Fakty i opinie

stat

Sopot: przy marinie żagli nie zabraknie

Piękne położenie jest jednym z atutów mariny w Sopocie.
Piękne położenie jest jednym z atutów mariny w Sopocie. fot. galeria trojmiasto.pl

Do zakończenia budowy mariny przy sopockim molo pozostało jeszcze kilka tygodni, a już zarezerwowano większość miejsc dla jachtów. Co ciekawe, bardzo wielu chętnych to reprezentanci... amerykańskiej Polonii.Uprawiasz żeglarstwo?

tak, żegluję i mam uprawnienia

23%

tak, co roku staram się trochę pożeglować

6%

żeglowałem kiedyś ze znajomymi

21%

chciałbym, ale na razie nie było okazji

23%

nie, wolę inne formy rekreacji

27%
Więcej o regulaminie mariny i jej cenniku przeczytasz tutaj

Marina przy molo ma pomieścić około stu jachtów - ile dokładnie ich będzie, to prawdopodobnie wyjaśni się dopiero po otwarciu mariny. - Na pewno jednak będziemy chcieli mieć wolnych od 25 do 30 miejsc gościnnych, których nie będziemy wynajmować na cały sezon - mówi Jacek Wójkowski z firmy Promarina Managment, operatora przystani.

Już teraz chętnych do cumowania swoich jachtów przy molo jest ponad 60. Zdecydowana większość szuka miejsca na cały sezon. Jeżeli chodzi o miejsca udostępnione dla wszystkich chętnych, marina praktycznie ma już komplet. Jeżeli chodzi o pulę miejsc udostępnionych w promocyjnej cenie mieszkańcom Sopotu, to zgłosiło się ok. 20 chętnych.

- Mamy jednak sygnały, że są osoby, które, ze względu na otwarcie mariny, postanowiły kupić sobie łódkę i również te osoby wykazują wstępne zainteresowanie wynajmem miejsc - mówi Wójkowski.

Co ciekawe, wbrew obiegowej opinii, największa grupa "obcych" jachtów nie będzie najprawdopodobniej należeć do mieszkańców Warszawy i okolic, a do... Amerykanów polskiego pochodzenia.

- Dostaliśmy już kilkanaście zapytań od ludzi związanych z amerykańską Polonią. Ostatnio dzwonił do nas na przykład pochodzący z Polski mieszkaniec Bermudów. Co nas cieszy, większość tych osób jest zainteresowana tym, aby Sopot stał się portem macierzystym ich łodzi - dodaje Wójkowski.

Nasz czytelnik obejrzał marinę w Sopocie od strony wody. - To ma być za miesiąc otwarte? - wyrwało się jednemu z żeglarzy.Termin zakończenia prac przy budowie mariny kilka tygodni temu wyznaczono na 20 czerwca. Obecnie jednak urzędnicy nie chcą wskazywać konkretnego dnia, w którym przystań zostanie otwarta, zapewniają jednak, że od początku lipca będzie ona przyjmować jachty. Na moment ten przygotowuje się już operator mariny. Kompletowana jest załoga przystani. Zakupiono także specjalną łódź, która pomagać będzie jachtom w cumowaniu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (121)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.