• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Słup na środku drogi na nowym rondzie

Szymon Zięba
28 czerwca 2023, godz. 15:25  Raport
Opinie (216)
aktualizacja: godz. 10:49 (29 czerwca 2023)
Betonowy słup na środku drogi budowanego ronda na Starogardzkiej  Betonowy słup na środku drogi budowanego ronda na Starogardzkiej

Na środku drogi powstającego właśnie ronda u zbiegu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i NiepołomickiejMapka stoi słup średniego napięcia. Wokół pojawił się już asfalt, wygląda więc to tak, jakby betonowa konstrukcja miała zostać na rondzie na stałe. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zapewnia jednak, że słup zniknie. Problemem mogą być jednak uzgodnienia miasta z Energą.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Aktualizacja, 29.06.2023 r.

Rzecznik prezydent Gdańska: nie ma zgody na paraliż inwestycjiPo naszej publikacji do sprawy "słupa na rondzie" odniósł się Daniel Stenzel, rzecznik prezydent Gdańska.

- Tym razem to "drogowcy" maja dobre tempo, czym jak widać wprawili w osłupienie zakład energetyczny. Słup stojący na środku drogi, z czego się już śmieje internet, stoi na placu budowy. Rondo zostanie oddane kierowcom najpewniej za 4 miesiące i oczywiście tego słupa już nie będzie. Do tego czasu roboty muszą iść, niedługo wykonawca będzie przebudowywał sieć ciepłowniczą, żeby się wyrobić do okresu grzewczego. Energa o słupie wie od 1,5 roku. I nie ma naszej zgody na to, żeby wzorem wojewódzkiego konserwatora, kolejna instytucja państwowa paraliżowała prace budowlane w Gdańsku, dlatego jedziemy z inwestycją dalej - napisał w mediach społecznościowych Stenzel.Betonowy słup na środku rondaJak oceniasz postęp prac w tym miejscu?

O słupie na środku drogi poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał oraz zdjęcie.

Jeszcze 14 czerwca DRGM informowało, że na placu budowy wykonano konstrukcję części nowego ronda wraz z chodnikiem i infrastrukturą rowerową. Zakończono tam także prace sieciowe. Rozpoczęcie układania mas na tym fragmencie planowano do końca czerwca.

Drogowy absurd rondo Starogardzka w Gdańsku (17 opinii)

Słup zalany asfaltem na środku jezdni budowanego ronda zostanie na zawsze. Rozmawiałem dziś z pracownikami dostałem informacje ze Wlasciel działki nie wyraził zgody na wkopanie kabla na swojej działce.
Słup zalany asfaltem na środku jezdni budowanego ronda zostanie na zawsze. Rozmawiałem dziś z pracownikami dostałem informacje ze Wlasciel działki nie wyraził zgody na wkopanie kabla na swojej działce.


Już wówczas na fotografii było widać słup średniego napięcia na środku przyszłej drogi.

Dwa tygodnie później, po sygnale od naszego czytelnika, nasz fotoreporter wybrał się na miejsce. Wokół słupa pojawiła się masa bitumiczna.

  • Betonowy słup na środku drogi budowanego ronda na Starogardzkiej
  • Betonowy słup na środku drogi budowanego ronda na Starogardzkiej
  • Betonowy słup na środku drogi budowanego ronda na Starogardzkiej


Radny: DRMG nie przygotowało terenu przed rozpoczęciem budowyW sprawie skontaktował się z nami także radny PiS, Przemysław Majewski. Samorządowiec przekazał naszej redakcji, że o słupie na środku ronda rozmawiał z radą dzielnicy.- Dowiedziałem się, że DRMG nie przygotowało terenu przed rozpoczęciem budowy. Uzgodnienia z Energą-Operator SA, dotyczące usunięcia kolizji ze słupem, są z października 2021 r - informuje radny. - Minęło 1,5 roku, DRMG nie porozumiało się w sprawie skablowania. Wykonawca ronda robi więc swoje, miał termin na lanie asfaltu, to leje. DRMG wystąpiło o przeniesienie słupa, a tego zrobić nie można, bo nie zgadzają się na to właściciele gruntu - mówi radny Majewski.
I podsumowuje, że w sprawie poprosi urząd o wyjaśnienia.

Urzędnicy zapewniają: słup zostanie usunięty- Słup zostanie usunięty i dążymy do tego, by stało się to jak najszybciej. Podkreślamy, że to nadal teren budowy. Aby móc usunąć słup, konieczna jest zgoda spółki Energa Operator, z którą negocjujemy w tej sprawie. Roboty na budowie postępują, także w rejonie słupa. Było to konieczne, by móc przebudować sieci podziemne, w tym sieć GPEC, i umożliwić otwarcie frontu robót na kolejnych odcinkach. Aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców, roboty związane z przebudową sieci ciepłowniczej prowadzone są poza sezonem grzewczym. Brak zgody Energi nie mógł paraliżować prac - mówi Aneta Niezgoda z DRMG.
Jak tłumaczy, w dokumentacji projektowej opracowanej dla budowy ronda nie przewidziano słupa w tym miejscu.

- Po uzyskaniu decyzji ZRID wydanej przez wojewodę pomorskiego, zezwalającej na realizację zadania, wystąpiliśmy do spółki Energa Operator o końcowe uzgodnienie. Etapem tego uzgodnienia jest zatwierdzenie tabeli tytułów prawnych do nieruchomości. Spółka Energa Operator uznała, że zapisy decyzji ZRID są niepełne, jednak uwagi te zostały oddalone przez wojewodę Pomorskiego, który podtrzymał swoje stanowisko i uznał, że nie ma konieczności zmiany zapisów decyzji. Na tej podstawie wystąpiliśmy ponownie do spółki Energa Operator o wydanie uzgodnienia. Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami tej spółki, by jak najszybciej otrzymać dokument niezbędny do usunięcia słupa - podsumowuje.


Garaże sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Są jeszcze takie za 50 tys. złGaraże w Trójmieście do 50 tys. złGaraże w Trójmieście do 100 tys. złGaraże w Trójmieście za ponad 100 tys. zł


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (216)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane