• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Specjalna strefa wokół lotniska. Będzie można dostać odszkodowanie

Maciej Korolczuk
18 marca 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Już wkrótce mieszkańcy dzielnic przy lotnisku będą mogli otrzymać rekompensaty za hałas spowodowany przez lądujące samoloty. Na zdjęciu Boeing C-17 Globemaster, który przyleciał do Gdańska w ramach przygotowań do wizyty prezydenta USA George'a W. Busha w czerwcu 2007 r. Już wkrótce mieszkańcy dzielnic przy lotnisku będą mogli otrzymać rekompensaty za hałas spowodowany przez lądujące samoloty. Na zdjęciu Boeing C-17 Globemaster, który przyleciał do Gdańska w ramach przygotowań do wizyty prezydenta USA George'a W. Busha w czerwcu 2007 r.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z dzielnic położonych w pobliżu lotniska w Gdańsku, narażeni na hałas lotniczy, wkrótce będą mogli ubiegać się o odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości czy zwrot kosztów dodatkowego wyciszenia budynków. Wokół Portu Lotniczego w Rębiechowie powstał długo oczekiwany obszar ograniczonego użytkowania.Czy mieszkając przy lotnisku ubiegałbyś się o odszkodowanie?

O problemie ze wzrostem hałasu wokół rosnącego z roku na rok lotniska (zarówno pod względem infrastruktury, jak i obsługiwanych pasażerów) pisaliśmy już przed czterema laty. Mieszkańcy dzielnic położonych w pobliżu portu lotniczego po raz pierwszy zaapelowali wówczas do władz województwa pomorskiego, by te - wzorem np. władz lotniska w Warszawie - wprowadziły wokół płyty startowej w Rębiechowie obszar ograniczonego użytkowania (OOU).

Czym jest Obszar Ograniczonego Użytkowania

- Utworzenie obszaru ograniczonego użytkowania nakazują przepisy ustawy o ochronie środowiska. Wyznaczenie obszaru jest też naturalną konsekwencją rozwoju gdańskiego lotniska i zwiększenia liczby operacji lotniczych. Z punktu widzenia lotniska o obszarze decydują więc obiektywne kryteria techniczne. W relacji lotnisko - planowanie przestrzenne, powstanie obszaru działa porządkująco i stabilizuje sytuację prawną nieruchomości - wyjaśnia Michał Dargacz, rzecznik lotniska w Gdańsku.
 • Obszar ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego w Gdańsku.
 • Obszar ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego w Gdańsku.

Wokół gdańskiego portu lotniczego powstały dwie strefy: A (wewnętrzna) i B (zewnętrzna). W obu nie można będzie przeznaczyć terenu pod budowę nowych szpitali, domów opieki społecznej i budynków związanych ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży (tj. szkół, przedszkoli, internatów, domów dziecka etc.).

Dlaczego OOU powstał dopiero teraz?

- Poprzedni obszar utworzony przez wojewodę w 2002 r. byłby nieodpowiedni dla stanu po rozbudowie lotniska. Lotnisko jest dziś, po rozbudowie, zupełnie innym obiektem. Wyznaczenie OOU zgodnie z przepisami musi być poprzedzane wdrożeniem możliwych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, ograniczających hałas lotniczy oraz szczegółowymi analizami tego hałasu. Nie chcieliśmy bazować na modelach teoretycznych, stąd utworzenie obszaru opiera się na wynikach systemu kilkuletniego, ciągłego monitoringu hałasu, który wdrożyliśmy w pełni w 2011 r. i wnioskach, jakie mogliśmy wysnuć na tej podstawie po zakończeniu rozbudowy. Chodziło więc o to, by ograniczenia dla mieszkańców, wprowadzane w uchwale tworzącej obszar, były minimalne i naprawdę niezbędne oraz miały podparcie w rzeczywistych i wiarygodnych danych - dodaje Michał Dargacz.
Wicemarszałek województwa - Krzysztof Trawicki, który zajmował się opracowaniem OOU z ramienia władz wojewódzkich tłumaczy, że jego wprowadzenie wymagało wypracowania kompromisu między mieszkańcami a władzami samorządowymi.

