibica? Parasol musisz zostawić w domu. Zobacz czego nie możesz wnosić do stref kibica i na stadion.

Przypomnijmy: W strefach w Gdańsku i w Sopocie wszystkie płatności odbywają się wyłącznie przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych! Idziesz do strefy w Gdańsku lub w Sopocie? Zabierz ze sobą kartę z funkcją paypass!

Godz. 16.45 Coraz więcej kibiców kieruje się do strefy kibica w Gdańsku. Irlandczycy niespecjalnie przejmują się przejściami dla pieszych i swobodnie przebiegają przez ulice, nawet tak szerokie jak Podwale Grodzkie - widzimy to dokładnie z okien naszej redakcji w Zieleniaku. Na szczęście pojawiła się tu już policja, która pilnuje porządku - także dlatego, że właśnie zamknięto dla ruchu Wały Piastowskie i ul. Jana z Kolna. Ruch wróci tu 3 godz. po meczu. Przy strefie kibica zatrzymały się tramwaje, ale zaraz mają ruszyć - to efekt chwilowego spadku napięcia.

Godz. 16.30 Przed meczem Hiszpania - Irlandia spotkaliśmy się z dziećmi, którzy będą odprowadzać piłkarzy grających na Arenę Gdańsk. Opowiedziały nam komu będą kibicować, kto jest ich piłkarskim idolem i jak spełniają się ich piłkarskie marzenia.

To bez takich jak oni, Kuba Błaszczykowski nie wchodzi na boiskoGodz. 16.25 Z dworca w Gdańsku odjechały już dwie SKM-ki na stadion w Letnicy. Darmowe pociągi dla kibiców ruszyły o godz. 16 i kursują co 12 minut.

Godz. 15.15 Niestety, mamy tez złe wiadomości dla kierowców. Kompletnie sparaliżowane są drogi we Wrzeszczu. Trudno przejechać w obu kierunkach ulicami: Miszewskiego, Wyspiańskiego, al. Legionów i al. Rzeczypospolitej. Nie warto wjeżdżać też jedną nitką ul. Słowackiego do Niedźwiednika. Korkuje się także al. Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Słowackiego od strony centrum Gdańska i Sopotu. Na przejazd przez Wrzeszcz musimy dołożyć do podróży co najmniej 45 minut, a to dopiero początek szczytu drogowego - pisze Maciej Naskręt w Raporcie Drogowym

Godz. 15:10 Kibice Irlandii tłumnie przylatują kolejnymi samolotami rejsowymi i czarterowymi. Wyjątkowo rozentuzjazmowani kibice hiszpańscy, których część przylatująca dużymi samolotami czarterowymi została obsłużona przez tymczasowy Terminal T3, czyli hangar lotniczy, już na lotnisku urządzają fiestę. Zarówno Irlandczycy, jak i Hiszpanie bardzo radośnie reagowali na witający ich skoczną muzyką zespół kaszubski.Godz. 14:25 1400 km na rowerze

1400 km na rowerach

Dwaj Irlandczycy, z których każdy przez kilka lat mieszkał w Trójmieście, przyjechało na dzisiejszy mecz rowerem z - bagatela - Wielkiej Brytanii.Godz. 14:20 Tymczasem na stadionie trwa próba ceremonii, która odbędzie się przed dzisiejszym spotkaniem.

Próba na stadionie w Letnicy. Próba na stadionie w Letnicy.


Godz. 13:55 Posiadacze biletu na dzisiejszy mecz Hiszpania - Irlandia nie muszą rezygnować z obejrzenia transmisji wcześniejszego meczu pomiędzy Włochami a Chorwacją. Bramy Gdańsk Areny otwierają się dla kibiców już o 17:45, a czas pozostały do spotkania na żywo będzie można spędzić oglądając na stadionie transmisję meczu z Poznania.

Hiszpanie na ulicach Gdańska

Czy reprezentacja Hiszpanii może dziś przegrać z Irlandią, skoro kibicuje jej tylu supermenów? Tych spotkaliśmy na Targu Węglowym w Gdańsku.Godz. 13:50 W barze na Targu Węglowym, w którym bardzo często stołują się kibice, zapytaliśmy o ulubione potrawy Hiszpanów i Irlandczyków. Okazało się, że Hiszpanie wybierają głownie steki natomiast Irlandczycy preferują bigos.

Co najchętniej jedzą kibice?O narodowych potrawach kibiców odwiedzających Trójmiasto przeczytasz także w artykule Ćevapi, pizza i tapas, czyli czym nakarmimy naszych gości

Irlandzki kibic stara się poprawnie wymówić nazwę "truskawka kaszubska"Godz. 12:15 Turyści są częstowani w Gdańsku kaszubskimi truskawkami. To element kampanii promocyjnej, jaką dla naszych truskawek przygotował samorząd województwa pomorskiego.

Murawa gdańskiego stadionu jest zraszana już teraz (godz. 12.40), ale będzie zroszona także tuż przed meczem, oraz w przerwie. Murawa gdańskiego stadionu jest zraszana już teraz (godz. 12.40), ale będzie zroszona także tuż przed meczem, oraz w przerwie.
Godz. 12:00 Tym razem nikt nie będzie narzekał na suchą trawę i fatalną murawę. Obie drużyny zgodziły się na na podlanie płyty boiska na pięć minut przed meczem oraz w przerwie - informują redaktorzy serwisu Sport.trojmiasto.pl

Godz. 11:40 - Witam, piszę z kiosku przy Operze Bałtyckiej. Jeśli macie państwo kontakt do osób które rozstawiają wolontariuszy, to niech podeślą ich na ten przystanek. W Operze Bałtyckiej wydawane są bilety na mecz Hiszpanom i na przystanku nie ma im kto udzielić info - napisał do nas nasz czytelnik, pan Witold.

Tak bawiono się po meczu Polska-Rosja na Długim Targu

Godz. 11.30 Po pierwszym meczu w Gdańsku, oraz po meczu Polski z Rosją, kibice bawili się na Długim Targu, a część z nich wchodziła do fontanny Neptuna. Dziś nie będzie to możliwe: fontanna będzie chroniona, wokół niej staną specjalne płotki zabezpieczające.

O godz. 11 naszą redakcję minął autokar reprezentacji Hiszpanii, który pojechał w stronę Wrzeszcza, ale 20 minut później zawrócił i pojechał w kierunku hotelu Gdańsk, gdzie Hiszpanie mieszkają. Z naszych informacji wynika, że piłkarze mieli pojechać do Parku Oliwskiego i ewentualnie na spotkanie z Lechem Wałęsą. Na stadionie zawodnicy powinni stawić się ok. 2 godzin przed meczem.

***


Ok. godz. 10.30 w Trójmieście było 3 tys. Hiszpanów i 7 tys. Irlandczyków.

Bilet na mecz kupiło 10 tysięcy Irlandczyków i ponad 6 tysięcy Hiszpanów.

W ciągu całego dnia na lotnisku w Rębiechowie wyląduje co najmniej 116 samolotów, na pokładach których przyleci do Gdańska ok. 3 tys. kolejnych kibiców. Spośród wszystkich samolotów 50 to maszyny czarterowe, z czego 23 to samoloty duże.

Pracownicy kolei także będą mieli pełne ręce roboty, ponieważ na dziś sprzedano 7651 biletów. Do Gdańska przyjadą dodatkowe pociągi z Poznania, Warszawy i Szczecina - wszystkie to pociągi specjalnie EURO.

Spokoju i bezpieczeństwa kibiców pilnować będzie blisko 1,5 tysiąca funkcjonariuszy policji (w tym około 200 antyterrorystów), blisko 350 strażaków oraz około 100 strażników miejskich.

***


Po doświadczeniach pierwszego meczu wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu grup wolontariuszy. I tak: zwiększona o 25 osób zostanie grupa wolontariuszy pracujących bezpośrednio przy stadionie. Ochotnicy pomogą też policji kierować potokiem ludzkim na wjeździe przed tzw. Czerwonym Mostem w ciągu ul. Uczniowskiej. Nowością będzie też stanowisko wolontariackie na skrzyżowaniu ulic Swojskiej i Marynarki Polskiej - wolontariusze będą mieli w rękach przenośne drogowskazy ułatwiające dojście kibiców do kolejki SKM i do tramwaju. Dodatkowe osoby staną również przy Węźle Kiliniczna oraz na Głównym Mieście.

***


Irlandczycy podczas koncertu

Środowy koncert irlandzkiej grupy Snow Patrol w Centrum Stocznia Gdańska nie był reklamowany w Trójmieście z powodu dość prozaicznego. Był to bowiem muzyczny prezent z okazji Euro dla kibiców, którzy do Gdańska przyjechali z Zielonej Wyspy na mecz swojej drużyny z Hiszpanią w czwartek na PGE Arenie. Bilety rozprowadzano jedynie w Irlandii, a trójmiejscy fani o dodatkowej, przeznaczonej specjalnie dla nich, puli wejściówek dowiedzieli się raptem dwa dni przed występem. Naszą relację z tego koncertu przeczytasz tutaj.
ms

Wydarzenia

Euro 2012: Hiszpania - Irlandia

mecz

Miejsca

Opinie (474) ponad 20 zablokowanych

 • kto za Irlandią łapka w górę, kto za Hiszpanią łapka w dół (13)

  • 419 548

  • Hiszpania gra efektownie, ale nic z tego nie wynika :) (7)

   Dla przykładu, Niemcy grają efektywnie i idą jak czołg w tych mistrzostwach.

   • 44 5

   • (6)

    niemcy mnie przerazaja, oni cisna do ostatniej minuty jak taran, nie widac po nich cienia zwatpienia i rezygnacji

    • 51 3

    • (2)

     a ni hiszpania a ni irole , italie i holandie wole

     • 6 23

     • holandia (1)

      w obu meczach wyglądała tak bezradnie jak dzięciął walący w betonowy słup... Robben chyba pecha przynosi :) van Persie sie produkuje, ale niewiele z tego wynika - jest podobnie jak Lewy u nas strasznie mocno kryty ..

      • 15 1

      • co łączy robbena i byłego prezydenta kwaśniewskiego?

       taka sama słaba lewa noga w charkowie

       • 29 2

    • jak patrzę jak grają Niemcy to śmiać mi się chce, że nas próbowano Rosjanami przestraszyć

     • 17 2

    • To nie ludzie, to roboty ;)

     • 3 3

    • niemcy mnie przerazaja, oni cisna do ostatniej minuty jak taran...

     Oni tylko wykonują rozkazy....

     • 0 1

  • chorwacja wszystkim po kolei d*py złoi

   • 13 4

  • Niech wygra lepszy

   Ja mam poważny dylemat za kim kibicować
   ale niech wygra lepszy ...

   • 10 6

  • przyjechali zza granicy i na Długiej wkońcu coś się dzieje....i jest party 24h

   takich okazji po euro nie będzie

   • 49 1

  • You will never beat the Irish! :)

   Go Boys in Green, go! :)

   P.S. Ale wybór był trudny ;)

   • 6 4

  • Irish

   jak można nie być za Irlandią po wczorajszym występie ich kibiców? coś pięknego

   • 2 0

 • jak dojść na stadion od strony mickiewicza? (9)

  • 11 24

  • najlepiej tuwima, a potem słowackiego (2)

   • 10 6

   • warto zahaczyć o Norwida (1)

    jest tam fajna kufloteka

    • 4 2

    • Mickiewicza, Tuwima, Słowackiego i Norwida: szlak prawdziwych humanistów

     • 0 0

  • do kościuszki, tam już widać stadion, potem na lewo wzdłuż torów i jesteś :)

   • 6 1

  • pieszo

   • 3 2

  • Kieruj się na Hallera, potem trzym,aj się tej części ulicy która jest równoległa do Hugo Kołątaja

   Przy czym uważaj aby nie pójść w stronę Wyspiańskiego

   • 1 2

  • proponuję przez

   Reja i Marynarki - ok 30 minut

   • 0 3

  • google twoim przyjacielem

   mickiewicza do konca, skręcić w kochanowskiego w lewo, aż do pojawienia się baru Kolonia, tuż przed nim będzie przejscie podziemne na drugą stronę torów (przystanek kolejowy kolonia chyba) i tam dalej to juz prosciuchno, przy nastepnych torach w lewo wzdluz az do stadionu https://maps.google.pl/maps/myplaces?ll=54.385906,18.63057&spn=0.002982,0.006539&ctz=-120&t=h&z=18

   • 2 0

  • pieszo

   • 0 0

 • Gola dajcie! (5)

  Hiszpania Gola !!
  Irlandia Gola !!

  • 142 2

  • (1)

   OLE

   • 1 4

   • irlandczycy sikają?

    ? sikają bo nie mają gdzie!!! Wystawczyło posatwić takie czterostanowiskowe plastikowe wolnostojące pisuary bez drzwi - oni by sobie poradzili !

    • 3 0

  • czy mozna bilety kupic przed stadionem? (1)

   jesli tak to za ile? nie wylosowalem zadnego biletu a bardzo chce isc
   moze na esp-cro?
   dajcie info

   • 0 0

   • można, można

    byłem widziałem. ze trzy transakcje, ale koszą nieźle..

    • 0 0

  • jak można było przegrać cztery zeiroooo.......

   bamboleiroooo.... bamboleiraaaaaa....

   • 2 1

 • ... A po euro (27)

  Przykre lądowanie w naszej rzeczywistości.
  6 mln bezrobotnych, 2 mln młodych emigrantów poza krajem, w kraju bankrutujące z powodu inwestycji na euro liczne firmy i dalsi bezrobotni.
  gdańsk na 5 miejscu najbardziej zadłużonych miast w polsce.

  • 123 304

  • idz sie utop (11)

   • 50 23

   • chciałbyś,co? Fakty zaczynają zbyt razić? (10)

    wystarczy że ci, którym liżesz d... utopili już niemal cały kraj, zwłaszcza w długach

    • 21 47

    • jheheh co za jełop !!! (9)

     EUUUUUUUUUUUUUROOOOOOOOOOOOOOOO LALALALALA

     • 31 18

     • opinia (8)

      Prawda cię zabolała, że te "igrzyska" utopiły nasz kraj?

      • 18 32

      • (7)

       budowa dróg utopiła nasz kraj? napływ turystów zza granicy utopił nasz kraj? modernizacja lotnisk i lifting dworców zatopił nasz kraj. Stuknij się w łeb!

       • 45 16

       • To ty się stuknij (5)

        budowa dróg za niezapłacone pieniądze i upadłość wielu polskich firm uważasz za taki sukces?
        Za pożyczone pieniądze to i Gierek budował i ja nawet mogę budować. Ale jak to się kończy to zajrzyj sobie do najnowszej historii Polski.
        Już w lipcu i na jesieni sam przejrzysz na oczy. Póki co jednak baw się i śnij

        • 21 32

       • za wiele dróg, to ten Gierek nie nabudował.

        euro to inwestycja, która będzie się zwracać latami, ale zwróci się, a jęczydupy skamlące w kółko swoje ulubione słowo "igrzyska" i tak tego nie zakumają, ale mają swoje słowo "igrzyska" takie fajne, takie prześmiewcze, a w rzeczywistości budzące żałość w stosunku do autora

        • 19 9

       • Wynos sie z tego kraju i zabierz ze soba Kaczora plissssss!

        • 15 7

       • A kto im kazał (2)

        wystawiac ofertę wartą 300 mln za 200 mln, toż tą różnicę ktoś musiał zapłacić!! Jakby firmy miały głowy a nie puste łby to by nie było upadłości. A tak za wszelką cenę ( najniższą) i po firmie. Polskie firmy budowlane to idioci, powinni się między sobą dogadać i trzymac poziom cenowy.Tyle. Pa pa

        • 16 4

       • Budowniczy, a pojęcia nie masz. Do szkoły baranie

        • 1 5

       • ???

        cytat: "Polskie firmy budowlane to idioci, powinni się między sobą dogadać i trzymac poziom cenowy."

        takie działanie jest zabronione przez prawo

        • 1 0

       • Co do "liftingów" to masz rację

        kiedy bowiem po euro się zetrą znów zobaczymy naszą szarą rzeczywistość. Liftingiem-płachtą nie ukryjesz na długo niedoróbek

        • 11 9

  • (9)

   koko koko spoko z Pisu jestes?

   • 20 16

   • Zdecydowanie nie (5)

    jestem zwolennikiem partii, która od zaraz zapewni Polakom 6 mln miejsc pracy. Tyle że jeszcze takiej partii nie ma

    • 17 12

    • (4)

     partie i rząd nie są od zapewniania ludziom miejsc pracy tylko od nie przeszkadzania przedsiębiorczym ludziom w ich kreowaniu...
     ewidentnie 50 lat radosnego systemu stworzyło roszczeniową mentalność

     • 23 8

     • Odezwał się anarchista (2)

      Jeśli partie są nie od tego, to po co nam w ogóle partie? To po co nam w ogóle państwo?
      obowiązkiem państwa (wybranych ich przedstawicieli) jest zadbać o pomyślność i bezpieczeństwo obywateli. A nie, to wynocha

      • 7 9

      • Bezpieczeństwa tak.

       Pomyślność? Tylko w formie infrastruktury i prawa przyjaznego życiu i rozwojowi (i jego przestrzegania). Od reszty to są ludzie.

       Jak politycy biorą się za zapewnianie miejsc pracy, opieki zdrowotnej czy emerytur to wychodzi nam bezrobocie (lub płaca na poziomie 50$ miesięcznie jak za komuny), 6-miesięczne kolejki do specjalisty i głodowe emerytury.

       Czemu? Bo by stworzyć dziś system zarządzany centralnie przez polityków, który działa musieliby to być najmędrsi ludzie świata i super intuicją i czasem reakcji strusia pędziwiatra, nieskazitelnymi pobudkami ignorujący protesty narodu za socjalem itd.

       • 4 1

      • koko spoko, nie używaj słów, których znaczenie nie rozumiesz. Oczywiście, że państwo nie jest od zapewnienia miejsc pracy, państwo ustala warunki i gwarantuje ich przestrzegania, na mocy których obywatele sami budują swój dobrobyt.

       • 0 0

     • Lub przynajminej

      nie od wsadzania tych "przedsiębiorczych" do więzień...

      • 4 1

   • Nieważne (1)

    Jestem po prostu typem marudy, które całe życie myśli o zbliżającej sie śmierci.
    Jedyną radość sprawia mi psucie nastroju innym

    • 14 12

    • !

     Po Euro, Polacy będą dumnie czyścic klozety za granicą. Duma mnie rozpiera...

     • 8 13

   • A i jeszcze jedno, jeżeli jedyną alternatywą jaka macie dla rządów Tuska ma być takie skomuszałe myślenie jakie tutaj zaprezentowałeś, to niestety Tusk będzie rządził 3, 4 i 5 kadencję.

    • 0 0

  • I na dodatek jeszcze Ty...

   koszmar :(

   • 6 6

  • Jarek Cicho !

   • 11 6

  • przestań się mazać!

   i wytrzyj nos!

   • 3 1

  • Bez jaj

   W tym kraju nic się bardziej nie opłaca niż bankructwo... Za chwilę pojawi się nowa spółka z tymi samymi panami i zamiast HydroBudowa nazwą się np. HydroKomfort .. Można się spierać czy brak bieżni czy koszt zwijania murawy na stadionie jest ok., ale generalnie gdyby nie euro to czekalibyśmy jeszcze na drogi i inne inwestycje z 50 lat.

   • 3 2

  • Ale to dopiero po Euro, a teraz jest zabawa i wielka impra:D

   Przy takiej imprezce ,nie wiadomo czy dożyję do jej końca:D Więc czym mam się martwić:P

   • 2 1

 • no dziewczęta sukienki do góry ! (48)

  wylądował kolejny Airbus z Hiszpanami

  • 242 75

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • ... (40)

   przykre ze tak łatwo dziewczynki dają się "urokom" gości.
   jak hiszpan to już mają miękkie kolanka.
   jak angol to już party
   jak włosi to te qiero

   a ten sobie pomaca, pociupcia i wyjedzie...a polskie dziewczynki będą żyły nadzieję, że kiedyś zaprosi je do siebie...do swojej chiki, nunos lub mujer, wife czy bambina :)

   • 103 27

   • ach ta męska zazdrość... (14)

    ...że w końcu Kobiety mają na co popatrzeć!! :D:D:D

    • 83 70

    • i gdy zaliczają, to wszystko gra... (9)

     ...ale jak Babka się zabawi, to już łatwa! obłudne...

     • 70 44

     • gdy zaliczają to na siłe czy mają kogo..

      • 4 8

     • takie życie (5)

      kluczyk który otwiera wiele zamków jest zarąbisty
      zamek który można otworzyć dowolnym kluczykiem jest ch..owy.

      • 113 24

      • :))))))))))))))))))))))

       • 22 10

      • (2)

       Ja mam dla Ciebie inne powiedzenie: przeglądam menu, ale nie zamawiam :).

       I możecie już się przestać pienić, że polskie dziewczyny oglądają się za Hiszpanami na ulicy, bo wam z buzi leci na podłogę. Nam też się należy trochę estetyki na codzień.

       • 59 21

       • Tylko na patrzeniu się nie kończy (1)

        Idź pod hotel i zobacz ile rodaczek wchodzi tam z grupkami pijanych Hiszpanów. Po co?

        • 33 10

       • Dla pieniędzy? Podobno branża się ożywiła i do miasta zjechały prostytutki z okolicznych miejscowości. Nawet trójmiasto pisało o tym jakiś czas temu.

        Ja mówię o normalnych dziewczynach, np o moich koleżankach, z których żadna nie wskakuje byle komu do łóżka, ale uroda Hiszpanów jest ostatnio stałym punktem babskich pogaduszek :)

        • 34 3

      • Albo jak to kiedyś mówiono, istnieje różnica między pluciem z okna na ulicę, a otwieraniem okna, żeby z ulicy pluli ci do domu:)

       • 0 0

     • (1)

      Jak suka nie da to pies nie weźmie....

      • 31 18

      • Jakby pies nie chciał, to by nie brał...

       • 22 13

    • zazdrość? raczej wstyd wynikający z naiwności niektórych kobiet (1)

     a opinia idzie w świat...

     • 38 18

     • no taka opinia jest

      dziewczyny ładne ale i łatwe
      szkoda ze o polakach mówią -> pijaki i chodzą w sakrpetach nosząc sandały

      hehehehehehehe
      Panowie...nakładać buty must hef, pić winką i j..ać zagraniczne babeczki
      wtedy bedzie po rowno

      • 38 5

    • no wlasnie

     bo my jakos na codznien nie mamy na co :D hehehehehe

     • 8 3

    • Na owłosione plecy. Każdy patrzy na co lubi, ale nie wiedziałem, że to właśnie tego potrzeba Polkom :D

     • 17 8

   • hahha

    a ciekawe co robiliby POLSCY Faceci gdyby kibickami byly same kobiety, przestance ;) bo to zenada ;)

    • 24 4

   • jak włosi to 'ti amo" poligloto!!!

    • 13 4

   • To prawda (18)

    Bardzo dobrze mówię po angielsku i udawałem na mieście anglika z londynu. Wszystkie laseczki się uśmiechały i zapraszały mnie abym poszedł z nimi na impreze. Z jedną się całowałem i już głupio mi się było przyznawać, że jestem polakiem, bo bym pewnie dostał z liścia. Źle się czuję, że udawałem anglika, ale jeszcze gorzej się czuje ze świadomością, że gdybym tego nie zrobił to laski by na mnie nawet nie spojrzały :( Kochane Polki! Chyba źle interpretujecie gościnność. Gościnność nie polega na rozkładaniu nóg byle komu.

    • 72 18

    • pomarzyc mozna...nic nie kosztuja

     • 11 7

    • (15)

     A w ogóle zagadałeś kiedyś do jakiejś dziewczyny po polsku?

     • 30 5

     • (13)

      Oczywiście że tak :) Jednak w wyżej wymienionym przypadku to nie ja musiałem zgadywać. Kobiety się same pojawiały. Po 5 minutach rozmowy, padło pytanie czy jestem tutaj ze znajomymi i czy jestem ze swoją dziewczyną, w jakim hotelu mam nocleg, że nie muszę płacić za hotel bo koleżanki mogą mnie przenocować itp. Myśląc, że nic nie rozumiem po Polsku mówiły do siebie szeptem, żeby może mnie przekonać, żebym sprowadził swoich angielskich kolegów, żeby się mogły zabawić. Jedna do 2 też się zapytała czy ma jeszcze prezerwatywy w torebce. Wyczuwałem między nimi rywalizację o moją osobę, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Zdaję sobie sprawę, że kobiety które to czytają są lekko zmieszane i pewnie oburzone. Dla pocieszenia mogę napisać, że były to Polki w wieku od 16 do 25 lat i nie porażały inteligencją. Myślałem o tym wszystkim dużo i chyba faktyczni poniekąd jesteśmy winni my Polacy :) jesteśmy zaniedbani, niezbyt bogaci. Ale w większej części winne są media mówiące o tym, że polacy mają małe peniski, że są słabi w łóżku i że puszczają bąki... Na miłość boską, facet to facet. My Polacy o was dbamy, kochamy was i szanujemy ponad wszystko. Czy na prawde warto z nas rezygnować? Dać tyłka angolowi który wróci do Angli, zapomni o was, a w swoim środowisku potwierdzi opinie, że polki to k.....? Szanujmy się! Szanujmy się wszyscy. Pozdrawiam

      • 61 12

      • akt desperacji? (1)

       Shon! nie zabijaj się.
       życie jest piękne

       • 12 10

       • Dzięki :) Podbudowałaś mnie trochę :)

        • 18 1

      • Ja taka nie jestem. Ale faktycznie wiele moich koleżanek się szczyci tym że się przespała z jakimś obcokrajowcem opowiadajac jak bylo wspaniale, tak na prawde po to abysmy zazdroscily. Potem sie zastanawiaja czy on ja kocha, potem sie martwia ze spoznia sie okres, a pozniej jak juz dostaja okres martwia sie opryszczka na wardze. Na szczescie nie wszystkie takie jestesmy :)

       • 24 5

      • (4)

       Zadałam to pytanie dlatego, że wielu moich kolegów będąc Polakami zresztą niebogatymi wyrywa sobie w sopockich klubach takie dziewczyny na jedną noc i wystarczy im do tego tylko odpowiednia gadka.

       • 11 2

       • Kolega na wycieczce udawał amerykanina (1)

        mówiąc z charakterystycznym "amełłkanskym aksentem". W życiu nie miał takiego "brania". Puszczał teksty w stylu: "W Polska być dużo biutiful women, i one mieć big baloons" na co panie zaśmiewały się do rozpuku. Gdyby nie udawal amerykańca i powiedział: "W Polsce jest dużo pięknych kobiet z dużymi cyckami", to byście powiedziały - cham i prostak. Taka prawda o was, niestety. Na tej wycieczce musiałem co chwila spać na leżaku, w innym pomieszczeniu... jak nie udaje amerykańca to ja mam większe powodzenie ;-)

        • 32 2

       • No to już wiesz, co robić, żeby wyrywać pustaki, w sam raz Ci się przyda jak będziesz chciał chałupę budować ;).

        Bo chyba nie chciałbyś sobie z taką panienką układać życia? A ogarnięte dziewczyny nie dają się podrywać na takie tanie sztuczki.

        • 15 0

       • Szadółki (1)

        Pozdrów kolegow i powiedz ,że moga jeszcze cos wyrwac od takiej panienki,taki souvenir-syf,kiła i potem mogiła.Wacka upitola i przez rurke bedzie sikal Twój frend.Koledzy i Ty nadajecie na podobnej fali.I jak kolega napisał wyzej takze nie porazacie inteligencja,ale glupota,aby wtykac patyka byle gdzie.Koledzy moga skonczyc na Szadółkach.

        • 5 1

       • A co mnie to obchodzi - to bardziej znajomi z byłej pracy z którymi od czasu do czasu wychodzimy do klubu. Niech robią co im się podoba. Ja nie dotknęłabym ich nawet kijem m.in. z tego względu że moim zdaniem mają już syfa kiłę i mogiłę.

        Ale wyrywają.

        • 3 0

      • jacy panowie takie i panie (1)

       Tak jak WY Panowie nie umywacie się do Hiszpanów, Włochów czy innych południowców, tak i my Polki chowamy się przy Hiszpankach czy Włoszkach, Chorwatkach. Cóż - więc raz na parę lat miło popatrzeć i nam i Wam

       • 10 2

       • Ale mysla odwrotnie, ale chyba w przypadku plci zenskiej.

        Coz mysle, ze to czysta zazdrosc, ze Polacy nie maja raczej u zagranicznych babek szans...

        • 1 1

      • (1)

       Sory Shon ale wydaje mi się że natrafiłeś na naprawdę głupie, albo pijane laski, bo od razu słychać jak mówi Anglik a jak mówi Polak po angielsku. choćby mieszkał tam z 10 lat, różnice da się wyczuć, tym bardziej po dłuższej rozmowie...

       • 4 3

       • A ja mam talent do akcentu i na mallorce w pracy głównie r******em Polki. Polkom ściemniałem że jestem hiszpanem, bo hiszpańskiego nie znały. Hiszpankom, że jestem angolem. Taka beka i żadnego AIDS!

        • 6 2

      • Shon, a tam oburzone, wszak "Lalka" Prusa trochę lat już ma, nie Ty pierwszy i nie ostatni;)

       • 0 0

     • poza sezonem pewnie tak
      w sezonie macie kota w głowie i cospolityczny styl.

      wpis na wallu, wakacje Gdańsk 2012: macałam się z Hiszpanem, tańczyłam z Irandczykiem, bzykałam się z Francuzem
      wow!!

      wpis na wallu 2, rok szkolny 2012/2013: jestem w ciąży, a mówił że kocha

      • 18 7

    • Wiem o zym mówisz. Też mii się to przytrafiło.

     Po prostu bardzo dużo Polek patrzy kategoriami koleś z importu = pieniądze, sukces i dobry seks a prawda jest taka że to wirtualna rzeczywistość i KU.....IE MYŚLENIE

     • 24 3

   • akurat nie każda kobieta, która idzie z facetem do łóżka myśli o ślubie z nim

    • 21 2

   • hahaha (2)

    Chociaż jestem kobietą (ale nie twierdzę,że nie ma takich głupich gwiazdeczek) to nie mogę ze śmiechu.ZGADZAM SIĘ Z TYM W 100% :D A najlepsze są takie po 15-23 lata.Z twarzy nie wyjściowa, ukrywa to toną tapety to co z tego jak ma tyłek na wierzch.Zima,jesień deszcz czy śnieg to tyłeczkiem trzeba świecić.Ja rąbi..x haha

    • 11 4

    • HALO (1)

     Ale przecież tak mówicie o kobietach Polskich źle..a ilu jest facetów, którzy sąduużo gorsi??? :)) Nie wybielajcie się tak :) Ja np lubię zagadać z ludźmi z innych Państw którzy do nas przyjeżdzają ponieważ lubię dowiedzieć się jak im sie u nas podoba, poznac zwyczaje, dowiedziec się co im smakuje z naszej kuchni..

     Niekoniecznie myśląc o CZYMŚ WIĘCEJ :)) Wręcz z góry jeśli widzę RÓŻNE intencje uprzedzam, że chętnie pogawędzę ale nic więcej :)) Myślę, że to, że ktoś jest z innego państwa działą troche jak afrodyzjak :) Jak na mężczyzn AZJATKI..swojego czasu.. nie wiem czy to wciąż modne? :)

     • 13 2

     • No i właśnie Ty jesteś przykładem kobiety, które się szanuję w tym kraju. Azjatki? Nie dziękuję. Wolę to co polskie czyli Polki :) Jak Polacy jadą za granicę to biorą ze sobą swoją wodę aby się nie rozchorować. Wymień się "śliną" z obcokrajowcem, a wysybka lub choroba murowana :)

      • 3 5

  • tylko, że część Hiszpanów przebiera się za kobiety (1)

   • 20 3

   • Ty pewnie wygladasz jak typowy polski 'macho' Łysa pała, miesien piwny, i wyraz twarzy niesplamiony mysla.

    • 4 1

  • (1)

   Ja się tam nie dziwię, że takie są refleksje. A czyja to wina??? A jak zachowują się nasi przed meczem i po ? Wystarczy popatrzeć na ilość policji i posłuchać rozmów . Co drugie słowo to ... Czysta uliczna "łacina". I właśnie tacy ludziemogą mieć problem i wypisywać teksty pt. Wylądował kolejny airbus ...." a ja znam tylu fajnych naszych chłopaków którzy są z innej bajki niż ci o których napisałam powyżej i którzy nie mają takich problemów i refleksji :)

   • 15 2

   • Jesteś fajną babką GRACE :) I prawdziwą Polką! :)
    Pozdrowienia

    • 4 0

  • Czary..

   Kiepsko jest mieć kłódkę, którą otwierają wszystkie klucze.
   Za to mieć klucz, który otwiera wszystkie kłódki to już magia :) !

   • 6 5

  • odczep sie od dziewczyn, popatrz na siebie!

   • 1 1

 • Fajni ludzie (3)

  Obie sympatyczne drużyny i kibice!!!!!!

  • 198 8

  • (1)

   sympatyczne ale leją gdzie popadnie ale co się dziwić ja WC jest tak mało

   • 16 7

   • ?

    Buractwo, i tyle...

    • 1 12

  • tak powinno być

   Bo tu ciężko było wmieszać polityków do sportu.

   • 2 2

 • 9 na 10 artykułów na trojmiasto.pl to info o EURO (8)

  Czy nic po za tym nie dzieje się w Trójmieście?
  Co za dużo to nie zdrowo.

  • 66 170

  • (1)

   spokojnie , jeszcze 2 tygodnie..a potem znow same artykuły, co się gdzie zepsuło, kogo okradli, ile osób zwalniają, ja wiem, że niektorzy juz za tym tesknią..ech Polacy..dlaczego z niczego sie nie cieszycie..wkońcu jakieś życie jest na starówce, wesoło jest i to źle...

   • 42 5

   • odpowiedź

    ja się cieszę, że mogę czyścić klozet w barze... Ach to Euro!

    • 3 4

  • Milcz, czacharze jeden nudny. (1)

   idź stad.

   • 10 3

   • !

    Jw - to ty też pracujesz ze mną na zmywaku?

    • 1 3

  • a co się dzieje ?

   • 0 3

  • (2)

   No tak, w końcu jak można pisać o jednej z największych imprez sportowych świata, która się już u nas nigdy nie powtórzy. Lepszy byłby artykuł o kolejnej awarii SKM, albo kolejna wizualizacja czegoś, co i tak nie powstanie.

   • 14 3

   • odpowiedź (1)

    Pewnie, lepiej pisać o głupotach, a nie prawdę o zadłużeniu kraju...

    • 3 9

    • na trojmiasto.pl o zadłużeniu kraju???

     Prędzej o długach miejskich napiszą :) ale spokojnie, w końcu widać, że to czym na co dzień karmią nas media to zwyczajna papka informacyjna, można i bez niej żyć.

     • 0 0

 • (6)

  i tak powinno byc, kulturalnie, zdrowa rywalizacja, a poza boiskiem pelen relks i kulturka. Mozemy sie duzo nauczyc przez to euro od naszych gosci z zagranicy

  • 147 8

  • Zwłaszcza od rosjan i chorwatów (3)

   • 7 10

   • (2)

    jesli wg ciebie rosjanie pokazuja jak sie kulturalnie bawic, to od nich rowniez. Rosjanie tez bawili sie kulturalnie. Nie mozesz oceniac calego narodu przez pryzmat zadymy wywolanej przez bande idiotow, oszolomow i chuliganow. To tak jakby wszyscy Polacy robili siare za granica. A tak nie jest i dobrze o tym wiesz.

    • 14 4

    • Mówię jedynie (1)

     jakiej kultury możemy się nauczyć od kibiców piłki nożnej, zwanych potocznie "kibolami". Nie oceniam narodu, bo w każdym są złoci ludzie i zwykłe mendy. W tej kwestii zgadzam się z Tobą całkowicie.

     • 7 9

     • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Racja. Byłem dziś wśród kibiców Hiszpanii

   Wspaniale sie bawią, tańczą, śpiewają. Nasze łyse podpite stadionowe podrostki mogą się dużo nauczyć.

   • 21 1

  • Oby Chorwaci nie zepsuli dobrej atmosfery w Gdańsku.

   • 4 0

 • (3)

  Z lotniska autobus za autobusem jadą w stronę miasta.

  • 42 4

  • niebywałe

   • 2 2

  • ? (1)

   kto ocenia taką wypowedź? Przecież to tylko informacja

   • 4 0

   • dobra informacja :)

    • 1 0

 • Idę dzisiaj na stadion zdzirac gardło za Hiszpanię (2)

  a po meczu fiesta do rana na Długiej. Si Si Si España ya está aquí

  • 95 23

  • tobi obok długiej mieszka moja koleżanka (1)

   i ona mówi ze jak dziesiaj ktos wydrze ryyyyjka pod jej oknami pozbedzie sie garnków i talerzy czyt.rozda kibicom z 3 piętra.. zostawi sobie tylko jeden kubek,

   • 7 12

   • ona tak zawsze dużo pier****li a jak przyjdzie co do czego to ja już wiem, że siedzi jak mysz pod miotłom

    • 17 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane