Fakty i opinie

Śmieci zniknęły znad Jeziora Wysockiego

interwencja trojmiasto.pl
Strażnicy miejscy ustalili właścicieli śmieci na podstawie dokumentów znalezionych wśród odpadków.
Strażnicy miejscy ustalili właścicieli śmieci na podstawie dokumentów znalezionych wśród odpadków. mat. pras. Straży Miejskiej w Gdańsku

Dzięki naszemu artykułowi znaczna część śmieci zalegających nad Jeziorem Wysockim zobacz na mapie Gdańska na Osowej została uprzątnięta. Co więcej, odbyło się to na koszt osób, które je tam pozostawiły. Strażnikom miejskim udało się bowiem odnaleźć w stercie odpadków... dokumenty, które wskazały winnych zaśmiecenia brzegów akwenu.Czy zdarzyło ci się pozbyć się niezgodnie z prawem dużej ilości odpadków, np. poremontowego gruzu?

tak, kilka razy 4%
tak, ale to był jednostkowy przypadek 5%
nie, nigdy 91%
zakończona Łącznie głosów: 1714
Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł, w którym opisaliśmy problem zaśmiecania brzegów Jeziora Wysockiego. Strażnicy miejscy ustalili sprawców. Nieocenioną pomocą okazały się zdjęcia nadesłane przez naszą czytelniczkę, panią Ewę.

W śmieciach były rachunki z adresem- Nasi funkcjonariusze postanowili odnaleźć zaśmiecony teren, pokazany na zdjęciach. Odpady leżały przy dróżce prowadzącej do przystani jachtowej. Znaleźliśmy wśród nich dokumenty, które mogły wskazywać właścicieli śmieci. Były to między innymi rachunki z adresem - mówi starszy specjalista Andrzej Hinz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Na podstawie tych danych mundurowi skontaktowali się z domniemanymi sprawcami zaśmiecenia tego urokliwego zakątka Osowej. Okazało się nimi małżeństwo, które zobowiązało się, że porzucone przez nich odpadki zostaną uprzątnięte do końca tygodnia.

- Kobieta i mężczyzna początkowo zaprzeczali, jakoby śmieci należały do nich. Widząc dokumenty, zaczęli tłumaczyć, że odpady prawdopodobnie pochodzą z ich działki. Nie umieli jednak powiedzieć, dlaczego leżały przy ścieżce. Oprócz uprzątnięcia śmieci, mają też przedstawić strażnikom potwierdzenie, że odpadów pozbyli się zgodnie z przepisami - uzupełnia Hinz.

Gdzie zgłaszać nielegalne wysypiska?Przypominamy, że wszelkie nielegalne wysypiska w granicach Gdańska należy zgłaszać strażnikom miejskim na numer alarmowy 986, bezpośrednio do referatów dzielnicowych tej służby, albo za pośrednictwem Gdańskiej Mapy Porządku, czyli miejskiej strony internetowej, służącej do utrzymania czystości i porządku na terenie Gdańska.

Opinie (286) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.