Fakty i opinie

stat

SKM zatrudni na Euro "antyupychaczy"

Kłopoty z wejściem do przepełnionej kolejki? Zmagamy się z tym problemem od dobrych kilkudziesięciu lat (na zdjęciu przystanek SKM w roku 1973).
Kłopoty z wejściem do przepełnionej kolejki? Zmagamy się z tym problemem od dobrych kilkudziesięciu lat (na zdjęciu przystanek SKM w roku 1973). fot. Zbigniew Kosycarz/KFP

Mają być stanowczy, ale grzeczni. Trójmiejska SKM zatrudni przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej 18 osób, które będą "pomagały równomiernie zapełnić kolejki".Czy "antyupychacze" sprawdzą się podczas Euro?

tak, to dobry pomysł 26%
trudno to ocenić 25%
nie, będą tylko prowokować i tak już nerwowych kibiców 49%
zakończona Łącznie głosów: 1221
- Mówimy o nich "antyupychacze", bo działać będą zupełnie inaczej niż "upychacze", znani na przykład z tokijskiego metra. Nie będą wpychać kibiców do kolejek, mają im raczej pomagać bezpiecznie i wygodnie dojechać na mecz - mówi Marcin Głuszek, dyrektor SKM ds. marketingu i sprzedaży.

"Antyupychacze" będą pracować w dniach meczowych, spotkamy ich na peronie w Gdańsku Głównym oraz na stacji Stadion-Expo w Letnicy. Przez kilka godzin poprzedzających mecz, oraz przez kilka godzin po każdym meczu, kolejki będą jeździć na tej trasie co 12 minut.

- Rolą naszych pracowników będzie więc czasami powstrzymanie kibiców przed wsiadaniem do zapchanej już kolejki i wytłumaczenie im, że za chwilę pojawi się następna, która zabierze kolejne 1500 osób. Dlatego też na pewno będziemy chcieli zatrudnić osoby równie grzeczne, co asertywne, które będą potrafiły spokojnie, ale twardo, powiedzieć kibicowi, że dana kolejka jest już pełna - mówi Głuszek.

Tak "upychacze" od lat pracują na tokijskich dworcach kolejowych. SKM zapewnia, że u nas - zamiast upychać pasażerów - będą powstrzymywać ich przed wsiadaniem do przepełnionych kolejek.Linia kolejowa na stadion w Letnicy

Gotowa jest już linia kolejowa i przystanek przy stadionie piłkarskim w Letnicy.

Opinie (187) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.