Senior ze szpachlą chciał okraść bankomat

"Ekwipunek malarza" nie pomógł we włamaniu do bankomatu. 73-latek został zatrzymany.
"Ekwipunek malarza" nie pomógł we włamaniu do bankomatu. 73-latek został zatrzymany. mat. policji

Idealne narzędzie, które pomoże włamać się do bankomatu? Szpachla malarska! - do takiego wniosku musiał dojść pewien 73-latek z Sopotu, który tak "uzbrojony" majstrował przy urządzeniu. Plany seniora, rodem ze scenariusza do Gangu Olsena, pokrzyżował czujny ochroniarz i policjanci, którzy ostatecznie złapali starszego mężczyznę.Wpisując numer PIN do bankomatu:

Zobacz wyniki (898)
Wydarzenia rozegrały się kilka dni temu, późnym wieczorem w Sopocie. Dyżurny policji odebrał wówczas sygnał, że pewien mężczyzna próbował włamać się do bankomatu znajdującego się wewnątrz jednego z budynków.

- Policjanci "patrolówki" od razu pojechali na miejsce i tam zauważyli pracownika ochrony. Mężczyzna przekazał im, że starszy pan z przedmiotem przypominającym skrobaczkę do szyb majstrował w bankomacie. Świadek spłoszył go i wyprosił z budynku, ale gdy tylko zauważył, że bankomat ma uszkodzoną szufladkę, od razu wezwał stróżów prawa - opowiada Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Mundurowi, wyposażeni w rysopis potencjalnego rabusia, po krótkich poszukiwaniach na pobliskiej ulicy spotkali 73-letniego mieszkańca Sopotu.

73-latek miał majstrować przy bankomacie szpachlą malarską. Zdjęcie ilustracyjne.
73-latek miał majstrować przy bankomacie szpachlą malarską. Zdjęcie ilustracyjne. 123rf.com/kingkarnmala
- Mężczyzna oświadczył im, że był przy bankomacie, bo chciał wypłacić pieniądze, ale zaprzeczył, by chciał się do niego włamać. Policjanci nie dali wiary jego słowom i w reklamówce, którą miał przy sobie, znaleźli szpachlę malarską, łom, przecinak, klucz płaski, a także klapę od bankomatu. Przedmioty zostały zabezpieczone, a 73-latek trafił do policyjnego aresztu - opowiada policjantka.

Zarzut dla 73-latkaNa miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili czynności i zebrali dowody. Na ich podstawie funkcjonariusze w piątek ogłosili 73-latkowi zarzut usiłowania włamania do bankomatu i kradzieży pieniędzy.

Starszy pan złodziejem rowerówŚledczy zabezpieczyli też (na poczet przyszłej, ewentualnej kary) pieniądze - 2 tys. zł, które 73-latek miał przy sobie.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem to przestępstwo, za które sprawcy grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W 2015 r. złodzieje próbowali wysadzić bankomat. Materiał archiwalny.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane