• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rzeczy zostawione na klatce sprzątnie spółdzielnia?

rb
10 czerwca 2023, godz. 19:00 
Opinie (283)
Trzymasz coś na klatce schodowej? Spółdzielnia może to zabrać. Trzymasz coś na klatce schodowej? Spółdzielnia może to zabrać.

Trzymasz coś na klatce schodowej? Rowery, wózki, hulajnogi, szafki na buty, ale też opony - rzeczy, które mieszkańcy bloków zostawiają na klatce, w wózkarni czy suszarni jest zdecydowanie więcej. Dlaczego? Czasem przez lenistwo, bo po co znosić rower do piwnicy, skoro jutro i tak go potrzebuje, albo po prostu z braku innej możliwości. Warto jednak pamiętać, że spółdzielnia może zrobić "porządek".Trzymasz coś na klatce schodowej lub korytarzu?

Jeden z naszych czytelników podzielił się obawą po tym, jak na klatce schodowej pojawiło się ogłoszenie administracji z prośbą o usunięcie przedmiotów, które nie powinny być składowane w pomieszczeniach ogólnodostępnych i na korytarzach.

- Wydaje mi się, że - delikatnie mówiąc - ktoś tu przekracza swoje uprawnienia. Czy to nie są przypadkiem "groźby", że zostaniemy okradzeni? Dodam, że obecnie w suszarni lokatorzy trzymają swoje rowery, a zatem użytkują to pomieszczenie zgodnie z własnymi potrzebami. Czy ktoś w dzisiejszych czasach suszy jeszcze pranie w "suszarni"? Lokatorzy w naszej klatce na pewno nie - pisze czytelnik.

Zamiar kradzieży rowerów przez spółdzielnie? (78 opinii)

Dzień dobry, Chciałem podzielić się obwieszczeniem gdyńskiej spółdzielni RSM im Komuny Paryskiej, które zostało zawieszone na drzwiach do piwnicy (zdjęcie w załączniku). Wydaje mi się, że delikatnie mówiąc, ktoś tu przekracza swoje uprawnienia.Czy to nie są przypadkiem "groźby", że zostaniemy okradzeni? Dodam, że obecnie w suszarni lokatorzy trzymają swoje rowery, a zatem użytkują to pomieszczenie zgodnie z własnymi potrzebami. Czy ktoś w dzisiejszych czasach suszy jeszcze pytanie w "suszarni"? Lokatorzy w naszej klatce na pewno nie. Zobacz więcej
Dzień dobry, Chciałem podzielić się obwieszczeniem gdyńskiej spółdzielni RSM im Komuny Paryskiej, które zostało zawieszone na drzwiach do piwnicy (zdjęcie w załączniku). Wydaje mi się, że delikatnie mówiąc, ktoś tu przekracza swoje uprawnienia.Czy to nie są przypadkiem "groźby", że zostaniemy okradzeni? Dodam, że obecnie w suszarni lokatorzy trzymają swoje rowery, a zatem użytkują to pomieszczenie zgodnie z własnymi potrzebami. Czy ktoś w dzisiejszych czasach suszy jeszcze pytanie w "suszarni"? Lokatorzy w naszej klatce na pewno nie. Zobacz więcejBezpieczeństwo przede wszystkimKażdy, kto na klatce trzyma rower, wózek lub szafkę, musi mieć się na baczności. Zarządca budynku bowiem ma prawo usunąć wszystkie pozostawione na korytarzach przedmioty.

Chodzi o przepisy przeciwpożarowe, które są jednoznaczne, a w tym wypadku bierność spółdzielni może ją słono kosztować. Przejście musi mieć minimum 1,20 m, a każdy przedmiot wystawiony na ciąg komunikacyjny budynku to problem, dlatego spółdzielnia wzywa do usunięcia przedmiotów tarasujących przejścia.

Czy jednak pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak wózkarnie i suszarnie, są drogami ewakuacyjnymi i z nich również należy usuwać składowane przedmioty?

Kotlet schabowy a sąsiedzkie relacje Kotlet schabowy a sąsiedzkie relacje

Mandat czy pozew od mieszkańców?Większość spółdzielni jednak, w sytuacji kiedy na prośbę o zabranie przedmiotów nie ma reakcji mieszkańców i właściciele się nie znajdują, pozostawione przedmioty magazynuje na kilkadziesiąt dni.

Są jednak sytuacje, kiedy zarządcy odmawiają usunięcia rzeczy z drogi ewakuacyjnej nawet mimo groźby nałożenia na nich przez straż pożarną kary za ignorowanie przepisów przeciwpożarowych. Obawiają się bowiem tego, że właściciel rzeczy zagradzającej przejście wytoczy im sprawę odszkodowawczą albo zawiadomi policję o możliwości popełnienia przestępstwa kradzieży.

rb

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (283)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane