Fakty i opinie

Śmieci wysypują się z koszy. Od teraz mają być odbierane częściej

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

W Gdańsku ustawią 50 elektrośmietników

Wszystkie śmietniki przy zbiorniku retencyjnym na Zakoniczynie, gdzie trwa miejska inwestycja, ostatnio wyglądają tak.
Wszystkie śmietniki przy zbiorniku retencyjnym na Zakoniczynie, gdzie trwa miejska inwestycja, ostatnio wyglądają tak. fot.czytelnik/trojmiasto.pl

Pięć różnych śmietników z tego samego miejsca, a każdy z nich przepełniony i z bałaganem wokół. Zdjęcia wszystkich wysłał nam czytelnik, który ostatnio wybrał się na spacer przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska IMapka w Gdańsku. Widokiem podzieliliśmy się z miejskimi urzędnikami. Efekt? Śmieci z tego miejsca będą wywożone częściej.Chcesz wyrzucić śmieci na spacerze, ale widzisz przepełniony kosz. Co robisz?

wyrzucam śmieci obok niego 41%
szukam innego kosza 39%
wyrzucam śmieci byle gdzie 1%
zabieram śmieci ze sobą i wyrzucam w domu 19%
zakończona Łącznie głosów: 542
Teren wokół zbiornika retencyjnego Świętokrzyska I na Zakoniczynie to popularne, wśród mieszkańców południowych dzielnic Gdańska, miejsce do spacerowania. Piękne okoliczności przyrody psują tam jednak ostatnio przepełnione śmietniki.

Czytaj też: Śmietnisko i szalet w samym sercu Głównego Miasta

Nasz czytelnik, pan Bartosz, wysłał nam zdjęcia, na których uwiecznił, jak w ostatnią niedzielę wyglądało pięć różnych koszy wokół zbiornika.

Wszystkie śmietniki przepełnione- Wszystkie śmietniki są przepełnione, co świadczy o tym, że mieszkańcy chcą wyrzucać śmieci w miejscach do tego przeznaczonych, jednak jest to im uniemożliwiane - napisał nasz czytelnik. - Moim zdaniem rozsądnym byłoby uznanie, że tydzień ma siedem dni i należałoby zwiększyć częstotliwość opróżniania koszy albo powiększyć kosze na śmieci, gdyż obecne są zbyt małe - dodał.

Wywóz nieczystości i śmieci
Wysypiska śmieci w mieścieSprawę przekierowaliśmy do miejskich urzędników z prośbą o wyjaśnienia. W odpowiedzi na nasze pytania, miasto zadeklarowało, że problem zostanie rozwiązany.

Upomnienie i wezwanie do natychmiastowego opróżnienia koszy. Śmieci będą odbierane częściejNa terenie zbiornika retencyjnego Świętokrzyska I obecnie prowadzona jest wymiana nawierzchni alejek.

Czytaj więcej o inwestycji: Pół miliona na tereny rekreacyjne przy zbiornikach na Zakoniczynie

- Wykonawca robót, który obecnie prowadzi prace związane wykonaniem ścieżek w sąsiedztwie zbiornika retencyjnego Świętokrzyska I, w czasie prowadzenia robót odpowiada także za czystość i porządek na terenie budowy, w tym również za opróżnianie koszy. Niestety zakładana częstotliwość wywozu śmieci okazała się niewystarczająca dla tego obszaru. Dlatego też wykonawca został upomniany i wezwany do natychmiastowego uporządkowania terenu i opróżnienia koszy. Wykonawca zadeklarował również, że z uwagi na to, iż w okolicy budowy znajdują się tereny rekreacyjne chętnie odwiedzane przez mieszkańców, częstotliwość opróżniania koszy zostanie zwiększona - poinformowała nas Agnieszka ZakrzackaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Wszystko o zbiornikach retencyjnych w TrójmieścieFilm archiwalny

Opinie (84) 4 zablokowane

 • obudzili sie po wakacjach...

  widok śmieci, bałaganu i zaniedbania doświadczyło tysiące turystów. z tymi wrażeniami wrócili do swoich domów.

  • 62 5

 • Ale ja tam widzę worki ze śmieciami .

  Zapewne zaradni Janusze z okolicznych domków podrzucają .

  • 28 12

 • W Gdyni jest podobnie :-(

  Może redaktorzy pojechaliby do Gdyni i zobaczyli bo ci co tam się dzieje to przekracza ludzie pojęcie. Za mało realnych artykułów o naszym mieście.

  • 30 2

 • zafundowali nam rekordowe podywyżki za śmieci, tłumaczyli się miedzy innymi tym, że z te pieniądze częściej będą opróżniane

  kosze miejskie i co? wyszło jak zawsze.

  • 67 4

 • Tuż po sezonie?

  W Gdyni o godzinie 11 na Skwerku już są przepełnione...
  Byłam raz w tym sezonie i widok był bezcenny...

  • 33 1

 • Trzeba zacząć od zakazu wstępu z napojami i przekąskami

  • 9 13

 • Pamiętam jak świętej pamięci Maciej Kosycarz napisał na Facebooku do Adamowicza to w 3 minuty sprzątnęli takie śmietniki

  Jak widać teraz problem dalej istnieje.

  • 30 0

 • Fajnie, że społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na swoje otoczenie, ale gdzie są w tym wszystkim odpowiedzialni urzednicy,

  którzy na swoich stanowiskach powinni być specjalistami i podejmować właściwe decyzje? W tym - jak czesto odbierać śmieci, jak duże kosze umieszczać, kto za to odpowiada itp itd. Reforma śmieciowa i temat śmieci (nie tylko w Gdańsku, ale ponieważ tutaj mieszkam, to tu mnie najbardziej boli) jest tematem tak mocno nieogarniętym, ze stanowi idealny przykład podejścia "jakoś to będzie". Na Morenie, na odcinku poligon / Myśliwska i okolice PKM latem bywa tak jak na foto - przepełnione kosze, z których nastepnie wiatr rozwiewa zawartość (i czego się nie wyzbiera). Na osiedlu (nie tylko moim) przepełnione kubły na odpady sortowane (plastik/metal, szkło, kartony) przywodzą na myśl lokalny oddział zakładu na Szadółkach skrzyżowany ze slumsem. W centrum Gdańska - problemy na podwórkach i nie odbierane gabaryty, ogólny syf. Czy o to chodziło tym, którzy wdrażali zmiany?

  • 25 4

 • ale kasa wzięta!

  ciekawi mnie ile zarabia " kadra zarządzająca" śmieciami?

  • 17 2

 • I niech nie wracają.

  To śmieci to z nieba nie spadły.

  • 11 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.