• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Senior bez prawa jazdy uderzył w szlaban. Samochód był kradziony

ewel
4 stycznia 2023, godz. 17:30 
Opinie (101)
67-letni złodziej samochodu został zatrzymany po tym, jak uderzył kradzionym autem w szlaban. Przyznał się, że zażywał narkotyki. 67-letni złodziej samochodu został zatrzymany po tym, jak uderzył kradzionym autem w szlaban. Przyznał się, że zażywał narkotyki.

Prawdziwe kryminalne kombo miał na swoim koncie 67-latek z Gdańska. Senior okazał się być złodziejem samochodu, do którego wsiadł bez prawka, a następnie rozbił się nim na szlabanie. Dodatkowo próbował uciec z miejsca zdarzenia i był pod wpływem narkotyków. Za swoje czyny odpowie ponadto w warunkach recydywy.Znasz kogoś, komu ukradziono samochód?

Policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali 67-letniego sprawcę kolizji, który ukradzionym samochodem uderzył w szlaban. Podejrzany nie miał uprawnień do kierowania i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za kradzież samochodu wartego 5 tys. zł.

- W poniedziałek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że na ul. PszennejMapka świadkowie ujęli mężczyznę, który samochodem marki Kia Picanto uderzył w szlaban, a następnie chciał uciec z miejsca zdarzenia. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że kierujący może być pijany lub pod wpływem środka odurzającego - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Drogówka, która przyjechała na miejsce zdarzenia, zatrzymała 67-latka z Gdańska.

Przyznał się, że zażywał narkotyki- Policjanci ustalili, że podczas zdarzenia mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do prawej krawędzi drogi i uderzył w szlaban oraz w znak drogowy. Okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, natomiast badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami gdańszczanin przyznał jednak, że wcześniej zażywał narkotyki - mówi Ciska.
Mężczyźnie została pobrana krew do badań. W międzyczasie do komisariatu na Śródmieściu zgłosiła się gdańszczanka i poinformowała o kradzieży samochodu, którym kierował 67-latek.

Zatrzymany gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty za kradzież samochodu wartego 5 tys. zł. Podejrzany wcześniej był już karany za kradzieże, dlatego za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

- Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi 7,5 roku więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem narkotyków grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - mówi Ciska.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane