• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skocz z molo w szczytnym celu

Piotr Weltrowski
20 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (69)
Tak z sopockiego molo skakano w zeszłym roku. Niektórzy skakali grupowo, wcześniej przygotowywali też specjalne "kreacje" na tę okazję. Tak z sopockiego molo skakano w zeszłym roku. Niektórzy skakali grupowo, wcześniej przygotowywali też specjalne "kreacje" na tę okazję.

To jedyna taka okazja, by z sopockiego moloMapka skoczyć do wody i nie narazić się na kosztowny mandat. Już po raz trzynasty w niedzielę, 23 czerwca, odbędzie się charytatywna akcja umożliwiająca chętnym skoczenie z pomostu, o ile wpłacą wcześniej datek na rzecz potrzebujących.Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 12 i potrwa przez godzinę. W tym czasie wstęp na sopockie molo będzie bezpłatny dla uczestników wydarzenia.

Skoczyć do wody będzie mógł każdy chętny, o ile będzie osobą pełnoletnią. Osoby młodsze będą mogły wziąć udział w akcji tylko za zgodą opiekuna. Warunek uczestnictwa jest tylko jeden - wcześnie będzie trzeba ofiarować datek na szczytny cel, nie mniej niż 20 zł.

- W zeszłym roku skoczyło niemal 120 osób, co pozwoliło nam zebrać łącznie ok. 11 tys. zł. Liczę, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze większa. Nad bezpieczeństwem skaczących czuwać będą ratownicy sopockiego WOPR, a skoki odbywać będą się grupowo, ale w seriach po 10-15 osób - mówi Marcin Stefański, były trener i koszykarz Trefla Sopot, a także sopocki radny, który jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji.


Okazja by spotkać sportowców, celebrytów i politykówSzanse na pobicie zeszłorocznego rekordu zbiórki są spore, bo jeden ze sponsorów zadeklarował, że wpłaci dodatkowe 5 tys. zł do puszki, jeżeli z molo skoczy więcej niż sto osób.

Film z jedne z wcześniejszych edycji imprezy

W poprzedniej edycji imprezy udział wzięli m.in. znani sportowcy: były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak czy były piłkarz Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk. Nie zabrakło też polityków.

W tym roku zebrane pieniądze pomogą w rehabilitacji i leczeniu podopiecznych sopockiego Domu Sąsiedzkiego.

Nie tylko uczestnicy mogą wziąć udział w zbiórce - wesprzeć akcję mogę też widzowie.

Co ważne, w związku z wydarzeniem basen mariny pod bosmanatem zostanie zamknięty na około godzinę. Od godziny 11:50 do odwołania (ale raczej nie dłużej niż do 13) wprowadzony zostanie zakaz ruchu jednostek.

Wydarzenia

Skok z molo

20 zł
imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (69)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane