Fakty i opinie

Sobota w Gdańsku pod znakiem manifestacji

Nie milkną echa marszu nacjonalistów, jaki przeszedł przez Gdańsk w ubiegłą sobotę , a na tę nadchodzącą, 12 września, już zaplanowanych jest pięć kolejnych manifestacji. Jedną z nich organizuje Młodzież Wszechpolska, wszystkie pozostałe są w kontrze do niej.Weźmiesz udział w którejś z sobotnich manifestacji?

tak, w tej anty LGBT 37%
tak, w jednej z tych w kontrze do Młodzieży Wszechpolskiej 18%
jeszcze nie wiem 4%
nie, bo nie angażuję się w takie sprawy 41%
zakończona Łącznie głosów: 2360
Ostatni gdański marsz nacjonalistów znalazł się pod lupą policji , która prowadzi sprawę pod kątem ewentualnego propagowania ustroju totalitarnego.

Władze Gdańska nie zakazały tej demonstracji, za co posypały się gromy ze strony miejskich aktywistów i nie tylko. Prezydent tłumaczyła jednak, że nie miała narzędzi prawnych, by to zrobić.

Niewykluczone, że w najbliższą sobotę, 12 września, szykuje się powtórka z rozrywki.

O godz. 12 pod Dworem Artusa znana ze skrajnie prawicowych poglądów Młodzież Wszechpolska organizuje demonstrację pod hasłem "Gdańsk przeciwko tęczowej agresji".

Czytaj też: Apel o tęczowe flagi na gdańskim urzędzie

- Tęczowa ofensywa kulturowa trwa i rozwija się w naszym kraju coraz szybciej. Jeśli chcemy ją zatrzymać, musimy postawić jej stanowczy opór! Dziś przedstawiciele ruchu LGBT czują się niemal bezkarni, atakując fizycznie osoby, z którymi się nie zgadzają, i bezczeszcząc święte dla nas symbole, jak flaga państwowa i obrazy religijne. Nie ma na to naszej zgody! Już w sobotę wspólnie zamanifestuj przeciwko ich rewolucji. Teraz, kiedy znajdujemy się w przełomowym momencie dziejowym i w mieście, gdzie władze sprzyjają ruchom skrajnie lewicowym. Nasz opór jest teraz i tutaj bardzo potrzebny - przekonują w opisie wydarzenia przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

Demonstracje w ostatnią sobotę w GdańskuApel o zakazanie sobotniej demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej.
Apel o zakazanie sobotniej demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej. facebook.com/toleradostowarzyszenie
Do władz Gdańska został wysłany już apel, podpisany przez kilka organizacji pozarządowych, ws. zakazania sobotniej demonstracji pod Dworem Artusa. Podpisali się pod nim m.in. przedstawiciele Tolerado i Komitetu Obrony Demokracji.

Apel o zakazanie demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej- Demonstracja już swoim tytułem wskazuje, że skierowana jest przeciwko jednej ze społeczności miasta Gdańska. Nie możemy zgodzić się na nienawiść w przestrzeni publicznej naszego miasta i propagowanie faszyzmu - wykluczania kogokolwiek ze wspólnoty - argumentują autorzy apelu. - Oczekujemy, że władze Gdańska zakażą lub rozwiążą demonstrację, która łamie polski porządek prawny i jest sprzeczna z etosem Gdańska jako miasta wolności i solidarności, miasta otwartego i przyjaznego dla wszystkich. Oczekujemy też, że miasto Gdańsk podejmie kroki prawne dotyczące wydarzenia z 5 września 2020 r., kiedy to przez nasze miasto przeszedł marsz neofaszystów.
Marsz nacjonalistów. Galeria zdjęć

Władze Gdańska informują, że zgromadzenia Młodzieży Wszechpolskiej nie zakażą, bo - podobnie jak w przypadku ostatniego marszu nacjonalistów - nie mogą tego zrobić. Przedstawiciel urzędu będzie jednak czuwał nad przebiegiem zgromadzenia.

- Na najbliższą sobotę wpłynęło zgłoszenie w trybie uproszczonym, dotyczy zgromadzenia środowisk zbliżonych do Młodzieży Wszechpolskiej w centrum Gdańska. Zgłoszenie to, w sensie formalnym, jest poprawne. Organizator przedstawił cel, który jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Jako miasto przyjmujemy do wiadomości chęć zorganizowania wiecu. Nic więcej w tym trybie formalnie nie możemy zrobić - mówi Daniel Stenzel, rzecznik prezydent Gdańska. - Jeśli chodzi o sam przebieg wiecu, to tryb, w którym zgromadzenie zostało zgłoszone (czyli zgromadzenie poniżej 50 osób), nie wymaga obecności przedstawiciela urzędu, ale mimo to zdecydowaliśmy o oddelegowaniu takiej osoby, żeby czuwała nad przebiegiem tego zgromadzenia - podkreśla.

Cztery manifestacje w kontrze do Młodzieży WszechpolskiejW kontrze do wydarzenia organizowanego przez Młodzież Wszechpolską w sobotę, 12 września, odbędą się cztery manifestacje.

Pierwszą, pod hasłem "Gdańsk dla Wszystkich - wspólnie przeciw wykluczeniom", organizuje stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska.

Organizacje pozarządowe w Trójmieście- Spotkajmy się w okolicach Ratusza Głównego Miasta i w pokojowy sposób wyraźmy wartość: Gdańsk dla Wszystkich! Wspólnie przeciw wykluczeniom! Weźmy ze sobą białą różę jako symbol pokoju, którą następnie złożymy na grobie prezydenta Pawła Adamowicza - zapowiadają organizatorzy.
Nazwa wiecu nawiązuje do hasła na banerze podczas Marszu Równości w 2019 roku.
Nazwa wiecu nawiązuje do hasła na banerze podczas Marszu Równości w 2019 roku. facebook.com/toleradostowarzyszenie
Drugą, pod hasłem "Twój Gdańsk, Prezydencie" , organizuje Diversity Pl i Tolerado. Start o godz. 11:30 w miejscu zamachu na Pawła Adamowicza na Targu Węglowym.

- Nazwa wiecu nawiązuje do Marszu Równości w 2019 roku, kiedy nieśliśmy baner pt.: "Twój Gdańsk, Prezydencie". Na manifestacji będziemy odczytywać przemówienia i fragmenty książek pana prezydenta Pawła Adamowicza, które nawiązują do kluczowych dla Gdańska momentów tworzenia polityki równości - zapowiadają organizatorzy.
Kolejne kontrmanifestacje to: "Gdańsk - Tak dla równości". Start o godz. 11:45 przy Aptece Ratuszowej na ul. Długiej.

- Spotykamy się, by solidaryzować się ze społecznością LGBT w Gdańsku, w dniu, w którym Młodzież Wszechpolska organizuje wiec nienawiści wobec osób z tej społeczności - zapowiadają organizatorzy.
100 metrów od Dworu Artusa, gdzie zbierze się Młodzież Wszechpolska, zarejestrowano też demonstrację pod hasłem "Gdańsk mówi stop faszyzmowi!". Start o godz. 12.

Opinie (613) ponad 100 zablokowanych

 • (35)

  Po co te demonstracje?Najważniejsza dla mnie jest ta w Warszawie z okazji 100 lecia zwycięstwa nad bolszewizmem i odzyskania niepodległości.A jakieś niszowe po 100 czy 200 osób, ludzie się chyba nudzą.Jeszcze więc poparcia dla niepodległej Białorusi ma sens.Znam kilka osób które mają odmienną orientację i kompletnie nie utożsamiają się z tęczowym marszem czy środowiskiem rpg,żyją po swojemu nikomu nie wadząc.

  • 276 80

  • (11)

   A kogo ty nie znasz i gdzie nie byłeś.....

   • 25 22

   • Rosyjski TVN będzie ? (10)

    • 22 11

    • (9)

     właścicielami TVN nie są amerykanie, ale rosjanie!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających
     w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN.

     • 15 8

     • (2)

      Po czym po roku sprzedali amerykańskiej grupie Discovery. I dlatego na komentarze PiS na temat TVN reaguje ambasador USA

      • 14 12

      • Nie sprzedali (1)

       Nie kłam ,nie ma żadnej informacji

       • 4 5

       • TVN jest członkiem amerykańskiego konsorcjum... więc se daruj bolszewickie poPiSy

        • 0 2

     • (3)

      Niewazne. TV zdycha na naszych oczach. Za kilkanascie lat zostanie zredukowana do roli szczekaczki w tle jaka jest obecnie radio. Mlodziez w zasadzie juz nie oglada tv. Ja osobiscie znam wiecej rodzin gdzie nie ma telewizji (sam nie mam od prawie 20 lat) niz takich gdzie ona jest. W internecie tez jest propaganda i to na wieksza skale ale znacznie trudniej jest urabiac ludzi bo zawsze moga znalezc inny punkt widzenia. Najcenniejszym co wnosi internet jest mozliwosc komentowania - tam czesto mozna trafic na odmienne opinie, na co w telewizji nie mamy szans. Nie ma co sie zzymac na TVN czy inny Polsat, bo ich sila razenia slabnie z miesiaca na miesiac.

      • 9 6

      • Nieważne ? (2)

       Czyli akceptujesz kacapa w TVNie ? Super miłego oglądania TVNowosti

       • 3 3

       • Już nie oglądam TVNu (1)

        • 2 1

       • ale musisz płacić na szczujnie TVPiS 2milardy - nieważne czy ogladasz i czy chcesz czy nie!

        • 0 0

     • I dla tego: słuchać trzeba człowieka obok (1)

      a nie podłączonego do magistrali informacyjnej telebimu w domu

      • 2 2

      • A najpierw należy przestudiować słownik ortograficzny.

       • 0 0

  • (4)

   Ale kolesie z młodzieży weszpolskiej nie mają innej okazji żeby spotkać partnera życia. Musimy im pozwolić na marsz, inaczej będą singlami. A za kilka lat tych samych wrzeszczących pajacy spotkasz na przeciwnym marszu. Oczywiście już w towarzystwie partnera:)

   • 29 32

   • (3)

    niby jestes taki antyfaszysta a jednak smiejesz sie z homoseksualizmu. niby jestes za lgbt a jednak do wysmiewania wybrales homoseksualizm. jakie to zalosne

    • 12 12

    • Nie wiem gdzie ty się doczytałeś naśmiewania z homoseksualizmu. (2)

     Jeżeli już się z czegoś ktoś naśmiewa to z krypto-homoseksualizmu, a to zupełnie inna bajka.

     • 10 7

     • Caly zachod wspiera ujawnienia a ty sie smiejesz z tych którzy boja sie ujawnic z tego czy innego powodu. Wstyd mi za ciebie

      • 2 5

     • Wyznawcy mleka , serwatki maslanki i jogurty wylazły ?

      • 0 0

  • Demokracja to też wolność demonstracji,każdy kto chce ma do tego prawo pod warunkiem że nie atakuje innych łamiąc je (6)

   O to walczyłem ja i tysiące moich kolegów z Solidarności za PRLu ,aby każdy mógł robić te marsze:czarny,czerwony,zielony bez bicia przez policję i karania sądowo-administracyjnego za poglądy.

   • 20 0

   • Ślad prowadzi do Peru

    • 4 1

   • Lubię zapach napalmu o poranku

    • 3 3

   • (2)

    a jak ktoś manifestuje przeciwko innej demonstracji ?

    • 0 2

    • Zaczną się studia i LGBT znikną (1)

     • 6 7

     • Za to narodowcy zostaną :)

      • 6 1

   • Znowu wyznawcy ,,mleka,,?

    • 2 2

  • No właśnie nie. Te demonstracje po 100 czy 200 osób to demonstracje świadomych ludzi.

   Demonstracje własnej opinii jawnie i głośno to największy skarb demokracji obok wolnych wyborów. Ludzie, którzy sądzą, że ich to nie interesuje to właśnie te potulne baranki dające się strzyc władzy. Ludzie nieświadomi swoich praw. Na zachodzie Europy ludzie masowo wychodzą na ulice jeśli władza włazi im na pagony. A u nas garstka demonstrantów jest krytykowana przez ludzi, którzy śpią w matrixie i chcą być skubani.

   • 15 5

  • (4)

   Nigdy nie pada słowo marsz "patriotów" tylko nacjonaliści i skrajna prawica. To słowo jest zabronione?

   • 23 10

   • Dlatego należy wprowadzić prawo (2)

    O jawności finansowania tego typu stowarzyszeń itp i wyjdzie np że kod finansuje putin ,LGBT soros ,onr merkel ,krasnoludy macron. Mamy przykład tego co za babę się podaje że PLN na ulicy znalazł i działa ...

    • 14 12

    • Precz z ,,Mlekiem,, ! (1)

     • 0 1

     • Maślanki i kefiry wylazły czy się rozlały?

      • 0 0

   • W tym mieście poniekąd tak. Gdańsk strasznie sparszywiał

    • 6 5

  • Problemem jest panstwo, bo rozsiewa nienawisc, ktora moze dotknac i te osoby ktore sie nie utozsamiaja z marszem, nie manifestuja. Wszystkich do jednego wora wrzucaja.

   • 7 7

  • (1)

   I im teżna pewno nikt nie wadzi.. O ile się ukrywają, super życie :D

   Trollu ruski. Nie ma żadnego symetryzmu, obywatele LGBT to obywatele drugiej kategorii którzy doznają wręcz systemowego prześladowania.

   • 4 7

   • Jakieś przykłady?

    • 1 2

  • "Po co te demonstracje?"

   jak nie wiadomo o co chodzi... ;p

   • 2 1

  • Sven

   Masz na myśli siebie czy ten portal z dopiskiem. de

   • 1 0

 • Dlaczego mają zakazywać nacjonalistom marszu? (8)

  Jak dla mnie to sobie mogą robić marsze co drugi dzień jak mają chęć. Byle nie łamali prawa. A kto ostatnio w Warszawie skakał po radiowozach i obrażał policjantów? Wy już dobrze wiecie kto.

  • 509 87

  • (2)

   Zgadza sie,skakali niebinarni.

   • 30 5

   • Szambo Trzaskowskiego POplynelo ? (1)

    • 21 15

    • Nowa Solidarność już w Gdańsku ?

     Bo okna nie można otworzyć

     • 14 6

  • kto? (2)

   • 1 14

   • Jemu nie mówcie.

    • 6 0

   • Mój pies dostał wysyłki jak wlazl do Zatoki

    Uwaga , żeby dzieci nie wchodziły do wody !

    • 1 0

  • W Warszawie śmierdzi

   • 13 4

  • Nacjinalisci z lgbt

   • 3 0

 • Dwa tygodnie temu ABW zatrzymało gościa z władz Młodzieży Wszechpolskiej, za rozpowszechnianie materiałów o tematyce (31)

  Ta organizacja powinna być zdelegalizowana

  • 167 353

  • Zdelegalizowane powinno być tolerado i wszystko dla Gdańska (20)

   • 80 45

   • (19)

    Nie trollu z Podkarpacia. Gdańszczanie nie chcą neandertalczyków z ONR i mw na swoich ulicach. Hajlowac to se możecie w kanałach, drogi rosyjski trollu

    • 49 90

    • Nie chcemy marksistów z elgiebete, antify i BLM.

     • 82 23

    • Wypowiadaj się za siebie (14)

     A nie pisz czego chcą inni gdańszczanie, bo nie masz o tym pojęcia. Właśnie tak m.in. działają te lgbt - wmawiają innym że inni chcą tak jak chcą oni.

     • 63 21

     • Gdańsk nie chce hajlowania, ile można razy to tłumaczyć (11)

      Gdańsk został zniszczony przez wojnę wywołaną przez nacjonalizm. Nie chcemy tego więcej!

      • 34 25

      • ruskie zniszczyły gdansk (2)

       • 28 8

       • A PO dokończyło dzieło

        • 24 12

       • Rosjanie wraz z Polakami zniszczyli hitlerowski Gdańsk aby mógł być polski tak jak obecnie.

        • 0 1

      • Ty to nawet historii Gdańska nie znasz. Masakra

       • 7 10

      • Gdańsk został zniszony przez wojnę wywołaną (6)

       przez Niemców (!!!), a nie nacjonalizm. To, że akurat Niemcy wtedy były Narodowo-Socjalistyczne (więc lewicowe), nie ma z tym nic wspólnego. Duża część zniszczeń to walki gdańskich Niemców, a zdecydowana większość to nasi byli "bracia" Rosjanie ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ciekawe, że łącznik pomiędzy oboma nacjami to socjalizm!). Nie wpisujmy się w narzucaną retorykę, że wojnę wywołali naziści. nikt ze znanych mi osób, które przeżyły wojnę nie używał tego słowa w odniesieniu do wydarzeń wojennych. Sprawa była jasna - Niemcy i Ruscy, ewentualnie komuniści w odniesieniu do zdrajców ojczyzny. lgbtrtvagd+, antifa i inne rewolucyjne ruchy wprost odwołują się w swoich dążeniach i metodach do ruchów komunistycznych i, niestety, jest to obecnie w pełni akceptowalne przez "elity" tzw. zachodu....

       • 18 7

       • Wojnę wywołali niemieccy narodowcy. Nacjonalizm był powodem wojny. (5)

        A niemieccy narodowcy byli niedośignionym wzorem dla polskich narodowców

        • 17 15

       • bzdura!!! Niemcy byli rasistami. (1)

        • 4 1

       • Młodzież wszechpolska to też rasiści

        • 17 8

       • Nacjonalizm ? (2)

        A może czystość rasowa ? Może rasa aryjska i rozwój filozofii Nietzsche'go ? Eugenika pięknie zaczynała rozkwitać od USA, poprzez inne cywilizowane kraje. Obecnie możemy znaleźć wiele analogi z tamtymi czasami (komuniści/socjaliści wtedy vs. Antifa/LGBT dziś; eugenika/czystość rasowa vs eutanazja/aborcja na życzenie i inne).
        Głównym powodem wojny nie był żaden nacjonalizm, a miękkie zakończenie tzw. Wielkiej Wojny. Niemcy (nie naziści) przegrywając I wojnę wciąż marzyli o swojej wielkości. Jeśli nie byłoby NSDAP to władzę przejęliby komuniści i ciężko sobie wyobrazić co mogłoby powstać z połączenia komunistów niemieckich z rosyjskimi....

        • 3 5

       • ale wiemy co było, gdy walkę o władzę w Niemczech wygrali niemieccy narodowcy

        6,5 miliona Polaków poszło do piachu i w powietrze. Nawet przedwojenni polscy narodowcy, przejęci tym do czego doprowadził niemiecki nacjonalizm, często odwracali się od tej ideologii.

        • 5 2

       • Komuniści mieli w Republice Weimarskiej poparcie rzędu kilkunastu procent. Na zdobycie władzy nie mieli szans. Władzę mogli wziąć socjaldemokraci, gdyby komuniści zgodzili się na koalicję jako młodszy i słabszy partner. A socjaldemokratom do wojny się nie palilo.

        • 1 0

     • to tak jak patridioci, wszędzie używają słowa "narodowy" i uzurpują sobie prawo do mówienia co jest dobre dla narodu a co nie.

      • 11 10

     • i vice versa

      • 1 1

    • Nie wypowiadaj się w imieniu gdańszczan

     • 1 1

    • Kto nie chce ONR????

     Chyba baby które szczają na stojaka

     • 3 0

    • Yhv

     Gdańszczanie nie chcą pedałowania, zdelegalizowac antifty,tolerada, kodziarstzm I cały lewacki syf

     • 0 0

  • (4)

   Ciekawa logika, jak jeden z poslow KO zostanie oskarzony i skazany za przestepstwo to nalezy rozwiazac KO? W sumie, wszystkim by to wyszlo na dobre...

   • 24 8

   • Ok, ale tak samo z PiS i innymi partiami

    I do tego dożywotni zakaz udziału bezpośrednio lub pośrednio w polityce.
    Wkońcu byśmy się pozbyli tego syfu...

    • 12 3

   • Logika poprawna (2)

    Skoro do władz tej organizacj trafiają ludzie o poglądach neonazistowskich, to co można powiedzieć o całej organizacji?
    Facet nie krył się ze swoimi poglądami.

    • 7 13

    • (1)

     Skoro lider SLD jawnie chwali najazd (przepraszam wyzwolenie Polski) bolszewikow w 1945, to oznacza nie mniej nie wiecej ze SLD to partia komunistow?

     • 15 1

     • Tak, nacjonaliści są dla prawicy tym, czym SLD jest dla lewicy

      • 1 5

  • Tak bo na kartce w kratkę miał narysowana sfastyke

   • 2 1

  • Tak bo na kartce w kratkę mial swastyke narysowana? (3)

   • 3 2

   • nie, produkował i sprzedawał materiały o tematyce faszystowskiej (2)

    • 3 3

    • Aż dziwne, że nikomu z młodzieży wszechpolskiej to nie przeszkadzało (1)

     Widocznie to norma w tej organizacji

     • 6 0

     • Jak tam? Koszulka z "Che" lub sierpem i mlotem juz wyprana ? :D

      • 6 2

 • Mają za dużo wolnego czasu. (11)

  Widać że mają za dużo wolnego.

  • 144 33

  • (6)

   A gdzie indziej nasi prawicowi prawdziwi mężczyźni mają okazję poznać miłość życia jak nie na brunatnych marszach w gronie spoconych kolegów?:)

   • 14 14

   • (5)

    A skąd wiesz że spoconych? Dziwne lewacki macie swoje fetysze. Chcesz to ci koszulkę po siłowni prześlę jest bardzo spocona będziesz aż miał mokre sny po tym jak zaczniesz ja wąchać

    • 10 8

    • (4)

     żeby być faszystą nie trzeba być inteligentnym. czytając twój bełkot wnioski się same wysuwają.

     • 5 4

     • menele spod sklepu ubrani w pseudo- patriotyczna odziez to inteligenci? Hahaha

      • 3 3

     • (2)

      Gdy lewactwo nazywa mnie faszysta to wiem że nawet znaczenia tego słowa nie znacie i każda osoba z innymi poglądami jest dla was faszysta. Jesteście strasznie ograniczeni

      • 5 4

      • A kim w takim razie jesteś? (1)

       I jakiej gimnastyki użyjesz, żeby stwierdzić, że autorytaryzm połączony z przekonaniem o wyższości Twojej grupy społecznej nie jest faszyzmem?

       • 2 5

       • Jakiej mojej grupy społecznej? Z żadną się nie identyfikuje.ale widzę że ty już lepiej ode mnie wiesz za jaką grupa stoję. No tak kto nie z lewakami to musi być faszysta. Naprawdę jesteście ograniczeni i łatwo wszystkich do jednego worka wrzucacie. Pozdrawiam faszysta który pracował w klubie gejowskim i ma paru dobrych kolegów homoseksualistów ale na całe szczęście nie identyfikujących się z ruchem LGBT :) jednak zaścianek przez lewactwo również przemawia a wasze umysły są bardzo ograniczone

        • 5 1

  • Ci z lewej strony też

   Chyba że urząd idzie na spacerek w godzinach pracy

   • 7 0

  • Ja popieram tęczowych (1)

   Jak będę mial 60 lat to pójdę do zusu i powiem ze czuję się kobietą i chcę przejść na emeryturę. Nie chce mi się pracować do 65 lat. A jak się nie zgodzą to podam ich do trybunału w Brukseli o dyskryminację

   • 15 3

   • I słusznie.

    Nierówny wiek emerytalny to czysta dyskryminacja i już dawno powinien być zmieniony.

    • 5 2

  • Przynajmniej nie skaczą jak tęczowi terroryści

   po samochodach niczym małpy na safari.

   • 0 0

 • (24)

  Dlaczego od razu nadaje się narrację " marsz nacjonalistów", "znaną ze skrajnie prawicowych poglądów " MW, a z drugiej strony pogodnie, wesoło i przyjaźnie...?

  • 305 43

  • (9)

   Mam propozycję. Weź sobie ich na podwórko. Nazistów też. Spodoba do Polski B

   • 13 51

   • (7)

    Ty weż sobie na podwórko niebinarnych,satysfakcja i ból tyłka gwarantowany.

    • 43 11

    • Niebinarni mi nie przeszkadzają. (4)

     Nie chcą wprowadzić zamordyzmu w kraju...

     • 5 12

     • Jak to nie. Popatrz co wyprawia Margot który ma urojenie że jest kobietą. (2)

      • 19 4

      • No co wprowadza?

       Sam bym podpalił ciężarówkę na której byłby napis oskarżający mnie o bycie pedofilem.

       W sumie to dobre pytanie, co by było, gdyby taką samą ciężarówką, tylko wycelowaną w nacjonalistów ktoś zaparkował koło tego ich przemarszu...

       • 8 11

      • chory psychicznie młodzian, jego miejsce nie w więzieniu, ale w psychiatryku

       widac, po tym jak mówi, w co się ubiera, ze ma powazne problemy psychiczne, a po napadzie na człowieka na ulicy, dodatkowo mozna orzec, że stanwoi zagrożenie dla innych. Miejsce takich egzemplarzy jest w zakmnietych zakładach psychiatrycznych

       • 9 7

     • co to jest niebinarny, hehehe, co to za cudak, czy niebinarny od niebinarnego to normalny?

      • 3 1

    • (1)

     to że mi nie przeszkadzają nie znaczy, że się z nimi bzykam ... nie sądź wszystkich swoją miarką ... czyżby przyzwyczajenie ze swojej organizacji?

     • 7 2

     • A jeśli tak to miałbyś coś przeciwko tym przyzwyczajenia? Homofobiczny lewaku :)

      • 2 0

   • Znam wielu skinów i poza tym że nie rozumiem ich ideologii to całkiem normalnie się wśród nich żyje. Żaden nie zdemolował nikomu auta jak niebinarny Margot.

    • 6 5

  • W USA jest bardzo wesolo i przyjaznie. Sklepy telewizory rozdaja ;)

   • 34 1

  • art

   Bo medialne środowiska pedofilskie tak właśnie przedstawiają marsze pedofilów

   • 21 2

  • Człowieku - gdzie ty żyjesz? (3)

   Młodzież wszechpolska to zwykli naziole! Jak ich tak lubisz to się razem spakujcie i wyprowadźcie na podkarpacie albo inny pisowski rejon. Tu nikt nazioli nie lubi - wszyscy pamiętamy co było w 1939.

   • 19 47

   • niech zgadne - nowoczesny, wykształcony, postępowy ? dlatego takie farmazony piszesz ? :-)

    dlaczego "naziole" mają jechać na podkarpacie ? bo PIS tam wygrał ? Przecież oni tak samo plują na pis jak i na lewaków.
    I co tak na prawdę jest w tym podkarpaciu ?
    Przecież w takiej ostoi postępu jak mazowieckie liczba głosów na pis była kilkukrotnie wyższa, baaa w samej Warszawie liczba głosów na Dudę była wyższa niż w całym podkarpackim.

    Ale tak wybiórcza powiedziała więc ...

    • 36 14

   • gdzie Ty żyjesz? Ty wiesz czym jest nazizm?

    • 17 2

   • No i poglady lewicy obnazone. Tolerancja, fajnie pieknie, ale pod warunkiem, ze nie masz innych pogladow, wtedy to won na podkarpacie. Naszczescie tacy lewcy jak ty nie dyktuja jeszcze warunkow w tym kraju i na razie kazdy moze sobei miec rozne poglady. Ale jak widac, lewacy chcieliby pozamykac usta swoim przeciwnikom (i kto tu jest faszysta?), dlatego trzeba wam dac jasno do zrozumienia- wasze marksistowskie poglady nie przejda. A tym bardziej nie przejdzie pedofilia. Dlaczego pomysly poedofilskie wychodza ze srodowisk lgbtqaiqwerty+ a nie z radia maryja, katolikow, plaskoziemcow czy antyszczepionkowcow? Tu nie chodzi o orientacje seksualne czy problemy z tozsamoscia plciowa. CHodzi o pedofilie. Niestety te promuje aktualnie tylko ruch LGBT.

    • 13 5

  • To się nazywa manipulacja i propaganda.

   • 16 3

  • Bo jedna strona jest brunatnie ponura, a druga kolorowa i wesoła. Proste jak Droga Królewska. (5)

   • 2 9

   • Wesoła? (2)

    Cześć tęczowych aż kipi agresją. Nie są nic lepsi od nazioli.

    • 9 3

    • Część wszystkich kipi agresją.

     Pytanie tylko, która strona chce agresję przekuć w prawo.

     • 5 1

    • Może i jakaś część tęczowych kipi agresją, ale po brunatnej stronie kipią wszyscy xd

     • 4 5

   • bo jedna strona jest normalna, zwyczajna, a druga pstrokata, nienormalna, zaburzona (1)

    • 3 3

    • Spokojnie, nacjonaliści są tylko trochę zagubieni, czemu od razu takie mocne słowa?

     • 5 2

  • bo to lewackie medium, wychowankowie medialnej szkoły michnika

   • 1 3

 • powiem krótko i szczerze: jestem homoseksualistą i nigdy nie czułem się dsykryminowany (52)

  te wszystkie marsze tylko mi szkodzą. Przedstawiają nas jako jakiś przebierańców a my jesteśmy normalnymi ludzmi i tak jesteśmy traktowani przez społeczeństwo.

  • 462 71

  • Dobrze napisałeś (10)

   Mi homoseksualiści nie przeszkadzali dopóki nie pojawiło się to całe lgbt i agresywne marsze, margoty i inne stwory. Dopóki lewica z Was sobie nie zrobiła tematu politycznego.

   • 126 18

   • Idealny temat zastępczy (1)

    Aby ukryć załamanie gospodarki i wprowadzanie kolejnych podatków

    • 41 21

    • Ciemny lud to kupuje. Więc układ magdalenkowy jest zadowolony bo wojenka musi trwać

     • 15 0

   • "Mi nie przeszkadza, ale..." (3)

    to takie typowe powiedzenie, że jednak mi coś przeszkadza

    • 15 34

    • Po pierwsze nie użył stwierdzenia "przeszkadza, ale". Po drugie dokładnie wyjaśnił co skłania go do nieprzychylnego postrzegania sprawy. Masz problem z logicznym rozumowaniem, czytaniem ze zrozumieniem czy jesteś już tak zajarany swoją i**otyczną ideologią, że uodporniłeś się na jakiekolwiek argumenty z zewnątrz?

     • 44 8

    • (1)

     Jedyne co mi przeszkadza to chec adopcji dzieci przez homoseksualne pary i pchanie sie do szkol z szerzeniem ideologii. W szkole nie powinno byc miejsca dla jakichkolwiek ideologii. Poza tym uwazam, ze powinni miec prawo do zawierania malzenstw bo to najlepszy sposob na materialne zabezpieczenia partnera.

     • 22 10

     • A dlaczego dwóch chłopów ma mieć ulgi podatkowe?

      Małżonkowie mają, bo potencjalnie jest szansa na potomstwo (kolejnego podatnika do systemu) i to jest jeden z elementów, który ma pomóc. Dlaczego ze względu na czyjeś preferencje seksualne mają płacić niższe podatki? Zwolnienia z podatku PIT, podatku od spadków itp.
      Pomijam ideologiczne cele zwalczania rodziny jako instytucji, chociaż to też ma znaczenie, bo wychowuje się nowego człowieka - konsumenta, dla którego wartością są towary a nie rodzina.
      A co z możliwością odmowy zeznań wobec małżonka (również eks) przewidzianą w kodeksie karnym? Kilku chłopa zawrze związki, rozwiedzie się i można grupie przestępczej skoczyć - nie będzie już częstych teraz świadków koronnych.

      • 10 4

   • (3)

    Agresywne marsze? LOL! Dostałeś z liścia tęczą?

    • 10 26

    • (2)

     Szkoda że tu linków nie mogę ci wstawić bym ci pokazał ta tolerancyjna i oczywiście grzeczna antife co na czele każdego tęczowego marszu idzie.

     • 21 6

     • A widział ktoś tą antifę kiedyś? (1)

      Bo nacjonalistów rzucających w *polską* policję mamy na każdym ich marszu.

      • 5 13

      • No ja widziałem nawet taka co uciekała bo przeliczyła swoje siły nawet z sprzetem. Pamiętam też jak za czasów po bojówki antify z Niemiec na marsz niepodległości przyjeżdżały i zaczynały dymy (są o tym reportaże) A powiedz kto ostatnio krzyczał: je** psy w Warszawie?

       • 11 1

  • (14)

   To powiedz to tej Margot i innym takim.

   • 32 9

   • *temu.

    • 26 5

   • czy wiesz ,że na furgonetce było kłamstwo ,ze geje to pedofile więc się zdenerwowała . (11)

    • 11 28

    • Prawda (1)

     Zobacz sobie oficjalne wyniki badań społecznych w US. 40 razy większa szansa na pedofila w kręgu homo! Nie 40 procent, 40 razy! To są oficjalne badania

     • 23 12

     • podaj dokladne zrodlo?

      a moze ci tak ksiadz w parafi powiedzial??? Najwiecej pedofilii jest w srodowisku heteroseksualnym bo stanowia najwieksza czesc spoleczenstwa!

      • 4 3

    • (2)

     Tez się zdenerwuje i ci opony w aucie przebije wyrwę lusterka i rozumie że będziesz w stanie moja złość zrozumieć bo Marka i kolor twojego auta mi będzie przeszkadzać

     • 13 4

     • Ciekawe ile by się utrzymała furgonetka z napisem "katolicy to pedofile" (1)

      Oczywiście tak samo puszczająca na pełny regulator bełkot z głośników.

      • 10 7

      • Sprawdź czy czekasz aż ktoś za ciebie to zrobi? No tak typowy lewak chciałby aby wszystko za niego robić

       • 2 6

    • Ja pitolę

     "ZdenerwowałA" hahahaha.
     Świat zwariował. A ja czuję się drzewem i proszę do mnie zwracać się per "sosna".

     • 25 5

    • Zdenerwował

     • 9 3

    • nie kłamstwo tylko wyniki badań
     nie geje tylko pedały
     nie zdenerwowała tylko zdenerwowalo

     • 9 3

    • nie ma w jęz. polskim zadnych gejów, tylko pederaści, stop lewackiej nowomowie (1)

     • 8 8

     • skonczyles podstawowke czy nawet tego nie dales rady osiagnac???

      • 3 2

    • do psychiatryka, po leki, jak ma problemy emocjonalne, nikt nie napada na ulicy ludzi, jak się zdenerwuje

     zwykły lewacki badzior, powinien siedzieć

     • 8 4

   • temu margot

    • 2 3

  • do której organizacji należysz? (3)

   ONR, Młodzież Wszechpolska?

   • 12 23

   • chyba ty należysz do organizacji putina

    • 9 11

   • (1)

    Należę do antify masz z tym problem? Czy Antifa to spoko ziomeczki?

    • 2 5

    • tak, bo łowicie hifa hahaha

     • 4 2

  • P. Jarosławie to Pan?

   • 3 5

  • Masz rację.W pracy też miałam do czynienia z homoseksualistami i nigdy nie powiem o nich złego słowa.Ale te zamieszania i marsze stawiają tych ludzie w nieciekawym świetle.Masz rację,po prostu szkodzą.

   • 24 14

  • (2)

   Masz rację.Znam parę takich osób i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.A ci wszyscy krzyczący niby w waszej sprawie,to tylko chcą się wybic na celebrytów.

   • 23 9

   • (1)

    Jeszcze raz to napisz, tylko zmień podpis i IP. W czynie społecznym tak trollujecie, czy wam kazali?

    • 10 6

    • dobrze zapłacili - z Twoich i moich podatków ;)

     • 2 2

  • cienko manipulujesz pseudo geju ,jak robisz prowokację to na poziomie , Gdańsk to nie wieś

   • 7 11

  • (2)

   Dużo was homoseksualistów w ONR?

   • 13 14

   • (1)

    Tacy sami z nich homo jak z Margot. Tylko jakimś cudem po zmianie swojej płci jego partnerka nagle zmieniła się w less jakiś dziwny zbieg okoliczności :D

    • 5 2

    • 7boczeńcy takie maja zaburzenia, dezorientacja orientacji

     • 3 2

  • Wszystko się zgadza

   oprócz tego, że jesteście normalni.

   • 2 4

  • Cwaniaczki znalezli w waszym gronie paru pozytecznych i**otow i zdyskredytowali cale srodowisko. U mojej zony widze niepokojace symptomy budzacej sie niecheci do lgbt, i nie ma sie co dziwic. Wlazenie z buciorami w edukacje dzieci spowodowalo, ze prawdopodobnie bede mial w domu aktywistke anty lgbt. Czasem podejrzewam, ze to tylko cyniczne proby sklocenia ludzi, zeby ich sklocic o drobiazgi a w tym czasie bedzie mozna krasc jeszcze wiecej.

   • 15 5

  • Platnym homoseksualista na potrzeby TVP.

   • 2 8

  • Tt

   Właśnie. Ja np mam poglądy bardziej prawe. Ale jakoś nie czuje potrzeby zainwestować tego . Mam swój pogląd na pewne sprawy i już. A to że ktoś jest homo to niech jest .więc po co te marsze itp

   • 1 1

  • Aniele, podziel się z nami jeszcze informacją, gdzie mieszkasz.

   Bo nie znam homoseksualisty, który nigdy nie był dyskryminowany. A może po prostu jesteś tak gruboskórny, że plują Ci w twarz, a Ty cieszysz się z deszczu?

   • 5 7

  • Mam wrażenie, że ci co się najbardziej rzucają sa dyskriminowani (2)

   I to nie za orientacje płciową ale właśnie to ostentacyjne afiszowanie się.

   Ludzie są zmęczeni manifestacjami, krzykami, hasłami i to nie ważne, z której strony. To jest już męczące i tyle.

   Miałam i mam w swoim otoczeniu osoby homoseksualne, biseksualne, jaroszy, wegan, innych wyznań a nawet ateistów. Oni nie próbowali mi narzucać swoich przekonań i nie pienili się jak to ja mogę jeść mięso, wieżyc w innego Boga czy w ogóle w Boga to i ja nie miałam powodu aby być w kontrze do nich.

   Nie twierdzę, że nie ma dyskryminacji i nienawiści, niestety jest i to z rożnych stron. Ale czy w każdym przypadku jak dojdzie do wrogiej sytuacji trzeba robić manifestacje.

   • 9 4

   • Ale zobacz też, że od 30 lat nie mogą otrzymać kilku podstawowych praw (1)

    Siedząc cicho tego nie zmienią.

    • 4 6

    • Jakich podstawowych praw im się zakazuje? Ale konkrety podaj jakie podstawowe prawa mają zabrane osoby lgbt. Tego że według konstytucji małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny?

     • 7 3

  • Załóż sobie z tego powodu koszulkę - "Jestem gejem ale się z tym nie obnoszę"

   • 4 4

  • Powinienes się leczyć

   • 0 2

  • mati

   Ty jesteś poprostu ci*lem. Nazywajmy rzeczy po ludzku

   • 1 4

  • Różnica

   Czym innym jest homoseksualizm i homoseksualiści, czym innym aktywiści LBGT.
   Niestety, Ci piersi będąc normalnie żyjącym, ponoszą koszta działalności drugich.
   Drudzy natomiast to właśnie ów ideologia, którą niosą w dodatku daleka od tolerancji o której tak szumnie krzyczą.

   • 0 3

  • słąba prowokacja mośku

   • 2 0

 • (5)

  Maszerowali neofaszyści i naziści, więc ich koledzy z Młodzieży Weszpolskiej też próbują łapać wiatr w żagle. A potem zamawianie 5 piw i kierunek z kolegami do hotelu już bez koszulek...:)

  • 75 181

  • Ciekawe masz fantazje erotyczne.

   • 29 8

  • Ile podpisów pod apelem o zakaz (1)

   nawet nie wiedziałem że w Gdańsku pod opieką Budynia a teraz Oli rozwinęło się tyle tych tęczowo-lewackich organizacji wypasionych miejskimi dotacjami. Wszystkie organizacje oczywiście demokratyczne i tolerancyjne - pod warunkiem że masz takie podglądy jak one.

   • 16 15

   • Czyli niczym się nie różnią od nacjonalistów.

    • 2 1