Fakty i opinie

stat

Sopot: Malczewskiego wreszcie do remontu

Nierówna nawierzchnia ul. Malczewskiego była przyczyną niejednego tragicznego wypadku.
Nierówna nawierzchnia ul. Malczewskiego była przyczyną niejednego tragicznego wypadku. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Droga łącząca Gdynię z Sopotem wreszcie doczeka się nowej nawierzchni. Dzięki pieniądzom na tzw. schetynówki ostatni fragment ul. Malczewskiego zyska nową nawierzchnię.Ulica Malczewskiego zobacz na mapie Sopotu była w ostatnich latach niemal permanentnie w remoncie. Ale mimo naprawy większej części jezdni, do tej pory pozostał 400-metrowy fragment, który wyglądał jak odcinek specjalny szutrowego rajdu.

Od poniedziałku fragment pomiędzy al. Niepodległości a bramą cmentarza komunalnego zobacz na mapie Sopotu będzie remontowany. Połączenie z Karwinami zostanie zamknięte do końca sierpnia. Nie oznacza to jednak, że nie da się objechać tego miejsca. Będzie trzeba jednak nadrobić trochę drogi i przejechać przez ulice Wejherowską zobacz na mapie Sopotu, Obodrzyców zobacz na mapie SopotuKolberga zobacz na mapie Sopotu.

Z niedogodnościami muszą się liczyć również pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 187 będą jechały ul. Wejherowską, Obodrzyców i Kolberga. Trasa linii 181 prowadzić będzie także tą drogą, ale autobusy pojadą dalej ul. Sopocką

Remont 400-metrowego fragmentu ulicy będzie kosztował 3 mln zł. Połowę zapłaci miasto, drugą dołoży rząd z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Za te pieniądze powstanie nie tylko nowa nawierzchnia i instalacja podziemna, ale również zatoczka autobusowa nieopodal wejścia na cmentarz oraz przejścia dla pieszych z bezpiecznymi wysepkami.

Opinie (105) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.