- Ze względu na ograniczenia w lokalizacji budynków użyteczności publicznej, jakie OOU narzuca samorządom, władze np. Żukowa chciały, by strefa była jak najmniejsza. Mieszkańcy - ze względu na możliwość uzyskania rekompensaty - odwrotnie. Wypracowanie wariantu, który byłby najbardziej realny do zrealizowania trwało ponad rok - przyznaje Krzysztof Trawicki.
W obu strefach będzie dopuszczalna zabudowa mieszkaniowa. Inwestorzy będą jednak musieli pamiętać, by wytłumić nowe budynki, co z pewnością podniesie cenę inwestycji.

Co z budynkami, które już istnieją i znalazły się w jednej lub drugiej strefie? Ich właściciele mogą domagać się teraz odszkodowania np. z tytułu utraty wartości nieruchomości czy za wykonanie dodatkowego wyciszenia budynku lub lokalu użytkowego. Po otrzymaniu stosownego wniosku, zarządca portu lotniczego zleci ekspertyzę w celu określenia, czy w danym obiekcie przekroczone są dopuszczalne normy hałasu i na jej podstawie określi rodzaj izolacji akustycznych, jaki należy zastosować. Koszty realizacji tej inwestycji poniesie zarządca lotniska, ale na razie trudno oszacować, jakiego rzędu będą to kwoty.

- Na dziś uchwała o obszarze nie weszła jeszcze w życie, a doświadczenia innych lotnisk pokazują, że do kwestii roszczeń, jakie pojawiają się w związku z hałasem lotniczym, nie można przyłożyć jednej miary. Zmienia się również stosunek ludzi do lotnisk, sąsiedztwo lotniska w wielu przypadkach staje się częściej niż kiedyś szansą, a nie ograniczeniem. Każdą ze spraw będziemy analizować indywidualnie, dopiero wyniki tych analiz wyznaczać będą kwoty. Mówienie o nich obecnie jest przedwczesne - dodaje Dargacz.
Uchwała została już opublikowana w dzienniku urzędowym województwa pomorskiego. W życie wejdzie pod koniec marca. I dopiero po tym terminie (ustawowe 14 dni mija 30 marca) mieszkańcy będą mogli składać pierwsze wnioski o ewentualne odszkodowania.

Start wojskowego MIG-a 29 z lotniska w Rębiechowie.

Miejsca

Opinie (218) 8 zablokowanych

 • Co za bezsens. wiedzieli gdzie jest lotnisko (38)

  czy na szadółkach dostaną odszkodowanie od śmietniska?

  • 635 63

  • (12)

   To tylko wygląda na bezsens, tak naprawdę to jest celowe działanie mające na celu wyrwanie kasy z publicznej puli.
   W Poznaniu wokół lotniska wojskowego w Krzesinach, jeszcze w końcu lat komuny posprzedawano działki budowlane, pośród pilotów miejscowej jednostki lotniczej. Po kilkunastu latach, gdy przeszli na wojskową emeryturę, zaś na lotnisku miast MiGów pojawiły się eFy, nagle skonstatowali, że należą się im odszkodowania za zamieszkiwanie w strefie lotniska. Złożyli skargę do sądu i ją sromotnie przegrali.
   Zatem dokładnie można zrobić to samo, wobec wszystkich którzy się osiedlili w pobliżu lotniska w Rębiechowie czy założyli firmy, po roku 1974.
   Inaczej mówiąc, można by spróbować oskarżyć tychże o celową próbę wyłudzenia odszkodowania, wiedzących od samego początku, w jakim terenie nabywają nieruchomości czy zaczynają działalność gospodarczą.

   • 119 11

   • do tego wyżej (8)

    do szpitala i to szybko

    • 10 83

    • (7)

     Te lekarz, rozumiem że ty jesteś z tych co brali kredyt w frankach szwajcarskich, choć mieszkałeś w Polsce kraju gdzie jednostką monetrana jest złotówka.
     Z swej pazerności masz teraz problemy ale chcesz by sie wszyscy na to zrzucili, za ciebie.

     • 63 13

     • (5)

      Bardzo mało wiesz o sytuacji tych którzy brali kredyt we frankach. W zasadzie może to i dobrze. Mam taki kredyt, niestety. Mam go tylko dlatego, ze nie moglem wziąć kredytu o takiej samej wysokości w zlotowkach. O zgrozo - moja zdolonsc kredytowa była wyzsza we franku w porównaniu ze zlotowkami.
      I tu jest problem, którym nie jest, nie była pazerność ludzi.

      • 14 55

      • I wlasnie o to chodzi

       Ludzie brali kredyty, na które tak naprawdę ich nie było stać. Brali bo chcieli mieć własne m.

       Ci co mają kredyty we frankach nadal mają tańszy kredyt, od tych co brali go w złotówkach w tamtym okresie.

       Cały problem w tym, że ludzi nie było stać na kredyty złotówkowe bo ledwo co mieli zdolność na franka. W momencie gdy się miesięczny koszt raty zrównał, pojawił się problem.

       I teraz politycy reprezentujący społeczeństwo mają problem: jakoś tam pomagać frankowiczom by nie poupadali, czy mieć ich w dumie. Brak pomocy to złe nastroje społeczne, bo KAŻDY w swoim otoczeniu znajdzie osobę, którą lubi, a która ma taki kredyt. Kwestia tego, czy go wzięła, bo był tańszy, czy dlatego, że była to jego jedyna opcja. Można sobie mówić co się chce, ale te kredyty rozbujały trochę gospodarkę. Patrząc na problem frankowiczów trzeba batrzeć trochę z bardziej odległego horyzontu. Z bliska to tylko widok osób które chciały zaoszczędzić, bądź które na tamten moment w ogóle nie powinny były dostać kredytu.

       ps. pazerność? pffff jaka pazerność.

       • 31 7

      • jak nie pazerność to co? (2)

       Nie było CIę stać na kredyt w złotówkach trzeba było nie brać kredytu w ogóle.

       • 44 8

       • krótkowzroczność (1)

        pazerność to zaupełnie inna cecha.

        z żoną akurat 1wsze M4 kupiliśmy za gotówkę odkładając od 18 roku życia. więc mnie sprawa kredytów nie dotyczy. wrócę do niej jak będe chciał kolejne mieszkanie pod inwestycję kupić.
        co nie znaczy, że będąc w sytuacji ludzi sprzed kilku lat nie myślał bym o kredycie we franku.
        w mojej ocenie ten kto miał wybór frank vs złotówka i wziął franka, póki co podjął lepszą decyzję.
        społecznie można rozważyć pomoc tym, których na kredyt w złotówkach ogóle nie było stać.

        • 3 14

       • oczywiście

        Spłacam kredyt w CHF i cały czas mam w excelu zrobioną smulację kredytu w PLN.
        Zaledwie kilka rat zapłaciłem wyższych niż gdybym miał kredyt w PLN, do tego cały czas mam sume wpłat znacznie niższą niż w przypadku PLN.
        Więc akurat dobrze wiem o co chodzi wojującym kredyciarzom i ich nie popieram.
        Jedyne prawdziwe oszustwo na CHF było w jakimś tam banku innym który nie obniżał oprocentowania jak libor spadał.

        • 34 0

      • Pytanie..

       Kiedy rata kredytu w frankach, ze względu na jego kurs, była niższa niż przewidywana to już bylo OK?

       • 18 0

     • Odbiegasz od tematu, ale jak juz zaczales... Ja mam kredyt we frankach. Nie mam z nim zadnych problemow i nie chce zadnej pomocy o nikogo.

      • 9 2

   • Jesteś ćwok

    Jesteś ćwok - nie masz pojęcia o czym piszesz. Co w tym dziwnego, że miasto się rozbudowuje? Chcecie non-stop rozbudowywać lotnisko to trzeba się wreszcie przygotować na odszkodowania. Tak naprawdę to trudno uwierzyć w te pieniądze ...

    • 2 19

   • tere fere

    Mieszkam w strefie, nie jest jakoś uciążliwa specjalnie, ale jak myślisz wystąpię o odszkodowanie czy nie ;) :D

    • 3 3

   • Racja mieszkańców

    To jest uchwała sejmiku Województwa Pomorskiego, a nie wniosek mieszkańców, czytaj ze zrozumieniem

    • 0 0

  • Pisanie takich głupot (7)

   ...często jest wynikiem niewiedzy. Dokładnie nad moim domem przelatuje każdego dnia kilkadziesiąt samolotów na dowolnej wysokości bo na naszym lotnisku panuje totalna dowolność i nikt nie sankcjonuje przewyższenia nad domami podczas lądowania co ma miejsce na każdym cywilizowanym lotnisku. Jak się tu budowaliśmy w latach 70 nie było żadnych samolotów a gamonie widzieli z okien od samego początku śmietnisko i liczyli na to, że góra śmieci zniknie.

   • 18 31

   • (6)

    Hola, hola. Lotnisko otwarto w roku 1974, zaś decyzja o powstaniu zapadła w roku 1971 zaś w 1972 zdecydowano o całkowitym zamknięciu lotniska na Zaspie.
    Zatem od min. roku 1973, było wiadomym, że lotnisko będzie czynnikiem uciążliwym w przyszłości. Zatem, jeśli budowa zaczęła się wcześniej to szkoda czyli utrata wartości czy pogorszenie warunkó jest ewidentne, jesli jednak w czasie późniejszym i liczenie że lotnisko może się nie będzie rozbudowywać, to tak jak rozpoczęcie palenia tytoniu, mimo znakó ostzegawczych, usiłowanie w późniejszym czasie uzyskania odszkodowania z tego tytułu.
    Dokłądnie, to widziały gały co brały a ryzyko rozwoju bagatelizowano.

    • 53 10

    • Za duży stara buraków Ci daje, buraku.

     • 3 24

    • ale hałas jest nawet na suchaninie.... (1)

     a ono chyba tez powstało w latach 70

     • 9 4

     • na Suchaninie

      osiedle bloków powstało w latach siedemdziesiątych. Wcześniej była tam tylko wwiejska zabudowa jednorodzinna.

      • 0 0

    • Trzeba było pomyśleć o lotnisku za miastem a nie w mieście - to tak jak z autostradami.

     • 2 14

    • Sprawdziłem w dzienniku budowy. Akurat w kwietniu '71 wstawialiśmy okna skrzynkowe a sąsiad za sprzedane nam działki w swoim powojennym domu wymieniał dach.

     • 5 3

    • Genialne. Czyli jeśli dzisiaj kupisz dom przy polnej drodze a za 30 lat poprowadzą tamtędy 6-cio pasmową autostradę, to ani grosza odszkodowania nie powinieneś dostać no bo przecież zbagatelizowałeś możliwość rozwoju drogi.
     Zdradź mi, gdzie można dostać taką fajną szklaną kulę, która pozwala przewidzieć rozwój sytuacji.

     • 5 14

  • (3)

   naucz sie czytac ze zrozumieniem glabie - lotnisko bylo rozbudowane

   • 8 12

   • (2)

    I zapewne dalej będzie rozbudowywane, co to zmienia wobec pazerności osób zasiedlających okolice na zasadzie a może to jakoś będzie albo wspólnie wystąpimy to dostaniemy odszkodowanie!!!

    • 19 3

    • Planowanie - tragedia (1)

     Kłania się niski poziom planowania. To miasto decyduje o tym gdzie mogą powstawać osiedla i lotniska.

     • 9 2

     • Kłania się umiejętność logicznego myślenia. Ktoś kazał tym ludziom budować się w okolicach lotniska? Jakim trzeba być i....tą by kupować działkę pod budowę w okolicy lotniska, do pracy doleci szybciej?

      • 2 2

  • Tobie powinni zwrócić za owsiki które przeszly Ci z kibla do rozumu.

   • 5 3

  • ośmorniczka

   Wiadomo kto dostanie ....

   • 3 4

  • tak nie wiedzili gdzie jest lotnisko szczegolnie ci ktorzy mieszkają w domach powstalych przed budowa lotniska (1)

   • 7 5

   • i jedynie ci powinni dostać odszkodowanie

    Natomiast wszyscy którzy kupowali tam działki i budowali domy juz po powstaniu lotniska chyba dokładnie wiedzieli gdzie budują domy, w dodatku działki były tam tańsze właśnie ze względu na bliskość lotniska.

    • 31 0

  • (1)

   Ja chcę odszkodowanie za tępą i głośną sąsiadkę w bloku i jej drące ryja k*rwiszony :D Gdzie się zgłosić?

   • 21 3

   • na policję.

    • 6 0

  • haha

   Zaczyna się powoli robić tak jak w Lublinie, gdzie ludzie kupili mieszkania obok toru wyścigowego, który oczywiście był tam przez wybudowaniem osiedla i nagle zażądali odszkodowania i zamknięcia toru bo im hałas zaczął przeszkadzać ;)

   • 14 1

  • Co za bezsens. wiedzieli gdzie jest lotnisk

   A lotnisko widziało tych mieszkańców którzy tam mieszkają jeszcze długo przed powstaniem lotniska ?! I z których zdaniem nikt nie zamierzał się liczyć ?! Wcześniej nie było takiego hałasu ani takiej częstotliwości lotów jak jest w tej chwili !!! I jak się mieszka przy samym ogrodzeniu gdzie samoloty kołują ,cały dom sie trzęsie o otwieraniu okien na dłużej trzeba zapomnieć , oglądanie telewizji ? zapomnij ,jak ktoś jest taki mądry niech się przejedzie do nas i sprawdzi albo nie ,wynajmę pokój na dobę ,prosze może ktoś skorzysta !

   • 6 8

  • ... a po co się tam budowali ?

   • 2 0

  • Kiedy ja zamieszkałem w tamtej okolicy, to pewnym ...

   ... świętem był start samolotu ;)

   Teraz lata ich mnóstwo, szczególnie latem. Oczywiście nie jestem prorokiem i nie wiedziałem, że powstaną tanie linie za 15 lat i ruch lotniczy na lotnisku będzie nieporównywalnie większy. Czy byli eksperci, którzy w latach 80-tych czy 90-tych przewidywali powstanie tanich linii??
   Poziom hałasu wtedu i dzisiaj jest NIEPORÓWNYWALNY. Lotnisko "zapraszając" nowych przewoźników, spowodowało ODCZUWALNY wzrost hałasu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zmniejsza się nasze bezpieczeńśtwo. Nad moim domem większość samolotów się wznosi... Jak widzę na mapce, mój dom jest poza strefą ... tylko niech ktoś rozmawia przez telefon, kiedy nade mną startuje potężny odrzutowiec. Życzę powodzenia.

   • 4 0

  • Tak samo jak z 500+

   Tak samo jak z 500+. Wystapią wszyscy uprawnieni niezależnie od dochodów. Tu tak samo. Wystąpią wszyscy uprawnieni, niezależnie od tego kiedy kupowali/budowali swoje domy i niezależnie od faktycznej uciążliwości. W obu przypadkach w kieszeni otwierają się noże tym, którzy w dane trwonienie kasy publicznej się nie załapią. Z programem "rodzina na swoim" to samo. Nie ma co się pienić tyle. Pewnie większość z wkurzonych przytuliła kasę z "rodziny na swoim", zaraz przytuli z "500+" i to jest ok.

   • 0 0

  • Kupują za niską cenę i narzekają że śmierdzi!!!

   Jeżeli ktoś kupuję nieruchomość i wie, że jest problem z zapachem to chyba kupuje na własną odpowiedzialność. Patrząc na ceny za metr w tych nieruchomości to raczej odszkodowanie jest w cenie zakupu. Odszkodowanie jest za zmożony ruch którego kilka lat temu nie było.

   • 0 0

  • lotnisko

   bezsens to pisac bzdury,kiedy rodzice sie tu osadzili nie bylo lotniska ,a ja juz mam 50 i mieszkam w strefie A .a zeby dostac odszkodowanie trzeba miec duzo kasy na dobrego prawnika,a ludzie nie maja,to wszystko bledne kolo,zarzad lotniska wie dokladnie co robic aby ludziom nie zaplacic.

   • 1 0

 • To jakaś kpina. (10)

  Czy właściciele nieruchomości przy Grunwaldzkiej też mogą liczyć na odszkodowanie za hałas? A właściciele nieruchomości przy Szadółkach za smród?

  Przecież lotnisko nie powstało wczoraj.

  • 483 36

  • tak. według prawa tak. (4)

   a co, ty nie dostaniesz to już ci co dostaną są jacyś gorsi od ciebie? Co ty chcesz powiedzieć cwaniaczku?
   tam gdzie miasto źle organizuje przestzreń publiczną, należą się ludziom za to odszkodowania. Zupełnie normalne. Tu nie syria i nie rosja.

   • 13 34

   • (2)

    Po twoim wpisie od razu widać, że jesteś młodszy niż lotnisko w Rębiechowie któemu zaraz puknie 42 lata

    • 20 5

    • tobie już dawno coś puknęło.

     zastanów się co piszesz.

     • 0 6

    • szkoda ze w tym miescie jest tyle tumanow

     argument bo lotnisko bylo pierwsze...
     ale lotnisko sie rozwija, ilosc lotow ogromnie wzrasta, z tego wynika podstawa do rekompensat

     • 0 0

   • do glusia ...pajacujesz cwaniaczku

    pajacujesz cwaniaczku

    • 3 1

  • (1)

   zwiększyła się częstoliwość lotów man

   • 2 6

   • I było to totalnie nie do przewidzenia???

    • 5 0

  • (1)

   Nie bądź taki zawistny, sam niczego nie dostaniesz to i innym nie dasz

   • 3 4

   • Budując dom w pobliżu lotniska nie byłeś świadomy hałasu jaki generują samoloty? Wydając kilkaset tysięcy na dom chyba zastanawiasz się gdzie go postawić i jakie zagrożenia i problemy może sprawić konkretna lokalizacja, prawda? Jeśli dom został postawiony w pobliżu lotniska w ostatnich 40 latach właściciel nie ma prawa żądać odszkodowania.

    • 6 0

  • przeciez ludzie nie wyrorosli wczoraj ,tu mieszkaja z pokolenia na pokolenie ja 50 lat w strefie A ,lotniska jeszcze nie bylo jak sie urodzilam,i nie pisac takich bzdur bez pomyslenia

   • 3 0

 • Ja uwazam ze zarzad Lotniska w Rebiechowie (6)

  Powinien zwracac pasazerom pieniadze za opoznienia i odwolane loty z powodu mgly.
  Ogolnie polozenie tego lotnioska generuje bardzo wysokie koszta.
  Nie przezemyslana to byla decyzja.
  Ale teraz to juz ciezko bedzie komukolwiek do tego sie przyznac

  • 75 139

  • To korzystaj z lotniska w Gdyni jak ci nie pasuje w Gdańsku

   • 52 9

  • A kto to jest Koszta ? (4)

   .

   • 13 9

   • Pincet zlotych dziennie

    • 11 1

   • Buraku (1)

    Koszta -Koszty -obie formy pisowni wg J.polskiego sa dopuszczalne !!!!

    Muszę zmartwić /pouczyc i wskazac CFANIAKOM INTERNETOWYM I FORUMOWICZOM,tym kotrzy zwykle potzrebujom poprawnosci polskiej aby zrozumiec sens wpofiedzi.................- Form GUSTA KOSZTA nie uważa się współcześnie za jednoznacznie niepoprawne, dopuszcza się je jako oboczność form gusty, koszty.

    Informuje o tym zarówno Uniwersalny słownik języka polskiego PWN, Warszawa 2003, t. I, s. 1102: gust, lm M. -y (-a); t. III, s. 268: koszt, lm. -y (-a), jak i Wielki słownik ortograficzny PWN, Warszawa 2010, s. 272 i s. 393: gust gusty a. gusta; koszt koszty a. koszta.

    Nie jest więc błędem mówienie czy pisanie gusta się zmieniają czy były to za duże koszta.
    Kapiszi ????

    • 1 16

    • nie ma to jak zacząć wypowiedź od przedstawienia swojej osoby

     • 9 2

   • przecież się mówi "koszta"... nie przyszłoby mi do głowy powiedzieć "koszty", mimo że słownik tak dopuszcza.

    • 1 1

 • (2)

  Hahaha to może faktycznie szadółkarze również niech dostają odszkodowania za wysypisko

  • 140 11

  • A to ja poproszę o odszkodowanie za idiotów we władzach miasta!

   • 7 0

  • chcę odszkodowanie za widok z okna! jeszcze pół roku temu była zieleń drzew, a teraz drzewa bez liści, gołe gałęzie normalnie jak po bombie atomowej i tylko samochody sąsiadów z okna widać! i sr@jące psy! odszkodowanie za psy chcę! i za koty! i za to że zimny marzec mamy!

   • 3 1

 • a może by tak odszkodowanie dla mieszkańców szadółek i okolic? (4)

  za smród z wysypiska?

  • 145 30

  • Przeciez wysypisko buli tam juz, kiedy budowano osiedla (3)

   Ludzie wiedzieli na co się piszą

   • 9 3

   • Tjaaaa... A lotnisko powstało teraz?

    • 12 0

   • oj nie wiem czy wiedzieli (1)

    z tego co pamiętam zarząd wysypiska od lat wciskał ludziom kit, że lada moment wybudują tam jakąś specjalną instalację, która to rzekomo zniweluje smród. jak jest faktycznie, każdy widzi, a raczej każdy czuje.

    • 5 8

    • Jakim trzeba być idiotą, żeby kupić mieszkanie koło największego wysypiska na Pomorzu

     I dać sobie wciskać taki kit? Swoją drogą wątpię, by zarząd śmietniska kiedykolwiek obiecał na piśmie wyeliminowanie smrodu... To NIE SĄ idioci, mają też prawników ;)

     • 7 0

 • Czy mieszkańcy Kosakowa też mają szansę na odszkodowanie? (7)

  Może samoloty tam nie latają, ale niektórzy dokonali dodatkowego wyciszenia domów zanim wyszło że lotnisko będzie puste.

  • 150 29

  • albo (4)

   odszkodowanie, za brak możliwości uzyskania odszkodowania z powodu ciszy na lotniskiem w Gdyni

   • 77 4

   • (1)

    Nieprawda. Nad okolica lotniska lataja np helikoptery smiglowce. Bardzo regularnie, czesto no poznym wieczorem i geberuja taki halas ze moje zwierzeta chowaja siebpod stolem. Nie wspomne o innych nega szybkich samolotach. A takie samolociki to nie leca sobie fruuu gdziestam tylko kraza nad naszymi donami w ramach cwiczen wojskowych.

    • 4 4

    • Cały Pruszcz w takim razie powinien też dostać rekompensaty, bo w nocy latem to okna nie można otworzyć, bo helikoptery latają stadami

     • 9 0

   • Może sąd zmusi lotnisko do tego, żeby latały tam samoloty i będziemy mieli otwarcie sezonu lotniczego. (1)

    • 5 3

    • Sąd zmusi lotnisko żeby samoloty tam latały???

     chyba nie bardzo rozumiesz, na czym polega problem z lotniskiem w Gdyni ;)

     • 1 4

  • Jak to samoloty tam nie latają ekspercie? (1)

   Przecież to funkcjonujące lotnisko wojskowe.

   • 19 4

   • Kiedyś to jak startowały samoloty na Babich, to w Centrum było to słychać. Teraz pewnie trzeba przyłożyć głowę do ścieżki rowerowej na Zielonej, żeby usłyszeć te latające graty. Na Red Bull z nimi.

    • 3 5

 • (4)

  są budynki, które powstały przed lotniskiem

  • 74 16

  • odpowiednia dokumentacja i to rozumiem ale ci co po taniości pokupowali i od paru lat

   tam mieszkają to z jakiej paki?
   w takim razie na podejściu do lotniska - starym poligonie, za chwilę powstaną kolejne osiedla i z góry będą wiedzieli ile dostaną 'zwrotu' za mieszkanie

   • 28 2

  • Mowa jest o cwaniakach a nie zasiedziałych tu od dawna.
   Znam taką jedną osobę, związaną z .... cisza, która kupiła w pełni świadomie działkę przy Szadółkach a teraz tworzy społeczne ruchy likwidacji tego wysypiska. Dokładnie to są tam świadomi że likwidacji nie wywalczą ale dokładnie liczą na wypłacane kompensaty.

   • 21 2

  • ojej

   • 1 1

  • i to my powinnyśmy dostac odszkodowanie za utrate zdrowia

   • 0 0

 • A co z mieszkańcami Chełmu Ujeściska i Orunii Górnej? (5)

  Tu hałas lotniczy szczególnie od samolotów tanich linii jest bardzo kłopotliwy szczególnie latem. O zanieczyszczeniu powietrza nie ma co wspominac.

  • 120 27

  • No i obszar Chełmu jest tutaj brany pod uwagę. Niestety mapa jest chyba z czasów prehistorycznych dlatego nic na niej nie widać:(

   • 21 1

  • A co z wymianą okien?

   W korytarzu podejścia do ladowania- Chełm?

   • 15 1

  • i suchanino jeszce tez chce

   • 1 0

  • A samoloty nietanich linii lotniczych hałasują mniej?

   • 5 2

  • tanie linie za ieczyszczaja mocniej

   pewnie maja tanie samolot i paliwo od soltysa maskara

   • 2 0

 • (16)

  Widzę że mój film z migiem się spodobal, proszę o kubek z logiem trojmiasta, pozdrawiam

  • 87 14

  • (6)

   Pasa tysiące metrów ale trzeba wachę marnować włączając dopalacz i startując na 400 metrach - mentalność dresa w golfie upalającego gumę na osiedlu.

   • 16 16

   • Wiesz na czym polega ćwiczenie ? (3)

    W warunkach bojowych może nie być 1000m pasa...

    Mieli znaleźć sobie prawdziwe 400m drogi, żeby na niej ćwiczyć ?

    • 16 7

    • Piloci myśliwców zawsze "ćwiczą" - mają taką mentalność i od początków lotnictwa ta kasta gwiazdorzy.

     • 9 12

    • Ciekawe że za komuny ćwiczono na dawnych 'hitlerówkach" (i nie tylko) i nikomu włos z głowy nie spadł.

     • 9 3

    • a Ty zluzuj portki i kup sobie poczucie humoru.

     • 1 1

   • (1)

    O matko dawno się tak nie uśmiałem. Ludzie potrafią być kompletnymi kretynami. Skoncentruj się może na trafianiu widelcem z nadzianą kiełbasą toruńską do otworu gębowego.

    • 10 4

    • Jak można opinię użytkownika "us" wziąć na poważnie?! WTF

     • 1 1

  • (4)

   jak się nie maco robić to stoi się godzinami, dniami żeby takie coś nagrać miast wychowywać dzieci czy pomagać żonie w pracach domowych, lepiej sp.... z domu bo tak kochasz swoja rodzinę,nieprawdaż? siedząc na leżaku na działce to miałbym nagrane filmy pełnometrażowe nt. starujących/lądujących obiektów ale wolę inne rozrywki

   • 1 19

   • (2)

    Kolego każdy ma jakieś pasje, jeżeli nie masz żadnej to współczuje. Na start czekałem 15 min, wWięc nie godzinami. Jak dowiesz się że jakiś nietypowy samolot będzie starował lub lądował idź na górkę i zobacz ilu ludzi czeka na chwilę startu lub lądowania samolotu. Nikt nie trąbi o tym, że jakiś samolot będzie lądował lub startował to czasem szczęście, żę zobaczysz coś ciekawego ma flightradar24 i jedziesz na lotnisko by zobaczyć coś czego może nigdy więcej nie zobaczysz.

    • 15 1

    • (1)

     kolego jako widzę nie zrozumiałeś tekstu pisanego więc jak napiszę ci jeszcze raz to może pojmiesz, bez stania na górce czy w dołku mógłbym nagrywać filmy pełnometrażowe ale tego nie robię i nie zamieszczam ich w necie . Nie pisz mi że nie mam pasji bo oglądactwo to nie pasja. Czekałeś na start 15 minut, skąd wiedziałeś nie będąc tam że przyleciał MIG chyba nie z flightradar24 bo takich latających bolidów tam nie widać. Jako że chcesz mieć pasję i kręcić filmy- kup sobie rancho przy płocie lotniska, uprawiaj trawnik,opalaj się i oglądaj samoloty, tak jak i ja to robię. Miłego polowania

     • 0 6

     • Kolego już tłumaczę. Nagrywanie filmu nie polega na nagrywaniu, celem nagrywania jest uwiecznienie jakiegoś momentu z życia, lub stworzenie pewnej sytuacji, która ma rozśmieszyć, zastanowić lub zasmucić osoby oglądające.Film odtworzono 24 tys razy więc kogoś to zainteresowało, dlatego postanowiłem pokazać innym jak wygląda start myśliwca, Ktoś się zaciekawi pojedzie na pokazy do Łaska lub Radomia. A skąd wiedziałem kiedy będzie start.?
      Na lotnisku są kamery, obsługa ściągała osłony wylotowe silników i to był sygnał by podjechać się na lotnisku i nakręcić film dla Was

      • 10 1

   • ta żona chyba ci nie daje?

    boś taki nieszczęśliwy :)

    • 0 3

  • nie spodobał się bo samolot kopcił... (2)

   ekolodzy już do Ciebie idą z widłami... i transparentami żądamy "eko-wojny". Ponoćjeden z postulatów to "aby żołnieże napierre'dalali się rabarbarem po fejsie".

   • 2 2

   • wycieli mu flitr cząstek stałych

    • 3 0

   • rabarbarem i słomą piechota a pokrzywami jako artyleria

    • 1 0

  • Super filmik, czuć moc. Gratulacje.

   • 5 1

 • ktoś grubo dostał w łapę tutaj ... (1)

  Jak to jest że firma buduje się wiedząc że jest lotnisko kupując związku z tym taniej działkę. Albo właśnie specjalnie właściciel firmy kupuje działkę i stawia na niej budynek swojej firmy bo mu to pasuje żeby była blisko lotniska - a teraz nagle niewiadomo dlaczego dostaje odszkodowanie ????

  Prima aprilis ???

  • 35 4

  • jakie odszkodowania widziały gały co brały lotnisko nie istnieje od wczoraj a tanie działeczki bo przy lotnisku to kupowali a teraz odszkodowanie a spadać na drzewo jak się nie podoba to się wyprowadzić cwaniaczki.

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane