Fakty i opinie

stat

Samochody Google robią zdjęcia w Gdyni

Pięć samochodów ze specjalistycznym sprzętem fotografuje ulice Gdyni. Wcześniej zdjęcia, które posłużą do stworzenia panoramicznych map miasta wykonane zostały w Gdańsku.Jeśli pogoda się utrzyma, samochody z takimi urządzeniami jeszcze kilka dni będą jeździły po Gdyni.
Jeśli pogoda się utrzyma, samochody z takimi urządzeniami jeszcze kilka dni będą jeździły po Gdyni. mat. prasowe
Street View to jedna z możliwości Google Maps, dzięki której można obejrzeć ciekawe miejsca z całego świata, nie ruszając się z fotela. Mapa pozwalająca oglądać panoramiczne fotografie z 27 krajów, cały czas się rozrasta. Ze względu na Euro 2012 obejmie także Polskę.

Po wykonaniu zdjęć Gdańska przyszedł czas na Gdynię, którą Google także uznało za atrakcyjną turystycznie.

- Gdynia jest fotografowana z pięciu samochodów. Na pewno zdjęcia wykonane zostaną w całym Śródmieściu - mówi Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska.

Już niedługo będzie więc można wirtualnie odwiedzić Skwer Kościuszki, zobaczyć ORP Błyskawicę, "przejść się" ul. Świętojańską czy "posiedzieć" na Ławeczce Kaszubów przy placu Kaszubskim.

Na początku fotografowane będzie centrum Gdyni i znajdujące się tam atrakcje turystyczne, ale jeśli słoneczna pogoda się utrzyma, to niewykluczone, że znajdzie się czas na inne, oddalone od Śródmieścia atrakcje.

- Na zdjęciach Street View można już było oglądać stadiony w RPA, na których odbywały się mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, jak i historyczne zabytki Włoch. Zależy nam, żeby w gronie państw korzystających ze Street View pod względem turystycznym nie zabrakło Polski - podkreśla Artur Waliszewski.

Na stronie Google StretView możesz sprawdzić, które miasta są objęte tą funkcją
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (159)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.