• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Samozwańczy szeryf dawał mandaty palaczom na dworcu

Piotr Weltrowski
2 października 2023, godz. 16:00 
Opinie (148)
Fałszywy policjant nakładał mandaty na palących papierosy na dworcu PKS w Gdańsku. Pierwsza osoba dała mu 100 zł, kolejna także chciała zapłacić, ale świadkowie zdemaskowali oszusta. Fałszywy policjant nakładał mandaty na palących papierosy na dworcu PKS w Gdańsku. Pierwsza osoba dała mu 100 zł, kolejna także chciała zapłacić, ale świadkowie zdemaskowali oszusta.

Samozwańczy policjant, z przerobioną legitymacją, próbował nakładać mandaty na palących papierosy na dworcu autobusowym w GdańskuMapka. Pierwszy palacz uległ i zapłacił, ale już przy próbie oszukania drugiej osoby świadkowie powstrzymali antynikotynowego szeryfa.Dostała(e)ś kiedyś mandat, ale nie za zachowanie za kierownicą?

Wszystko działo się w sobotę. Policjanci - ci prawdziwi - odebrali zgłoszenie, że na terenie dworca autobusowego przy ul. 3 Maja w Gdańsku starszy mężczyzna podaje się za policjanta i nakłada kary finansowe na palących w niedozwolonych miejscach.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze referatu interwencyjnego i zatrzymali 63-latka z powiatu kartuskiego. Zabrali mu przerobioną legitymację policyjną, którą się posługiwał.

- 63-latek najpierw podszedł do mężczyzny palącego papierosa na terenie dworca i - okazując mu legitymację - powiedział, że za palenie tytoniu w miejscu zabronionym nałoży na niego mandat wysokości 500 złotych. 63-latek zaproponował, że mandatu nie wypisze, jeśli pokrzywdzony da mu 100 złotych. Pokrzywdzony wręczyły oszustowi pieniądze - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policja ustala, czy 63-latek nie oszukał więcej osób. Policja ustala, czy 63-latek nie oszukał więcej osób.
Następnie 63-latek podszedł do palącej papierosa kobiety i zachował się w taki sam sposób. Kiedy pokrzywdzona, która uwierzyła mu, poszła do bankomatu, by wypłacić 200 złotych, sprawca został ujęty przez świadków, którzy okazali się znacznie bardziej podejrzliwi niż ofiary oszusta.Po ujęciu 63-latka świadkowie przekazali go strażnikom miejskim, a ci wezwali na miejsce prawdziwą policję.

- Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu. Dziś 63-latek usłyszał cztery zarzuty i odpowie między innymi za oszustwo i przerobienie dokumentu. Policjanci ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Jeżeli są osoby, które zostały poszkodowane przez oszusta, apelujemy, aby zgłaszały się na policję w celu złożenia zawiadomienia w tej sprawie - mówi Ciska.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane