• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Soczewka wykorzystująca sztuczną inteligencję tylko w gdańskim salonie Visus Showroom

9 czerwca 2023 
Nowa soczewka progresywna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji na rynku pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu. Nowa soczewka progresywna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji na rynku pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu.

Soczewka Varilux, która po raz pierwszy została zaprojektowana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, dostępna jest w gdańskim salonie optycznym Visus Showroom. Soczewka stworzona jest w taki sposób, by zakres widzenia ostrego zwiększyć aż o 67 proc. w porównaniu do innych soczewek progresywnych. W czasie dni otwartych od 14 do 17.06.2023 będzie dostępna w specjalnej ofercie cenowej.Jeśli potrzebujesz "długich rąk", by móc przeczytać teksty pisane drobnym drukiem, prawdopodobnie jesteś prezbiopem. To naturalny proces, który dotyczy większości osób po 40 roku życia. Schorzenie to charakteryzuje się pogorszeniem widzenia obiektów z bliska. Żeby móc skupić wzrok na literach w książce, musimy ją od siebie odsuwać.

Szkła progresywne zapewniają precyzyjne widzenie od bliży do dali, po obszar pośredni, co daje komfort najlepszego widzenia podczas każdej aktywności.

Im bardziej zaawansowana konstrukcja soczewek progresywnych, tym łagodniejsze przejście między tymi obszarami. Co bardzo ważne, okulary progresywne dają poczucie komfortu osobom zmuszonym nosić dwie pary okularów na co dzień.

Pierwsza soczewka wykorzystująca sztuczną inteligencjęSoczewki VariluxX series to unikatowa koncepcja wykorzystująca sztuczna inteligencję. Poza receptą okularową i fizjologią oka uwzględnia również ruch gałki ocznej i eliminuje zjawisko pływającej podłogi. Zwiększa kąt widzenia i eliminuje zaburzenia peryferyjne.

Jak ją opracowano? Obliczono i przeanalizowano ponad 1 mln danych z własnych badań, analiz z udziałem użytkowników oraz pomiarów zachowania i postawy użytkownika w salonie optycznym. Na podstawie tego w środowisku 3D stworzony został "cyfrowy bliźniak" pacjenta z odtworzeniem rzeczywistych sytuacji, aby przewidzieć sposób zachowań wzrokowych użytkownika.

Ostre widzenie w każdym kierunkuNowa technologia XR-motion umożliwia zoptymalizowanie obu soczewek zgodnie z profilem zachowania wzrokowego pacjenta poprzez dwie główne optymalizacje:
  1. Przeniesienie widzenia obuocznego na wyższy poziom: dysparacje to różnice w parametrach optycznych obu oczu dla tego samego punktu widzenia, które moga spowolnić ruchy gałek ocznych. Oprócz uwzględnienia recepty okularowej dla obojga oczu w celu zaprojektowania jednej soczewki profil zachowania wzrokowego pozwala zoptymalizować każdy zogniskowany punkt soczewki poprzez zmniejszenie dysparacji optycznej między dwiema soczewkami. W rezultacie ta oparta na zachowaniu obuocznym optymalizacja zapewnia dużą ostrość wzroku wszędzie tam, gdzie pacjent tego potrzebuje.
  2. Precyzyjne pozycjonowanie stref ostrości: bez dodatkowych pomiarów pozwala bardzo precyzyjnie określić długość progresji. Pozycjonowanie stref ostrości, gwarantuje
    naturalny ruch gałki ocznej od bliży do dali.

Jak przekonują specjaliści, nowa soczewka Varilux to pierwsza soczewka progresywna adaptująca się do oka. Nowe kryterium, nazwane zakresem ostrego widzenia, oblicza obszar 3D, w którym użytkownik może cieszyć się bardzo ostrym widzeniem w każdym kierunku, nawet w warunkach dynamicznych, z płynnym ruchem gałek ocznych w zakresie od 30 cm do nieskończoności.

W porównaniu do innych soczewek progresywnych zakres widzenia ostrego zwiększa się aż o 67 proc.

Z badań wynika, że 9 na 10 osób po zmianie soczewek na Varilux XR series doświadczyło natychmiastowej ostrości od bliży do dali i na odległości pośrednie szybszej reakcji wzroku w warunkach dynamicznych i precyzyjnego widzenia wszystkich szczegółów.

Aż 97 proc. osób doświadczyło wyraźnie lepszego widzenia w porównaniu z aktualnie używanymi soczewkami progresywnymi.

Nowe soczewki markowych okularów w specjalnej cenieNowa soczewka progresywna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji na rynku pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu. W tym momencie dostępna jest w nielicznych salonach optycznych.

- Soczewka dostępna jest w gdańskim salonie Visus Showroom i poradni okulistycznej Visus Showroom przy ul. Grunwaldzkiej 126a/132 oraz w salonie partnerskim w Starogardzie Gdańskim. Soczewki dostępne są zarówno w wersji białej barwionej - okulary przeciwsłoneczne na wszystkie odległości oraz w wersji ze zmiennym zabarwieniem - Transitions GEN8 - informuje Visus.
W czasie dni otwartych od 14 do 17.06.2023 będzie dostępna w specjalnej ofercie cenowej. W czasie dni otwartych wystarczy zapisać się na badanie, by mieć możliwość wzięcia udziału w atrakcjach, takich jak: losowanie soczewek, opraw okularowych (bardzo duży wybór) czy akcesoriów.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Dni otwarte Visus

dni otwarte

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

 

Najczęściej czytane