Fakty i opinie

stat

Śmiertelny wypadek na Podwalu Przedmiejskim

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańsk jak hiszpańska Pontevedra. Pomysł na promocję pieszych podróży

Skutki śmiertelnego wypadku na Podwalu Przedmiejskim.
Skutki śmiertelnego wypadku na Podwalu Przedmiejskim. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

W środowy poranek, na Podwalu Przedmiejskim przy Bramie Żuławskiej w Gdańsku, tramwaj jadący w kierunku Przeróbki potrącił pieszego. Osoba, która przechodziła przez torowisko w miejscu niedozwolonym zginęła na miejscu.Do wypadku na Podwalu Przedmiejskim doszło przed godz. 8 na wysokości stacji paliw Lotos.

O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

GAiT: O godz. 7.37 przy przystanku Brama Zulawska doszlo do wypadku z udzialem tramwaju. Ze wstepnych ustalen wynika, ze pieszy wtargnal pod tramwaj w miejscu niedozwolonym (brak przejscia przez jezdnie i torowisko). Pieszy poniosl smierc. Na miejscu dzialaja wszystkie sluzby. Postepowanie prowadzone jest przez Wydzial Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdansku. Uruchomiona zostala komunikacja zastepcza, szczegoly na stronie ztm.gda.pl


Ze wstępnych informacji wynika, że jadący w kierunku Przeróbki tramwaj potrącił znajdującą się na torach osobę. W miejscu tym nie ma ani przejścia przez torowisko, ani przez jezdnię. Potrącona osoba zginęła na miejscu.

- Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy kwadrans przed godz. 8. Na miejsce skierowano patrol policji. Niestety wypadek okazał się śmiertelny. Ofiarą jest mężczyzna, ale na razie nie znamy jego tożsamości. Na miejsce skierowano biegłego, powiadomiono też prokuratora. Obecnie sprawdzamy, jak doszło do wypadku, przesłuchujemy świadków, będzie sprawdzany też okoliczny monitoring - mówi Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Z powodu wypadku linia T8 kursuje na odcinku Śródmieście SKM - Stogi Plaża - Śródmieście SKM. Tramwaje linii 8 i 9, jadące w kierunku Przeróbki, do odwołania zawracają na węźle Okopowa .