• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Samobójstwo w areszcie na Kurkowej. Prokuratura sprawdzi funkcjonariuszy

Szymon Zięba
26 kwietnia 2023, godz. 10:30 
Opinie (78)
Do zdarzenia doszło w Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne. Do zdarzenia doszło w Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne.

51-latek podejrzany o zabójstwo, który targnął się na życie w Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej w Gdańsku, został niedopilnowany? To jeden z wątków, który badać będzie prokuratura.Czy strażnicy powinni odpowiadać za samobójstwo aresztowanego?

Przypomnijmy: 51-letni Stanisław C., podejrzany o zabójstwo 42-letniego obywatela Ukrainy, powiesił się w swojej celi. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawę opisaliśmy jako pierwsi, po sygnale od naszego czytelnika.

Tragiczny incydent wyjaśnia teraz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Jak potwierdziła prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w związku z tym, że do zdarzenia doszło na terenie aresztu śledczego, sprawdzane będzie m.in. to, czy zachowane zostały wszelkie środki ostrożności i właściwy nadzór nad aresztowanym mężczyzną.

Czy aresztowany był prawidłowo pilnowany? Sprawdzi to prokuraturaŚledczy będą chcieli się dowiedzieć m.in. tego, czy mogło dojść do niedopełnienia obowiązków przez strażników więziennych.Zabezpieczono także dokumentację dotyczącą zmarłego mężczyzny (to istotne np. przy sprawdzaniu, czy był objęty opieką psychologa lub psychiatry). Jak podkreśla prok. Wawryniuk, w podobnych sytuacjach są to standardowe procedury.

24 października 2022 roku prokurator przestawił Stanisławowi C. zarzut zabójstwa w tzw. zamiarze bezpośrednim. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane