• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Usterka samolotu lecącego na Wyspy Kanaryjskie. Maszyna lądowała w Warszawie

Patsz
15 sierpnia 2022, godz. 22:05 
Opinie (142)
Samolot lecący na Wyspy Kanaryjskie z Gdańska miał awarię, ale ostatecznie lądował w Warszawie. Samolot lecący na Wyspy Kanaryjskie z Gdańska miał awarię, ale ostatecznie lądował w Warszawie.

Samolot lecący z Gdańska na Wyspy Kanaryjskie musiał lądować w Warszawie. Powodem była usterka maszyny linii EnterAir. Boeing 737 miał pierwotnie zawrócić do Gdańska, ale w czasie burzy nie zaryzykował lądowania i odleciał na lotnisko Fryderyka Chopina.O problemach samolotu informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za wszystkie informacjeMaszyna startowała z Gdańska z opóźnieniem. Tuż po starcie pilot zgłosił naziemnej obsłudze usterkę. Nie wiadomo oficjalnie, co się stało. Faktem jest, że według pierwotnego planu miał lądować w Rębiechowie. Około trzech godzin latał nad całym Pomorzem, kręcąc kółka i spalając nadmiar paliwa. Miało to pomóc w awaryjnym lądowaniu.

Ostatecznie, z powodu burzy, nie było to możliwe i maszynę, która miała lecieć na Wyspy Kanaryjskie w ramach czarterowego lotu, przekierowano na Okęcie. Ok. godz. 20:30 Boeing 737 bezpiecznie wylądował w Warszawie.

Burza nad Trójmiastem 15 sierpnia Burza nad Trójmiastem 15 sierpnia

Na pokładzie lotu numer ENT72UM linii Enter, który z Gdańska wyleciał na Fuerteventurę, było 171 pasażerów.

Do Warszawy dzisiejszego wieczora z powodu burzy przekierowano też inne samoloty mające lądować w Gdańsku. To m.in. maszyny przylatujące do Polski z tureckiej Antalyi oraz włoskiego Mediolanu.
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane