• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Saunobus na linii 108. Niby zima, a jak w tropikach

Marcin
26 stycznia 2023, godz. 20:00 
Opinie (213)
Tłok, ścisk, a klima i tak grzeje. Tylko po co? Tłok, ścisk, a klima i tak grzeje. Tylko po co?

Uważasz, że nie stać cię zimą na wakacje w tropikach? Błąd. Po prostu skasuj bilet i wsiądź do komunikacji miejskiej, ja proponuję ci saunobus linii 108. Szkoda tylko, że po krótkim urlopie można się łatwo rozchorować - pisze ironicznie pan Marcin.Oto list czytelnika Trojmiasto.pl:

Wiem, że temat był wałkowany tysiąc razy i na milion sposobów, ale najczęściej latem.

Motorniczy: klimatyzacja nie daje rady w upały Motorniczy: klimatyzacja nie daje rady w upały

A skoro nawet zimą można natknąć się na absurdy, to dalej trzeba o tym mówić głośno.

Po co grzać, skoro ludzie są w kurtkach?Wolisz jak w pojeździe zimą jest chłodniej czy cieplej?

Zawsze zastanawiałem się nad koniecznością ogrzewania pojazdów komunikacji miejskiej i mam tu na myśli głównie autobusy i tramwaje, a nie pociągi, które są znacznie pojemniejsze i kursują na dłuższych trasach.

Szczególnie chodzi mi o okres jesienno-zimowy i godziny szczytu. Jest tłok, ścisk, ludzie na siebie chuchają, okna zaparowane, a nawiewy z gorącym powietrzem dalej walą z całych mocy.

Za zimno, za ciepło? Zamontuj klimatyzację. Te firmy ci pomogą


Przecież, na logikę, człowiek, który wyszedł na dwór przy temperaturze dajmy na to 0 st. C, jest ubrany tak, żeby w tej temperaturze spokojnie wytrzymać te kilka lub kilkanaście minut, czekając na przystanku.

A po przekroczeniu progu pojazdu serwuje mu się temperaturę +20 stopni. I niech mi nikt nie wmawia, że to jest sterowane automatycznie, załącza się i prowadzący pojazd może się tylko bezradnie przyglądać.

Tylko wysypać piasek i bawić się jak na plażyTo, co dzisiaj i wczoraj spotkało mnie oraz innych pasażerów w autobusie, a raczej saunobusie linii 108, który ok. godz. 8:20 jedzie z Chełmu do centrum, to był po prostu Dubaj. Było gorąco, a nawiewy chodziły pełną parą przez całą trasę.

Gdybym był z dzieckiem, rozsypałbym piasek na tyle autobusu, rozebrał go do koszulki, dał łopatkę i niech się bawi jak na plaży. A co, nie pojechaliśmy do ciepłych krajów w ferie, to ciepłe kraje przyjechały, nomen omen, do nas.

800 pojazdów komunikacji w Trójmieście. Ile ma klimatyzację? 800 pojazdów komunikacji w Trójmieście. Ile ma klimatyzację?

Jak już wspomniałem, nie na tym to powinno polegać. Mam kurtkę na sobie wychodząc z domu, więc w autobusie nie zmarznę jak będzie np. 15 st C., więc dlaczego dostaję 25?

Ja wiem, zaraz ktoś powie, że każdy inaczej odczuwa gorąco i jedni to lubią, inni mniej.

Dzisiaj, siedząc w samej koszuli, wychodziłem z autobusu i tak lekko spocony. Krótki, 20-minutowy urlop w tropikach, a może zakończy się chorobą...
Marcin

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (213)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane