Fakty i opinie

Samolot zawrócony z pasa startowego przez pijanego pasażera

Kompletnie pijany mężczyzna zasnął w samolocie. Musiała interweniować Straż Graniczna (zdjęcie ilustracyjne).
Kompletnie pijany mężczyzna zasnął w samolocie. Musiała interweniować Straż Graniczna (zdjęcie ilustracyjne). thevisualsyouneed/123rf.com

Wszedł na pokład samolotu i "urwał mu się film". Przez 32-letniego pasażera trzeba było zawrócić przygotowany do lotu samolot, który z Gdańska miał wylecieć do Wrocławia. Kompletnie pijany mężczyzna nie został jednak ukarany mandatem, bo... był bardzo ugodowy.Zdarza ci się pić alkohol przed odlotem?

tak, bo boję się latać 14%
tak, bo lubię w ten sposób umilać sobie czas oczekiwania 19%
czasami, ale symbolicznie 17%
nie, nigdy 50%
zakończona Łącznie głosów: 1507
Samolot znajdował się już na pasie startowym gdańskiego lotniska i był gotowy na swój rejs do Wrocławia, gdy okazało się, że załoga utraciła kontakt z 32-letnim pasażerem. Mężczyzna nie reagował na polecenia zapięcia pasów. Był tak bardzo pijany, że aż zasnął. Musiała interweniować Straż Graniczna.

- Kierownik zmiany Placówki Straży Granicznej w Gdańsku został poinformowany przez dyżurnego Portu Lotniczego o samolocie rejsowym do Wrocławia, który z powodu nietrzeźwego pasażera musiał zawrócić z pasa startowego. Wysłany na miejsce patrol z Zespołu Interwencji Specjalnych, zgodnie z decyzją kapitana samolotu, wyprowadził z samolotu 32-latka, mieszkańca Opola. Mężczyzna nie stawiał oporu. W asyście Służby Ochrony Lotniska mężczyzna opuścił teren portu lotniczego - mówi Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Gdzie 32-latek zdążył się tak upić? Nie wiadomoIle promili miał w organizmie 32-latek - tego nie wiadomo. Pogranicznicy nieoficjalnie przyznają jednak, że już pijany musiał zostać wpuszczony na pokład - inaczej nie zdążyłby doprowadzić się do takiego stanu.

- Niewykluczone, że "na hejnał" wypił alkohol tuż przed wejściem na pokład i ścięło go już na miejscu - słyszymy.
Mężczyzna nie został ukarany - był bowiem ugodowy. Tego dnia jednak do Wrocławia nie poleciał.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »