Fakty i opinie

stat

Schował się przed policją w pomieszczeniu z ukrytym wejściem

36-latek ma do odbycia karę więzienia za popełnioną kradzież.
36-latek ma do odbycia karę więzienia za popełnioną kradzież. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Policjanci z Sopotu zatrzymali poszukiwanego za kradzieże 36-latka. Mężczyzna ukrywał się w pomieszczeniu, do którego wchodziło się przez wykute w ścianie i zasłonięte pralką przejście.W poniedziałkowy wieczór, patrol policji został wezwany na interwencję w górnym tarasie Sopotu. Telefonująca do stróżów prawa kobieta poinformowała, że chwilę wcześniej została okradziona. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do zdarzenia miało dojść w... mieszkaniu jej znajomych, z którymi piła wspólnie alkohol.

Co więcej, okazało się, że jeden z lokatorów tegoż lokalu jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu. Na mężczyźnie ciążył bowiem wyrok za kradzież, na mocy którego miał do odbycia karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

- W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że w lokalu zamieszkuje kobieta oraz od pewnego czasu także jej 36-letni znajomy. Policjanci mieli wiedzę, iż jest on poszukiwany przez organy ścigania i natychmiast udali się pod wskazany adres. Drzwi do mieszkania nie miały klamki i były zaparte deską. Po wejściu do środka funkcjonariusze nie zauważyli żadnych osób, pomimo że będąc na zewnątrz słyszeli odgłosy dobiegające ze środka - informuje asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Policjanci nie dali za wygraną i postanowili gruntownie przeszukać mieszkanie. Ich uwagę przyciągnęła ściana za pralką. I rzeczywiście, po odsunięciu urządzenia ukazało się wykute przejście, które prowadziło do dodatkowego pomieszczenia.

- Wewnątrz znajdował się poszukiwany 36-latek, który przed policjantami chował się za belką w kącie pokoju. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli także kobietę, która ukryła się na poddaszu znajdującym się nad mieszkaniem - uzupełnia asp. Rekowska.
Zgodnie z sentencją wspomnianego wyroku, 36-latek został już osadzony w areszcie śledczym, skąd niedługo zostanie przeniesiony do jednego z zakładów karnych.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (122)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.