• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiedle Sollo. Domy z dobrą energią

Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa rekreacji.
Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa rekreacji. mat. prasowe

Własny ponadstumetrowy dom. Zasilany zieloną energią i wypełniony świeżym powietrzem. Bez sąsiadów za ścianą, ale z dostępem do sąsiedzkiej strefy rekreacji. Tak można zamieszkać w Gdańsku Południe - na nowym osiedlu domów jednorodzinnych Sollo w Gdańsku. Buduje je firma Ekolan.Przestrzeń dla rodzinySollo to osiedle 40 nowoczesnych domów w Gdańsku przy ul. BorkowskiejMapka.

Osiedle zostało tak zaprojektowane, by przyszli mieszkańcy czuli komfort życia w niezależnym domu jednorodzinnym. Budynki są połączone tylko przez garaże, bezpośrednio za ścianą nie będzie więc sąsiadów. Domy są rozmieszczone tarasowo, po dwa przy jednej kameralnej uliczce. Wszystkie ogródki są usytuowane od strony południowej.


Do wyboru są dwa typy domów: o powierzchni 117 i 137 m2. W każdym z nich parter zarezerwowany jest na część dzienną: obszerny jasny salon z wyjściem do ogródka oraz z możliwością wydzielenia osobnego gabinetu.

Kuchnię można zaaranżować jako otwarty aneks lub oddzielne pomieszczenie. Na piętrze znajduje się "master bedroom" - prywatna strefa rodziców - główna sypialnia z łazienką z oknem.

Oprócz tego są jeszcze dwie lub trzy sypialnie i rodzinna łazienka. Każdy dom ma dodatkowo garaż o powierzchni 33 m2 z miejscem na dwa samochody. W standardzie przewidziano ogrzewanie podłogowe na parterze i na piętrze.

Osiedle Sollo to nowa inwestycja dewelopera Ekolan.
Osiedle Sollo to nowa inwestycja dewelopera Ekolan. mat.prasowe

Dobra energia = niskie koszty utrzymaniaDomy Sollo są energooszczędne. W standardzie zostały wyposażone w panele fotowoltaiczne na dachu. Usytuowanie domów w terenie zaplanowano tak, aby jak najlepiej wykorzystać energię promieniowania słonecznego. Do tego pompa ciepła, zapewniająca wygodne i oszczędne ogrzewanie domu i wody.

- Na osiedlu Sollo warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania pozwalające na utrzymanie właściwej temperatury czy prawidłowej wentylacji pomieszczeń. W ramach programu dobrej energii poza panelami fotowoltaicznymi i pompą ciepłą postawiliśmy także na rekuperację. Zapewnia ona stałą wymianę powietrza wewnątrz domu. Oznacza to większy komfort mieszkania przez cały rok, zwłaszcza dla alergików. Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco pozbywać się z wnętrz nadmiernej wilgoci, zanieczyszczeń, kurzu czy nieprzyjemnych zapachów. Dom z rekuperacją ma też mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, co obniża koszty eksploatacji. Nie ma też potrzeby stosowania nawiewników w oknach, co wpływa korzystnie na akustykę w budynku. - mówi Halina Marczak, pełnomocnik Ekolanu.

Zorganizowane osiedleOsiedle Sollo składać się będzie z białych i biało-szarych domów o nowoczesnej bryle i dwuspadowych dachach. Jasną kolorystykę osiedla przełamują akcenty kompozycyjne - domy w kolorze café latte i cegły, a całość spajają kolorystycznie elementy szarości i antracytu. Prostą formę budynków podkreślają subtelne detale: delikatne boniowania elewacji oraz mineralne płytki klinkierowe w kolorze grafitowym, które optycznie powiększają strefy okienne.

Domy na osiedlu Sollo są energooszczędne.
Domy na osiedlu Sollo są energooszczędne. mat.prasowe
Do domów poprowadzi elegancka wewnętrzna uliczka z chodnikiem i oświetleniem, podkreślającym charakter architektury. Na osiedlu zaprojektowano zieleń, która będzie się rozwijać przez kolejne lata.

Zaplanowano również zieloną przestrzeń wspólną dla mieszkańców z placem zabaw i ławkami. Takie rozwiązanie sprzyja budowaniu osiedlowej społeczności. Szczególnie ważne jest to dla dzieci, które mogą w takim miejscu łatwo nawiązać kontakty z rówieśnikami. Zadbano także o rozwiązania proekologiczne: ogrody deszczowe pozwalają na zagospodarowanie wód opadowych, a drzewa owocowe i budki lęgowe dla ptaków sprzyjają rozwojowi bioróżnorodności.

- Zapraszamy do odwiedzenia w pełni zaaranżowanego domu pokazowego na osiedlu Sollo. Pozwoli to lepiej "przymierzyć się" do zaproponowanego rozkładu pomieszczeń, zobaczyć wielkość ogródka, a także poznać zastosowane rozwiązania energooszczędne takie jak fotowoltaika, pompa ciepła i rekuperacja - mówi Halina Marczak, pełnomocnik Ekolanu.
Pierwszy etap osiedla obejmuje 7 domów. Wybierz dom dla siebie: www.sollo.ekolan.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Najczęściej czytane