Fakty i opinie

stat

Sopot: ruszyła naprawa molo po zimowych sztormach


Do końca kwietnia będą naprawiane uszkodzenia na molo w Sopocie, spowodowane przez zimowe sztormy. W piątek rozpoczął się montaż desek na dolnych, praktycznie zmiecionych wcześniej przez wodę poziomach pomostu. Według wstępnych szacunków remont może kosztować ok. 100 tys. zł.Zdarza ci się odwiedzać sopockie molo?

tak, całkiem często, lubię tam spacerować 22%
tak, ale głównie poza sezonem, gdy za wejście na molo nie trzeba płacić 56%
nie, to obiekt, który wystarczy zobaczyć raz, nie ma sensu tam chodzić wielokrotnie 22%
zakończona Łącznie głosów: 942
Już wcześniej, korzystając z dobrej pogody, stan molo zbadali nurkowie. Dobra wiadomość jest taka, że jego główna konstrukcja nie została przez sztormy naruszona. Uszkodzenia dotyczą więc tylko pomostów dolnych (głównie od strony Gdańska) oraz pomostu, przy którym cumują tramwaje wodne.

W piątek rozpoczął się montaż desek na dolnych pomostach. Tempo prac jest uzależnione od pogody. Póki co jest ona sprzyjająca, jeżeli jednak wiatr będzie silniejszy, to prace będzie trzeba wstrzymać.

- Liczymy na to, że uda się wszystko zakończyć do 27 kwietnia, czyli do dnia, w którym rozpoczyna się sezon i zaczynają obowiązywać bilety na molo - mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot, które dzierżawi obiekt od miasta.
Jak dodaje, nie jest jednak wykluczone, że część prac - głównie kosmetycznych - prowadzona będzie także w maju. Wówczas też wiadomo będzie, ile ostatecznie kosztować będzie naprawa pomostu.

- Wiele rzeczy wychodzi w trakcie prac, trudno więc określić łączny koszt, jaki one pochłoną, szacujemy jednak, że będzie to ok. 100 tys. zł - mówi Kulwas.
Warto przy tym zaznaczyć, że w tym roku Kąpielisko Morskie Sopot nie planuje podwyżek cen biletów wstępu na molo - pozostaną one na poziomie z zeszłego roku.

Opinie (84) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.