Fakty i opinie

Skazany oszust wpadł podczas zakupów w sklepie

Zatrzymany mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie ma odsiedzieć 10 miesięcy za oszustwa. Na proces ws. kolejnych przestępstw poczeka już za kratami.
Zatrzymany mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie ma odsiedzieć 10 miesięcy za oszustwa. Na proces ws. kolejnych przestępstw poczeka już za kratami. fot. Sławomir Nowak/KFP

Ukrywający się przed więzieniem oszust został zatrzymany w sklepie przez policjanta na urlopie.Czy zdarza ci się angażować w pracę na urlopie?

tak, ale nie z własnej woli, tego wymaga moja praca 21%
tak, ale robię to z przyjemnością 14%
rzadko, a jeśli już, to minimalnie 25%
nie, urlop to urlop 40%
zakończona Łącznie głosów: 1038
W czwartkowe popołudnie jeden z policjantów pracujących na co dzień w komisariacie w Oliwie robił zakupy w lokalnym sklepie. Był na urlopie, nie musiał skupiać się na pracy.

Ale w pewnym momencie wśród klientów zobaczył mężczyznę, którego znał już na gruncie zawodowym. Przypomniał sobie, że jest on poszukiwany i to intensywnie.

- Policjant zatrzymał 51-latka. Na miejsce zostali wezwani kryminalni, którzy przewieźli mężczyznę do policyjnego aresztu - informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W trakcie przeszukania przy zatrzymanym okazało się, że ma przy sobie skradziony dowód osobisty, należący do 52-letniej gdańszczanki.

Wielokrotny oszust, poszukiwany w całym kraju, został zatrzymany, bo robił zakupy w tym samym sklepie, co szukający go policjant.
Wielokrotny oszust, poszukiwany w całym kraju, został zatrzymany, bo robił zakupy w tym samym sklepie, co szukający go policjant. fot. KMP Gdańsk

Oszust poszukiwany w całym krajuPo sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna ma bogatą kartotekę. Wydano dziesięć zarządzeń o poszukiwaniu go.

Przede wszystkim szukał go sąd w Braniewie, który wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, gdzie miał odsiedzieć 10 miesięcy za oszustwa.

Kilka prokuratur w całym kraju podejrzewa go o kolejne oszustwa.

Mężczyzna wystawiał na sprzedaż w internecie sprzęt elektroniczny. Mimo że otrzymywał pieniądze za towar, nie wysyłał go kupującym.

Zatrzymanego poszukiwano także w związku z dwoma kradzieżami.

Po zatrzymaniu, zanim 51-latek zgodnie z poleceniem sądu trafił do więzienia, usłyszał kolejny zarzuty - kradzież dokumentu. Za to przestępstwo grożą mu kolejne dwa lata więzienia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »