• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

COVID-19. Obecne restrykcje utrzymane do 14 marca


Z powodu trwającego od ponad tygodnia wzrostu średniej liczby zakażeń koronawirusem rząd zdecydował o przywróceniu niektórych obostrzeń na Warmii i Mazurach, ale w pozostałych województwach zachowano je na obecnym poziomie do 14 marca. W całym kraju nie będzie już można korzystać wyłącznie z przyłbic, wolno je będzie stosować jedynie równocześnie z maseczkami. - Musimy zrobić mały krok wstecz - zapowiedział min. Niedzielski.- Mamy bardzo dynamiczny wzrost z dnia na dzień i w stosunku do poprzedniego tygodnia - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w środę rano.
Jednocześnie poinformował, że w środę, 24 lutego, w całym kraju odnotowano 12 146 nowych zakażeń w ciągu doby. To najwięcej od 6 stycznia. Dla porównania, w ubiegłą środę takich przypadków było 8,7 tys., czyli o 3,5 tys. przypadków mniej.

- Szczyt trzeciej fali zakażeń szacujemy na średnim poziomie 10-12 tys., dziś ta średnia wynosi ok. 8 tys. zakażeń - mówił minister Niedzielski.
Minister Zdrowia zdecydował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń covidowych na tym samym poziomie, jedynie na Warmii i Mazurach zostały one zaostrzone.
Minister Zdrowia zdecydował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń covidowych na tym samym poziomie, jedynie na Warmii i Mazurach zostały one zaostrzone.

Raport koronawirus: 1113 zakażeń na Pomorzu 24.02.2021Tym samym minister przygotował Polaków na informacje, jakie po godz. 15 oficjalnie podał podczas swojego wystąpienia. Wbrew spekulacjom mediów, okazały się one bardziej łagodne, niż się spodziewano.

Adam Niedzielski ogłosił, że rząd zdecydował dziś m.in. o:

  • wprowadzeniu kwarantanny po przyjeździe z Czech i Słowacji, gdzie odnotowywany jest szybki wzrost liczby zakażeń,
  • zakazaniu używania przyłbic, chust i szalików do zakrywania ust i nosa.


Choć nie pozwolono na działanie zamkniętych dziś branż, gastronomicznej i fitness, to nie przywrócono także obostrzeń, np. w hotelarstwie.

Nowe zasady wejdą w życie w sobotę.
Od najbliższej soboty nie będzie można już nosić na ulicy wyłącznie przyłbic. Uznano, że do zachowania bezpieczeństwa niezbędna jest maseczka.
Od najbliższej soboty nie będzie można już nosić na ulicy wyłącznie przyłbic. Uznano, że do zachowania bezpieczeństwa niezbędna jest maseczka. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Obostrzenia regionalne na Warmii i MazurachCzęść wprowadzonych obostrzeń ma jednak charakter regionalny. Wynika to z tego, że na północy kraju, w tym na Warmii i Mazurach, na Pomorzu oraz w Kujawsko-Pomorskiem, wzrost liczby zakażeń jest najbardziej widoczny.

Dlatego dodatkowe obostrzenia wprowadzono właśnie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, które w tej chwili notuje najszybszy wzrost zachorowań koronawirusem.

- W tym województwie 30 proc. przeprowadzanych testów kończy się wynikiem pozytywnym - podkreślił Adam Niedzielski.
W tym województwie zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, muzea, miejsca użyteczności publicznej. W klasach 1-3 wróci nauka zdalna. Już teraz odsetek szkół, które przeszły całkowicie w tryb zdalny, wynosi 10 proc.

Obostrzenia na Warmii i Mazurach wprowadzono na dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że od 12 lutego obowiązują zmniejszone obostrzenia, które pozwoliły na otwarcie hoteli, pod warunkiem udostępnienia 50 proc. pokoi i serwowania posiłków tylko do pokoi.

Od tego czasu działają także kina, teatry, opery i filharmonie, stoki narciarskie, baseny (oprócz aquaparków), boiska zewnętrzne, korty.

Od jesieni zamknięte pozostają siłownie i restauracje, które mogą wydawać posiłki jedynie na wynos.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (539)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »