Fakty i opinie

stat

Sinice na 11 plażach w Trójmieście. Zakaz kąpieli

Najnowszy artukuł na ten temat

Oni zarabiają też w deszczowe lato

Sinice wytwarzają toksyny, które mogą być groźne dla ludzi.
Sinice wytwarzają toksyny, które mogą być groźne dla ludzi. fot. Jerzy Bartkowski/KFP

Nie mamy najlepszych informacji dla turystów i mieszkańców wypoczywających w Trójmieście. Na 11 plażach wystąpiły zanieczyszczenia mikrobiologiczne, czyli sinice. Z tego powodu zamknięte zostały kąpieliska. Z sinicami uporać może się teraz tylko wiatr lub silne zafalowanie zatoki.Czy chodzisz na plażę mimo występowania sinic?

tak, i nawet się kąpię 17%
tak, ale tylko się opalam 38%
nie, wybieram inne miejsce do odpoczynku 45%
zakończona Łącznie głosów: 2530
Przed minionym weekendem informowaliśmy, że nie można się kąpać na czterech gdańskich plażach: Dom Zdrojowy Brzeźno zobacz na mapie Gdańska, Molo Brzeźno zobacz na mapie Gdańska, Jelitkowo zobacz na mapie Gdańska oraz Klipper - Jelitkowo zobacz na mapie Gdańska. Zamknięcie było spowodowane spłynięciem do Zatoki wód opadowych z ubiegłotygodniowej ulewy.

Sprawdź pogodę na Zatoce Gdańskiej.

Teraz do wspomnianych czterech plaż dołączyło kolejnych siedem. Powód? Sinice.

Nie można zatem kąpać się dodatkowo przy plażach: w Babich Dołach zobacz na mapie Gdyni, w centrum Gdyni zobacz na mapie Gdyni, Redłowie zobacz na mapie Gdyni, Orłowie zobacz na mapie Gdyni, Sopocie Kamiennym Potoku zobacz na mapie Sopotu, Sopocie przy Łazienkach Południowych zobacz na mapie Sopotu, a także Stogach zobacz na mapie Gdańska.

W Trójmieście plażami, gdzie można bezpiecznie się kąpać, są te położone w: Sobieszewie zobacz na mapie GdańskaOrle zobacz na mapie Gdańska.

Szukasz sposobu na spędzenie czasu wolnego? Sprawdź nasze propozycje

Podkreślmy, że namnażające się sinice wytwarzają toksyny, które są groźne nie tylko dla ryb, lecz także człowieka. Objawami zatrucia sinicami może być łagodne zatrucie pokarmowe lub poważniejsze w skutkach porażenie mięśni, które prowadzi do niewydolności oddechowej. Może pojawić się podrażnienie skóry czy uszkodzenie wątroby.

Sinice pojawiają się zawsze wtedy, gdy jest ciepło, a tafla morza jest płaska jak stół. Skutecznym sposobem na likwidacje tego rodzaju zanieczyszczeń mikrobiologicznych jest wiatr i silne zafalowanie zatoki.

Opinie (237) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.