Fakty i opinie

stat

SAS zawiesza połączenia z Gdańskiem

Samoloty Dash 8 należące do linii SAS spędzą najbliższe dni w punktach serwisowych, pod czujnym okiem inżynierów i mechaników.
Samoloty Dash 8 należące do linii SAS spędzą najbliższe dni w punktach serwisowych, pod czujnym okiem inżynierów i mechaników. materiały prasowe
W niedzielę zawieszono wszystkie loty linii SAS z Kopenhagi do Gdańska. Powód? Kolejna usterka samolotu typu Dash 8, który obsługuje tę trasę.

Wczoraj rzecznik skandynawskich linii lotniczych Mikkel Löndahl potwierdził, że odwołany będzie lot poranny o godz. 7.30, oraz wieczorny o 21.50 w poniedziałek. Los innych połączeń nie jest jeszcze jasny.

Skandynawowie, ale także inne linie lotnicze korzystające z kanadyjskich samolotów mają nie lada kłopot. W sobotę doszło do dziesiątej w ciągu dwóch miesięcy (pięć w październiku i pięć we wrześniu) awarii samolotu Dash 8, który musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Kopenhadze.

Ze względu na awarie, których źródła jak dotąd nie ustalono, SAS postanowił wycofać z normalnej eksploatacji wszystkie posiadane maszyny tego typu. SAS ma 26 takich maszyn, które obsługują 57 połączeń lotniczych. Wśród nich jest także trasa Gdańsk-Kopenhaga.

Kiedy loty zostaną przywrócone? - Sytuacja jest dynamiczna i może ulegać zmianie. Dlatego najlepiej szukać aktualnych informacji na stronie internetowej linii SAS - oświadczył Mikkel Löndahl.

Dash 8 (de Havilland Canada DHC-8)
zabiera ok. 70 pasażerów
prędkość przelotowa: ok. 685 km/h
zasięg: 2,5 tys. km

Opinie (24)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.