Fakty i opinie

Smutna rzeczywistość stacji Leszczynki

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Przystanek SKM Stocznia Gdynia zmienia nazwę

Nieczynna kasa biletowa, niedziałający zegar - codzienność na stacji SKM Leszczynki.


Poranna rzeczywistość stacji Leszczynki: kasa zamknięta w godzinach pracy, zegar bez wskazówek, auta zaparkowane pod samym wejściem na stację - pisze pan Piotr.Oto jego list, który wysłał nam przed godz 7:

Jak oceniasz przystanek komunikacji publicznej, z którego korzystasz na co dzień?

jest taki, jak większość - zwykły 36%
jest czysty, estetyczny, z potrzebną infrastrukturą - nie mam zastrzeżeń 24%
jest fatalny, wiele jest w nim do poprawy 40%
zakończona Łącznie głosów: 1250
Zróbcie coś z tym! Mamy już po godz. 6, a kasa biletowa zamknięta jak prawie co dzień, mimo iż tabliczka nad kasą mówi jednak co innego. Co teraz powiedzieć konduktorowi? Przypominam, że za zakup biletu w pociągu jest dopłata.

Nad kasą znajduje się zegar. Naprawdę nie wiem, czy to tak światło pada, czy on naprawdę jest jeszcze podświetlany, ale czytelność jest zerowa, a stan zegara wskazuje, że został wynaleziony przez odkryciem zegarów.

Odwracamy się i mamy zatoczkę, która powstała prawdopodobnie na potrzeby krótkiego postoju: wysadzam pasażera i jadę dalej. Ale to tylko idea, bo znaku nie ustawiono, więc samochody parkują w niej przez cały dzień, w końcu wolno. A skoro wolno, to mamy kierowców, którzy za punkt honoru postawili sobie podjechania jak najbliżej. Tylko czekać, aż któryś schodami na peron będzie chciał wjechać.

Taka to rzeczywistość w Trójmieście, które rzekomo promuje wśród swoich mieszkańców transport publiczny.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.