Fakty i opinie

Ścieżka wzdłuż Potoku Oruńskiego prawie gotowa. Kiedy otwarcie?

Nowa droga pieszo-rowerowa wzdłuż Potoku Oruńskiego jest już praktycznie gotowa. To ostatni, brakujący odcinek trasy, która umożliwi wygodną komunikację pomiędzy zbiornikiem retencyjnym AugustowskaMapka na Łostowicach a Parkiem OruńskimMapka. Oficjalne zakończenie inwestycji nastąpi na przełomie maja i czerwca. Do tego czasu to formalnie teren budowy, na który wstęp jest wzbroniony.Jak często wybierasz się na spacer?

niemal codziennie 45%
raz, góra dwa razy w tygodniu 32%
najwyżej kilka razy w miesiącu 13%
bardzo rzadko wybieram się na spacer 10%
zakończona Łącznie głosów: 739
Przypomnijmy: w listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o budowie drogi pieszo-rowerowej, która będzie przebiegać wzdłuż Potoku Oruńskiego. Odcinek o długości ok. 650 m ma umożliwić wygodną komunikację pomiędzy ogródkami działkowymi przy ul. Kampinoskiej na pograniczu Oruni Górnej i Maćkowych a Parkiem Oruńskim przy ul. Raduńskiej.

Oprócz wykonania utwardzonej nawierzchni, wykonawca miał za zadanie także zamontować ledowe latarnie i ławki, a także umocnić skarpy pobliskiego potoku.

Czytaj więcej: Uzupełniają ścieżkę między parkiem Oruńskim a Łostowicami

Warto wspomnieć, że droga stanowi trzeci i ostatni, brakujący odcinek ścieżki, która połączy Park Oruński ze zbiornikiem retencyjnym przy ul. Augustowskiej na Łostowicach. Dwa istniejące odcinki powstały na przestrzeni ostatnich kilku lat w ramach Budżetu Obywatelskiego.

grafika Trojmiasto.pl

Otwarcie ścieżki na przełomie maja i czerwcaOd kilka dni do naszej redakcji napływają sygnały, że brakujący odcinek jest już praktycznie gotowy. Nie brakuje osób, które ignorują postawione oznakowanie i korzystają z uroków nowego traktu.

Rzeczywiście, wykonawcy udało się dotrzymać zawartego w umowie terminu zakończenia prac, który został wyznaczony na maj. Ani sroga zima, ani trudności związane z pandemią koronawirusa nie opóźniły harmonogramu inwestycji. Nawierzchnia drogi została położona, mała architektura zamontowana, a skarpy umocnione. Oficjalne zakończenie inwestycji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

- Prace przy budowie ścieżki są już praktycznie na finiszu. Wykonawcy pozostało już tylko wykonanie prac porządkowych. W związku z tym niebawem rozpoczniemy procedury odbiorowe, które rozpoczną się po przekazaniu nam przez wykonawcę dokumentacji powykonawczej. Wówczas nastąpi zgłoszenie zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przewidujemy, że całkowite zakończenie inwestycji i udostępnienie jej mieszkańcom nastąpi na przełomie maja i czerwca - informuje Jakub Panasewicz z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, które nadzoruje inwestycję.

Formalnie to wciąż teren budowyInwestycja jest realizowana przez firmę Aspergo z Bojana w powiecie wejherowskim. Wartość podpisanego z nią kontraktu opiewa na ponad milion zł. Jak już wcześniej wspomniano, nowa droga będzie stanowić "domknięcie" trasy, która umożliwi mieszkańcom południowych dzielnic Gdańska szybkie i komfortowe dotarcie do Parku Oruńskiego - jednego z najbardziej urokliwych parków w całym Trójmieście.

Mieszkańcy Łostowic, Ujeściska czy Zakoniczyna już nie będą musieli docierać do niego naokoło, tj. przez Orunię. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że z korzystaniem z nowej drogi należy się wstrzymać.

- Podkreślam, że do czasu oficjalnego zakończenia inwestycji to wciąż teren budowy. Tym samym apelujemy o niekorzystanie ze ścieżki w najbliższych tygodniach - kwituje Panasewicz.

Rowery i akcesoria rowerowe. Sprawdź oferty lub dodaj ogłoszenie

Opinie wybrane


wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »