Fakty i opinie

stat

Sauny stanęły na plaży w Sopocie

Dwie sauny stanęły na plaży w Sopocie, pomieszczą łącznie około 40 osób. Oficjalnie mają działać od przyszłego tygodnia aż do końca kwietnia 2018 r.Zdarza ci się korzystać z sauny?

tak, bardzo to lubię

67%

próbowałem / próbowałam, ale to nie dla mnie

10%

nie, ale chcę spróbować

9%

nie, zupełnie mnie to nie ciągnie

14%
Na początku listopada informowaliśmy o tym, że na plaży w Gdyni stanie sauna. Jednak do gdyńskiego przetargu na wynajem plaży pod saunę nikt ostatecznie nie przystąpił i pomysł spalił na panewce.

- Otrzymywaliśmy sygnały od potencjalnych inwestorów i widzieliśmy nawet koncepcje podobnych rozwiązań. Jednak mimo kierowanych do nas zapytań od zainteresowanych podmiotów, po ogłoszeniu przetargu przez Gdyńskie Centrum Sportu, nie została złożona żadna oferta - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie będzie okazji, aby skorzystać z sauny nad morzem, w Trójmieście. W Sopocie właśnie stanęły dwa tego typu obiekty.

- Zależało mi na tym, żeby sauny postawić jeszcze w tym roku, powstała możliwość umiejscowienia saun w Sopocie zobacz na mapie Sopotu. Planowaliśmy również inne lokalizacje, ale ze względu na przedłużające się procedury przetargowe podjęliśmy decyzję o ograniczeniu się do jednego miejsca. Nie wykluczamy rozszerzenia działalności o inne miasta, na przykład Gdańsk i Gdynię, w przyszłym roku - mówi inwestor (nazwisko do wiadomości redakcji).

Potrzeba matką wynalazku- Natchnieniem do budowy saun było dla mnie morsowanie, na które uczęszczam z grupą prowadzoną przez mojego kolegę i trenera personalnego Kubę Krzyżaka. Od blisko pięciu lat w okresie zimowym, dwa razy w tygodniu, wchodzimy do lodowatej wody. W Trójmieście brakuje miejsca, gdzie można sprawnie połączyć morsowanie z saunowaniem. Teraz to się zmieni - mówi inwestor.
W środę, przy pomocy specjalnych dźwigów, cztery moduły sprawnie i bezpiecznie ustawiono na plaży. W dwóch pierwszych mieszczą się sauny, natomiast w kolejnych: szatnia, prysznic oraz toaleta.

Obie sauny mają 10 m kw. powierzchni, co oznacza, że w każdej zmieści się od 15 do 20 osób. Moduły wyposażone są w duże okna, przez które widać morze. Za projekt odpowiedzialna jest gdańska firma architektoniczna Alternatywne.studio, a za wykonanie sam inwestor.

- Sauny wykonywaliśmy ręcznie z członkami mojej rodziny. Budowa takiego pomieszczenia jest bardzo pracochłonna. Czas, jaki poświęciliśmy na budowę jednego modułu to ponad dwa miesiące - mówi inwestor.

Sauny zaczną działać już w przyszłym tygodniuSauny już ustawiono, jednak nie można z nich jeszcze korzystać. Ich uruchomienie przewidziane jest na przyszły tydzień. Miejscem obsługi strefy relaksu saun będzie restauracja M15, która znajduje przy wejściu nr 15 na plażę w Sopocie.

Niestety, nie poznaliśmy jeszcze cen i godzin, w których będzie można korzystać z saun, jednak kiedy tylko zostaną one ujawnione, podamy je w formie aktualizacji w artykule.

Chcesz skorzystać z sauny? Sprawdź nasz katalog.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (154)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.