Fakty i opinie

stat

Spacerujemy, morsujemy i surfujemy. Święta nad morzem

Za nami większość świątecznych spotkań, wiele osób, które w tym czasie pofolgowały sobie kulinarnie, postanowiło gdzieś zgubić ten nadmiar kalorii. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczął się pogodnie, co niektórzy wykorzystali wybierając się nad morze.W południe w Trójmieście termometry pokazały 5 st. C. Od rana mogliśmy cieszyć się także przebijającym przez chmury słońcem. Drugiego dnia świąt nad morzem można było spotkać wiele osób, które postanowiły ten dzień spędzić bardziej aktywnie - spacerując z psem czy biorąc zimową kąpiel, jak się okazuje brak fal nie jest też problemem dla surferów.

Synoptycy prognozują jednak, że w najbliższych dniach może się nieco ochłodzić, na weekend zapowiadają lekki mróz. Z kolei w piątek możliwe są opady deszczu ze śniegiem.

Czytaj też: Jak zgubić kilogramy po świętach?

Gdzie na spacer w Trójmieście?Dla tych, którzy chłodu się nie boją i zdecydowali się wziąć wolny piątek, podpowiadamy jak aktywnie wykorzystać ten czas i gdzie warto wybrać się na spacer.

Świąteczny długi weekend to świetna okazja do odwiedzenia Parku Oliwskiego w Gdańsku, szczególnie po zmroku, kiedy można oglądać świąteczne iluminacje, ale też szopkę zbudowaną z 80 ton pisaku.

Kolejne miejsce na wycieczkę to Westerplatte, które poza pomnikiem ma do zaoferowania bulwar. Wracając z Westerplatte warto zajechać na Dolne Miasto i przejść się po parku, który doprowadzi nas do Bastionów. Stamtąd niedaleko jest też do Parku Oruńskiego.

W Sopocie największą popularnością, szczególnie wśród odwiedzających kurort w czasie świąt turystów, jest Monciak i molo.

Natomiast do Gdyni warto wybrać się na bulwar nadmorski, który znajduje się na Oksywiu czy odwiedzić bulwar nadmorski w Gdyni Śródmieście.

Opinie (146) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.