• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Skrzydła Trójmiasta. Nominacje w kategorii Trójmiasto Blisko Morza

Robert Kiewlicz
10 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Nagroda w kategorii Trójmiasto Blisko Morza ma trafić do instytucji i ludzi, których działania sprawiają, że morze nie jest jedynie pustym słowem, ale ważnym elementem naszej gospodarki i życia codziennego. Nagroda w kategorii Trójmiasto Blisko Morza ma trafić do instytucji i ludzi, których działania sprawiają, że morze nie jest jedynie pustym słowem, ale ważnym elementem naszej gospodarki i życia codziennego.

Przed nami IV edycja Plebiscytu Skrzydła Trójmiasta - niezależnej nagrody przyznawanej przez czytelników Trojmiasto.pl inicjatywom, imprezom i instytucjom, które znacząco zmieniają życie naszej aglomeracji. Dziś prezentujemy nominacje w kategorii Trójmiasto Blisko Morza. Rozstrzygnięcie internetowego konkursu Skrzydła Trójmiasta, poprzedzone głosowaniem czytelników Trojmiasto.pl, odbędzie się na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.Do morza nie należy się odwracać plecami - to ono zawsze było źródłem prosperity naszego regionu. Dlatego w tegorocznej edycji Skrzydeł Trójmiasta chcemy nagrodzić organizacje i osoby, dzięki którym Trójmiasto jest "coraz bliżej morza".

Skrzydła Trójmiasta w tym roku zostaną wręczone już po raz czwarty. To nagroda przyznawana co dwa lata przez wszystkich mieszkańców Trójmiasta - Gdyni, Gdańska i Sopotu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach Skrzydeł Trójmiasta.

W tym roku proponujemy mieszkańcom sześć nowych kategorii. W każdej z nich będzie można zagłosować na 5 lub 6 nominacji. Trójmiasto.pl proponuje trzech kandydatów do nagrody w kategorii Trójmiasto Blisko Morza. O wskazanie pozostałych prosimy mieszkańców Trójmiasta. Czekamy na wasze propozycje w formie opinii pod tym artykułem lub zgłoszenia mailem na adres skrzydla@trojmiasto.pl.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach nominowane do nagród były m.in: DCT Gdańsk, Terminal pasażerski T2 na lotnisku w Rębiechowie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy budynek Sea Towers. Poniżej nasze nominacje do Skrzydeł Trójmiasta 2014 w kategorii Trójmiasto Blisko Morza.

Pomorskie Centrum Logistyczne

Na terenie PCL może powstać nawet do 500 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Centrum zlokalizowane jest na zapleczu terminalu DCT.

Na terenie PCL może powstać nawet do 500 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Centrum zlokalizowane jest na zapleczu terminalu DCT.
To jedna z największych tego typu inwestycji w naszym kraju. Docelowo centrum będą tworzyć obiekty o powierzchni 500 tys. m kw.! Pomorskie Centrum Logistyczne to teren inwestycyjny o powierzchni 200 ha, z czego 110 ha dzierżawi australijska Grupa Goodman. Teren jest własnością agencji rozwoju związanej z miastem Gdańsk - InvestGda. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro. Magazyny o minimalnej powierzchni już 3,5 tys. m kw. są budowane na zamówienie konkretnych klientów i dopasowywane do ich indywidualnych potrzeb. W 2013 roku powstał pierwszy magazyn (przy ul. Kontenerowej zobacz na mapie Gdańska). W drugiej połowie roku 2014 firma Goodman planuje rozbudowywać swój flagowy projekt w Polsce.

W styczniu 2014 r. rozpoczęła się też budowa Centrum Administracyjno - Usługowego na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego. W ramach projektu o wartości ponad 40 mln zł ma powstać zaplecze administracyjno-usługowe zobacz na mapie Gdańska dla głębokowodnego terminalu kontenerowego, czyli DCT Gdańsk, ale także całego Portu Północnego, jak również dla służb i podmiotów z branży transportu morskiego.

PCL ma poprawić konkurencyjność gdańskiego portu. Wśród potencjalnych klientów, do których adresowany jest ten projekt są podmioty działające w skali lokalnej, krajowej jak również spółki międzynarodowe z sektora transportu morskiego, logistyki, dystrybucji, spożywczego czy FMCG. Na kolejne korzyści może przełożyć się możliwość ustanowienia w tym miejscu wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.

Remontowa Holding

Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych. Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych.
Remontowa Holding to grupa kapitałowa, do której należy kilkadziesiąt spółek, w tym Remontowa Shipbuilding, Gdańska Stocznia Remontowa, Hydroster, czy Fabryka Mebli Okrętowych Famos.

Remontowa Holding, największa spółka wchodząca w skład Remontowa Holding, to symbol udanej firmy z branży stoczniowej. Pomimo kryzysu i trudnej sytuacji na rynku firma nie tylko zdobywa kolejne zamówienia, ale też wchodzi w nowe segmenty rynku.

Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych. Remontowa od 2000 roku zajmuje się tą branżą. W ciągu ostatnich kilkunastu lat do stoczni wpłynęło kilkanaście morskich platform różnego typu.

Spółki wchodzące w skład Remontowa Holding mają bardzo duże doświadczenie w budowie statków zaliczanych do grupy określanej mianem "green ships" (zielone statki). Przoduje w tym Remontowa Shipbuilding. Spółki skupione w holdingu szybko reagują na zmiany w branży. Remontowa jeszcze przed wejściem w życie tzw. dyrektywy siarkowej zaczęła jako pierwsza w kraju zarabiać na remontach i dostosowaniu starych silników do nowych norm.

Projekt podwodnego hotelu - Deep Ocean Technology

Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie.
Pomysł budowy podwodnego hotelu powstał w 2010 roku. Następnie ruszyła akcja marketingowa oraz poszukiwanie finansowania, a w celu realizacji projektu zawiązało się konsorcjum, złożone całkowicie z trójmiejskich spółek. W chwili obecnej trwają prace nad budową jego modelu badawczego w skali 1:1, który zostanie usadowiony w pobliżu Skweru Kościuszki w Gdyni.

Water Discus Hotel to zupełnie wyjątkowa konstrukcja, która wydaje się żywcem wzięta z kart powieści science-fiction. Wykonana ze stali konstrukcja będzie opierać się na trzech nogach. Musi udźwignąć dwa talerze, z których każdy będzie ważył ok. 500 ton, a jego średnica wyniesie ok. 36 metrów. Górny talerz będzie nieruchomy. Po napełnieniu go wodą będzie służył za balast dla dolnego talerza, zanurzonego pod wodą. W dolnym dysku znajdzie się klasyczny - przynajmniej z nazwy - hotel.

Podwodny Water Discus Hotel wymyślony i zaprojektowany przez trójmiejskich konstruktorów spodobał się już inwestorom z Emiratów Arabskich, a sam hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska.

Gala Skrzydła Trójmiasta 2012.

Gala Skrzydła Trójmiasta 2010.Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach: www.skrzydlatrojmiasta.pl

W tym roku zaproponujemy mieszkańcom 6 nowych kategorii, w których można będzie głosować na 5 lub 6 nominacji. Oto proponowane kategorie:

Młody Duch Trójmiasta
Kulinarne Ożywienie Trójmiasta
Nowa Przestrzeń Trójmiasta
Trójmiasto Dla Każdego
Trójmiasto Blisko Morza
Pomocna Dłoń Trójmiasta


Czekamy na Wasze opinie i sugestie: skrzydla@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Skrzydła Trójmiasta - IV Gala Nagród Niezależnych (1 opinia)

gala, uroczystość oficjalna

Miejsca

Opinie (55) 6 zablokowanych

 • Ja bym stawiał na Remontową... (1)

  bo nie jest "projektem" ani nie ma "docelowo" czegoś mieć. Ale działa tu i teraz. Działa i widać, że działa. Każdy, kto ma widok na zatokę od czasu do czasu widzi "przepływające" platformy...

  • 84 1

  • Ja bym postawił na Walesiaka najlepszy towar ekspertowy w Trojmiescie

   • 0 3

 • Remontowa rządzi !

  • 44 2

 • Gdańsk najprężniejszy port Europy miast (3)

  do 500 tys ludzi. Rozwój gospodarczy , zarobki powodują, że coraz więcej ludzi z całej Europy się tu osiedla.

  • 20 39

  • A tobie co się stało? (1)

   • 28 4

   • zapomnial dopisac "adamowicz"

    • 19 3

  • O tak, Boskie 1680 brutto sprawiło

   że nawet Norwedzy będą zjeżdżać

   • 3 0

 • DEEP OCEAN TECHNOLOGY

  ... wolałabym choćby "podwodny kadłubek". Jeśli już nie po polsku, to zacznijcie wymyślać rosyjskie nazwy...

  • 31 11

 • Jaja sobie robicie? (1)

  Nie ma chyba lepszych przykładów na pokazanie jak głęboko gdzieś mamy morze!

  • 40 5

  • Nawet zwykła rekreacja żeglarska przybliży nas do morza.

   Mamy wspaniały PUSTY akwen, z którego bardzo niewielu korzysta.
   Obecnie mamy przepisy zezwalające:
   na pływanie wszystkim do 7.5m długości (windsurfing, kite, mały katamaran, mała łódka wiosłowa i żaglowa,
   na pływanie bez rejestracji PŁYWADŁA w jakimkolwiek urzędzie.
   na pływanie bez jakiegokolwiek PAPIERU.
   na pływanie w porze dziennej
   na pływanie 2 mile morskie od brzegu.

   Nie każdego z nas stać na jacht i cumowanie nim w Marinie Sopot.
   Ale wielu z nas stać by było na uprawianie żeglarstwa plażowego na wodach przybrzeżnych na małych łodziach do 7.5 m długich.

   Mamy na plaży slip klubowy w Sopocie na wysokości HESTII.
   Mamy na plaży slip publiczny w Gdańsku Jelitkowie przy wejściu nr 63.

   Możemy od podstaw, od edukacji i rekreacji z powrotem spojrzeć w morze.

   • 3 0

 • (2)

  Do morza to trojmiasto kawalek ma:) A widok mamy na zatoke!

  • 25 17

  • A Zatoka jest częścią jez. Wigry?

   Nie bądź głupio mądry.

   • 22 3

  • A zatoka to nie morze? Zatoka jest częścią morza.

   • 7 0

 • Jak skrzydła to ..... (4)

  musowo nagroda dla Szczurkowego Lotniska ! bo całe 3 City już dawno odwrócone od morza ... gdzie flota i stocznie ja się pytam ....

  • 36 16

  • Ciągłe pisanie o lotnisku nazwywa się chorobą psychiczną (3)

   • 18 10

   • Gdzie jest PLO i DALMOR ??? Gdzie wszystkie stocznie ? Wszystko sprzedane za grosze ! (2)

    • 12 2

    • Hańba! ;)

     • 4 3

    • A kto to sprzedał ?

     Juz od sierpnia 80' rozpoczął się proces likwidacji stoczni . Powód jest prosty . Za duzo osób "pracowało" w jednym miejscu , co groziło ponownymi , ale większymi i grozniejsymi strajkami .

     • 0 0

 • skrzydła (1)

  a może marsjanie ze swoimi stoczniami nikt tak oni nie zmarnował tylu pieniędzy z kasy państwa toż to hit dekady...

  • 20 1

  • i co teraz bidaki zrobia ?

   • 4 1

 • (5)

  kasę w stoczniach wyprowadzili kolesie PO.A zato nagrody sobie wzieli .A pozatym Gdynia jest pięknym miastem choć co niektórym się nie podoba.

  • 26 9

  • do dziś nie zakończona likwidacja stoczni Gdynia prawdopodobnie jest tam jeszcze troche kasy do wziecia, na razie inna stocznia gdyńska po tym jak ja marsjanie obsiedli dogorywa i patrzec tylko gdy jej nie będzie a kolesie za grosze wykupią majatek Nauty . marsjanie teraz przebieraja nogami bo nie wiadomo jak bedzie rzad działał po odejsciu pana premiera a może nowy szef ministerstwa spraw wewnetrznych , którym jak wieść gminna niesie bedzie jeden z posłów z Gdyni weźmie się za to towarzystwo szemrane - jego kelnerzy nie nagrali . czas by różni Piotrusie i Pawełki poszli sobie precz z Gdyni oczywiście wczesniej trzeba ich rozliczyć.

   • 10 3

  • (2)

   stocznie polozyl twoj guru jarek i jego ekipa. zapytaj sie ich czemu tak niewiele mowia na ten temat, szczegolnie na temat stoczni w szczecinie.

   • 5 8

   • Podobno Jarek ostatnio zestrzelił samolot na Ukrainie

    Zgroza!!! Ile jeszcze lat terroru PISlamu?

    • 3 9

   • to czemu nauta ma straty ? teraz a nie gdy jarek rzadził , straty i to duże nie mowiac juz o zadłużeniu z bankach ( ponad 300 mln zł)...

    • 0 0

  • przerażające , że aż tylu imbecyli poparło ten kretynizm

   Ludzie?
   Czy wam te stolec w mózgach aż tak na kiszkę stolcową parło?

   • 0 1

 • "wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów"

  LOL, co za oksymoron. Gdziekolwiek człowiek wejdzie ze swoim "nowym ekosystemem", przyroda cierpi.

  BTW, oni kiedyś tam obiecywali, że prototyp będzie stać w Gdyni w 2014 roku, czy coś mi się pomyliło?

  • 19 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane