Fakty i opinie

stat

Skręcisz w lewo na Cedrowej, wjedziesz w krzaki

Najnowszy artukuł na ten temat

Mieszkańcy chcą bezpiecznego przejazdu przy PKM Karwiny

Lewoskręt donikąd na ul. Cedrowej.
Lewoskręt donikąd na ul. Cedrowej. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl

To nie wpadka, a umyślne działanie drogowców-projektantów. Na ul. Cedrowej w Gdańsku wytyczyli oni lewoskręt prosto w przydrożne krzaki.W czwartek rano trwał odbiór budowanej ul. Cedrowej zobacz na mapie Gdańska. Drogowcom nie przeszkadzało, że jedyny lewoskręt na całej ulicy daje możliwość jazdy dosłownie w przydrożne krzaki.

To jednak nie wina robotników malujących oznakowanie na jezdni, lecz projektantów, którzy świadomie zaplanowali taki pas. Po co? Być może kiedyś powstanie tam jakaś droga...

Kierującym pojazdami taki pas nie będzie teraz potrzebny. Chyba, że będą chcieli ukryć auto w przydrożnych krzakach. By wprowadzić tam auto, muszą jeszcze pokonać półmetrową skarpę.

Na Cedrowej przydałby się lewoskręt, ale w innym miejscu. Kierowcy skręcający od strony ul. Kartuskiej zobacz na mapie Gdańska na przycmentarny parking nie utrudnialiby wtedy ruchu kierowcom jadącym prosto - do ul. Warszawskiej zobacz na mapie Gdańska. Drogowcy musieliby jedynie odsunąć dosłownie o kilka metrów położoną na środku jezdni wysepkę.

fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl
fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl

Zobacz, jak wyglądały pod koniec czerwca tego roku prace na ul. Cedrowej w Gdańsku


Opinie (143) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.