Fakty i opinie

stat

Sopot: po godz. 2 w nocy nie kupisz w sklepie alkoholu

Nowe przepisy wejdą w życie za kilka-kilkanaście tygodni, jak tylko wojewoda opublikuje przyjętą przez radnych uchwałę.
Nowe przepisy wejdą w życie za kilka-kilkanaście tygodni, jak tylko wojewoda opublikuje przyjętą przez radnych uchwałę. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Sopoccy radni postanowili ograniczyć sprzedaż alkoholu w sklepach. Nie będą one mogły sprzedawać napojów wyskokowych między godziną 2 w nocy a 6 rano. Nowe przepisy powinny wejść w życie w ciągu kilku, góra kilkunastu tygodni.Czy Sopot dobrze robi ograniczając sprzedaż alkoholu w sklepach?

tak, miasto nocami jest pełne pijących pod chmurką 31%
tak, chociaż godziny zakazu powinny być dłuższe 18%
nie, to ograniczanie wolności klientom 51%
zakończona Łącznie głosów: 2379
O pomyśle sopockich radnych napisaliśmy na początku kwietnia. Po tym, jak w życie weszły nowe przepisy wprowadzone przez parlament i pozwalające samorządom na regulację godzin sprzedaży alkoholu, sopoccy rajcy uznali, że warto spotkać się ze sklepikarzami i zaproponować im zmiany mogące ograniczyć sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych.

Początkowo radni zaproponowali, że nie wprowadzą formalnie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy, jeżeli sklepikarze dobrowolnie i jednogłośnie zgodzą się ograniczyć jego sprzedawanie podczas sezonu, w weekendy i to głównie w samym centrum miasta.

Zgody wszystkich sklepikarzy nie było, część z nich nie chciała słyszeć o ograniczeniu, inni z kolei sami domagali się od radnych podjęcia formalnej uchwały, żeby uniknąć sytuacji, gdy część sklepów nie będzie sprzedawać alkoholu w nocy, a inne będą się wyłamywać i zabierać im klientów.

Zarazem sklepikarze zaproponowali radnym, że optymalne byłoby wprowadzenie zakazu w godzinach... od 3 w nocy do 6 rano. Radni mówili wcześniej o zakazie obowiązującym od północy. Ostatecznie, na zasadzie kompromisu, ustalono, że alkoholu nie będzie można sprzedawać od godziny 2 w nocy.

Już podczas wtorkowej sesji radni klubu Kocham Sopot postulowali, aby podejść do sprawy radykalniej i przyjąć uchwałę zabraniającą sprzedaży alkoholu po północy, zgłosili nawet wniosek w tej sprawie - pozostali radni nie wyrazili jednak dla niego poparcia i ostatecznie przegłosowano zakaz dotyczący godzin między 2 a 6.

Opinie (221) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.