Fakty i opinie

stat

Sopot: od soboty płatny wstęp na molo

W Sopocie zaczyna się sezon

Dość szybko, bo już w sobotę 28 kwietnia, zostaną wprowadzone w tym roku płatne wejścia na sopockie molo. Ceny biletów nie zmienią się w tym roku - za jednorazowe wejście na najdłuższy w Europie drewniany pomost zapłacić będzie trzeba 8 zł.Czy mieszkańcy Gdyni i Gdańska powinni móc wchodzić na molo za darmo?

tak, zdecydowanie, to by pokazywało, że Sopot czuje się częścią Trójmiasta 72%
nie, ale nikomu by włos z głowy nie spadł, gdyby otrzymali zniżki 19%
nie, powinni płacić tyle, co turyści 9%
zakończona Łącznie głosów: 1569
Choć w ubiegłym roku nadzorujące molo Kąpielisko Morskie Sopot zdecydowało się podnieść ceny biletów, to chętnych do wejścia na pomost nie brakowało. W całym sezonie sprzedano 1 072 719 biletów, czyli o około 10 tys. mniej niż w 2016 roku. Warto jednak pamiętać, że o tej wysokiej frekwencji zadecydowali głównie turyści.

Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej wśród naszych czytelników, mieszkańcy Trójmiasta korzystają z molo głównie poza sezonem - jedynie 7 proc. głosujących zadeklarowało, że zdarza im się wejść na pomost, gdy wejście to jest płatne (kolejne 7 proc. zadeklarowało, że wchodzi na pomost w sezonie, ale za darmo, bo taki przywilej przysługuje mieszkańcom Sopotu).

Bramki dla płacących kartąW tym roku płatne wejście na molo będzie obowiązywało od 28 kwietnia do 30 września.

- Przy kasach molo będzie działał specjalny punkt sprzedaży biletów, który będzie obsługiwał wyłącznie płatności kartami. Punkt będzie działał w długie weekendy majowe i czerwcowe oraz w okresie wakacyjnym. Posiadacze kart zbliżeniowych przez cały sezon będą mogli wejść przez specjalną bramkę z czytnikiem, ale zakupić tam będzie można tylko bilet normalny - mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot.

Ceny biletów bez zmianZa bilety na molo będzie trzeba zapłacić tyle samo, co w zeszłym roku. Bilet normalny kosztować będzie 8 zł, a ulgowy 4 zł. Karnet pozwalający na 15 wejść na pomost będzie sprzedawany za 85 zł, a jego ulgowa wersja kosztować będzie 40 zł.

Podobnie jak w ciągu kilku ostatnich lat, pojawią się też bilety nocne, które kosztować będą 8 zł. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że do 22 czerwca będą one obowiązywać tylko w długie weekendy oraz w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Dopiero później, od 22 czerwca do 2 września, nocne wejście na molo będzie płatne codzienne. Od 2 do 30 września płatny będzie wstęp na pomost między godz. 8 a 20.

Opinie (130)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.