• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Śnieg i śliskie drogi. Pogoda dała się we znaki trójmiejskim kierowcom

Mieszkańcy Trójmiasta od rana narzekali na trudne warunki na drogach.
Mieszkańcy Trójmiasta od rana narzekali na trudne warunki na drogach. czytelnik/trojmiasto.pl

Intensywne opady śniegu, ślizgawka na drogach i zmienna pogoda mocno dały się we znaki kierowcom w Trójmieście. Od czwartkowego poranka, 20 stycznia 2022 r., czytelnicy informują w Raporcie z Trójmiasta o utrudnieniach na trasach.  Czy jechałe(a)ś dziś dłużej do pracy przez trudne warunki na drogach?

Zobacz wyniki (742)
Od wczesnych godzin porannych miejskie służby walczą ze skutkami śnieżycy, która w czwartek, 20 stycznia 2022 r., kilka razy przechodziła przez Trójmiasto.

Choć do walki ze śniegiem i "szklanką" na drogach zaangażowano pługi i solarki, zanim pojazdy dotarły na miejsce, podróż niektórymi trasami była utrudniona.

Spore problemy sygnalizowali zwłaszcza kierowcy z Gdyni, którzy wskazywali, że niektóre ulice i skrzyżowania w mieście są nie tylko zasypane śniegiem, ale również oblodzone.

- Dysponujemy zapasem soli drogowej i przeszkolonym zespołem kierowców oraz dyspozytorów gotowych do pracy - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - W ramach Akcji "Zima" w odśnieżaniu głównego układu drogowego bierze udział 10 pojazdów specjalnych, a do godzin porannych zużyto ok. 44 ton soli drogowej. W akcję zaangażowanych jest 32 pracowników - dodaje dyrektor ZDiZ.

Problemy z płynnym ruchem były także m.in. na trójmiejskiej obwodnicy.

Tak rano wyglądała sytuacja na trójmiejskiej obwodnicy.


Kapryśna pogoda w Trójmieście. Winna IdaSilny, porywisty wiatr, obfite opady śniegu, a zdarza się, że i burze śnieżne - to problemy, które w czwartek odczuwają wszyscy mieszkańcy Polski. Kapryśna pogoda związana jest z niżem Ida, który przemieszcza się z północnego zachodu na południowy wschód.

Według synoptyków warunki atmosferyczne, które wpłyną na trudną sytuację na drogach, utrzymają się przez cały dzień.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane