Fakty i opinie

stat

SKM zawiesza kolejki do Pruszcza do końca maja. Później będzie jeszcze gorzej

Od poniedziałku SKM zawiesi do końca maja dziesięć kolejek jeżdżących z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego.
Od poniedziałku SKM zawiesi do końca maja dziesięć kolejek jeżdżących z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego. Fot. Maciej Kosycarz/KFP

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej między Gdynią a Warszawą, od 18 kwietnia SKM wycofa na kilka tygodni dziesięć kolejek kursujących do Pruszcza Gdańskiego. To jednak tylko wstęp do utrudnień, których spodziewać będzie się można już od czerwca.Czy czasowe wyłączenie kolejek do Pruszcza spowoduje, że SKM straci na stałe część pasażerów?

tak, wiele osób znajdzie inne środki lokomocji i nie wróci już do kolejek

55%

nie, po zakończeniu remontu pasażerowie z radością powrócą do kolejek SKM

45%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1198
Decyzja SKM to wynik prac prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe. - Nasze pociągi nie zmieszczą się na torach na stacji Pruszcz Gdański, nie będziemy w stanie zawrócić i stąd trudna, ale konieczna decyzja ich odwołania - tłumaczy Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży SKM.

W formie rekompensaty dla pasażerów, SKM uruchomi dodatkowe połączenie między Gdańskiem Głównym a Pszczółkami (na tej stacji kolejki będą mogły zawracać). Pociągi - jednak już nie dziesięć, a jedynie cztery - zatrzymywać będą się m.in. na stacji w Pruszczu, a także na peronach w Oruni i Lipcach.

Na szczęście nie zmieni się liczba pociągów jeżdżących z Gdańska do Tczewa. Codziennie nadal będzie ich po 11 - z i do Tczewa. One także zatrzymywać będą się w Pruszczu.

Utrudnienia potrwają do końca maja, a później... pojawią się kolejne. - Z powodu wejścia prac modernizacyjnych w zaawansowaną fazę, po 31 maja możemy się spodziewać kolejnych utrudnień na tym odcinku - mówi Głuszek, po szczegóły odsyła nas jednak do PLK.

- Od początku czerwca wejdzie w życie zupełnie nowy rozkład. Ze względu na prace i konieczne wyłączenia torów, na pewno będzie mniej pociągów - zarówno dalekobieżnych, jak i tych SKM, korzystających poza Trójmiastem z naszych torów - między Gdynią a Tczewem. Trudno mi w tej chwili mówić, o ile mniej, bo prace nad rozkładem cały czas trwają. Staramy się w nim oczywiście zmieścić jak najwięcej pociągów - mówi Leszek Lewiński z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (180)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.