Fakty i opinie

stat

Śmieci przy wejściu do lasu zostaną posprzątane

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Dane w śmieciach porzuconych na Obłużu

Śmieci przy wejściu do lasu przy ul. Płockiej.
Śmieci przy wejściu do lasu przy ul. Płockiej. fot. Piotr/czytelnik Trojmiasto.pl

- Miesiąc temu zgłosiłem Straży Miejskiej nielegalne wysypisko śmieci przy ul. Płockiej w Gdyni. I nic się w tej sprawie nie dzieje, oprócz tego, że śmieci przybywa - denerwuje się czytelnik Trojmiasto.pl, pan Piotr. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zna już sprawę i śmieci niebawem zostaną usunięte.Czy po zmianie ustawy na temat śmieci jest mniej nielegalnych wysypisk?

tak, znacznie mniej 7%
raczej tyle samo 48%
nie, wręcz jeszcze więcej 45%
zakończona Łącznie głosów: 328
O śmieciach przy wejściu do lasu na ul. Płockiej w Gdyni poinformował nas czytelnik, mieszkaniec jednego z pobliskich domów.

- Do tej pory w tym miejscu okazjonalnie parkował jakiś samochód, ale wejście nie było zastawione i nikomu to nie przeszkadzało. Ale teraz góra śmieci robi się coraz większa. Poinformowałem o tym Straż Miejską w Gdyni, lecz od miesiąca w sprawie nic się nie dzieje. Oprócz tego, że śmieci cały czas przybywa - denerwuje się pan Piotr, mieszkaniec Gdyni.

Podrzucił śmieci w środku miasta. 500 zł mandatuStrażnicy potwierdzają, że pod koniec lipca wpłynęło do nich zgłoszenie w tej sprawie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, ale zastali tam jednak tylko dwa worki, tzw. "big bagi". Miała je zabrać firma, do której numer był na workach. I zabrała, ale zanim to zrobiła, zaczęły się tam pojawiać kolejne odpady.

- Niestety, praktyka jest taka, że często przy takich workach inne osoby dorzucają swoje śmieci. A firma, z którą ktoś podpisuje umowę, zabiera tylko worki i nic poza nimi - mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej Straży Miejskiej.
Strażnicy pojawili się więc na miejscu raz jeszcze i przekonali się, że śmieci jest dużo. Teren, na którym leżą, jest miejski, więc powiadomili o sprawie Zarząd Dróg i Zieleni.

- Nie udało się niestety ustalić sprawcy zaśmiecania, więc odpady zostaną usunięte na koszt miasta - dodaje Leonard Wawrzyniak.

Opinie (39) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.