Fakty i opinie

stat

Sortownia śmieci na Stogach. "Niedługo posprzątam"

interwencja trojmiasto.pl

Przy ul. Siennej 44 w Gdańsku rośnie góra odpadów, która sąsiaduje z budynkami mieszkalnymi. Pod wspomnianym adresem mieści się firma wywożąca komunalne nieczystości, która przy okazji je sortuje. Mieszkańcy chcą uporządkowania terenu i ograniczenia uciążliwej działalności. Po naszej interwencji właściciel firmy obiecał, że usunie górę odpadów w ciągu miesiąca.Czy zdarzyło ci się wyrzucić odpady w niedozwolonym miejscu?

tak, ich zutylizowanie byłoby bardzo drogie 8%
tak, ale przez przypadek, nie wiedziałem, że nie wolno tam ich wyrzucać 4%
nie, ale wiem, że wiele osób tak postępuje 34%
nie, moje śmieci zawsze trafiają do utylizacji 54%
zakończona Łącznie głosów: 426
Aktualizacja godz. 14:56. Po publikacji artykułu skontaktował się z nami Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

- Zobowiązaliśmy właściciela firmy do usunięcia odpadów w terminie siedmiu dni. Firma ma zezwolenie na odbiór odpadów, nie ma natomiast zgody na ich gromadzenie. Jeśli zakład nie wykona naszego zobowiązania, cofniemy zezwolenie na odbiór odpadów - mówi dyrektor.


Mieszkańcy Stogów poprosili nas o interwencję w sprawie rosnącej hałdy odpadów przy ul. Siennej 44. Mieści się tam firma Błysk wywożąca nieczystości i śmieci.

- Reklamuje się ona jako firma porządkowa, ale ich hala przy ul. Siennej to nic innego jak sortownia śmieci. Mało tego, przed siedzibą firmy jest nowa zatoka parkingowa wyremontowana z funduszy obywatelskich. Tymczasem od wielu tygodni stanowi ona stały parking dla kontenerów, wypełnionych odpadami. Pomóżcie - napisała pani Lila, mieszkanka Stogów.

Pojechaliśmy na miejsce, by sprawdzić czy faktycznie działka tonie w śmieciach. Nieruchomość jest szczelnie ogrodzona płotem obitym blachą. Trudno przechodniom zobaczyć, co się na niej dzieje. Udało nam się jedynie wykonać zdjęcia podnosząc aparat nad ogrodzenie.

Co zastaliśmy na działce? Na szczęście nie ma tam odpadów, które mogłyby się rozkładać i wytwarzać nieprzyjemną woń. Faktem jest, że na działce zalegają hałdy gruzu, w tym część zostało usypanych pod dachem stojącego tam blaszanego magazynu.

W zatoczce przed firmą rzeczywiście stał samochód ciężarowy, ale nie kontener z odpadkami.

Działka przy ul. Siennej 44 na przestrzeni sześciu ostatnich lat.
Działka przy ul. Siennej 44 na przestrzeni sześciu ostatnich lat. mat. mapa.trojmiasto.pl
Skontaktowaliśmy się z właścicielem firmy Błysk, Romanem Jopkiem. Przyznał, że zdaje sobie sprawę ze zbyt dużej ilości gruzu na działce.

- Mieliśmy problemy z pracownikami zajmującymi się transportem, którzy przebywali na zwolnieniu chorobowym. Dlatego mamy zaległości na naszym placu. Pracownicy wracają do pracy, zatrudniliśmy też tymczasowo nowego kierowcę. Sądzę, że uda nam się usunąć odpady do połowy kwietnia - obiecuje.

Opinie (66) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.