• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Specjalny pociąg z uchodźcami przyjechał do Trójmiasta

Michał Brancewicz
6 marca 2022, godz. 13:15 
aktualizacja: godz. 18:31 (6 marca 2022)

Do Trójmiasta przyjechał specjalny pociąg z Przemyśla z 252 osobami, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. Uchodźcy rozjechali się do różnych kwater, z których połowa została zorganizowana w akademiku PG lub do rodzin.AKTUALIZACJA, godz. 21:30


Pociąg z 252 osobami z Ukrainy dojechał do Gdyni. Połowa z nich pojechała autokarami do akademików Politechniki Gdańskiej w Brzeźnie przy ul. Chodkiewicza 15.

AKTUALIZACJA, godz. 18:31


Pociąg specjalny, powinien pojawić się Gdyni Głównej ok. godz. 20:30.

- W pociągu znajduje się 252 uchodźców, wśród nich 90 dzieci. Są też dwa koty i pies. Pasażerowie pochodzą z różnych części Ukrainy: Charkowa, Odessy, Kijowa - informuje Michał Piotrowski, rzecznik urzędu Marszałkowskiego. - W Gdyni na pasażerów czeka transport, który pozwoli im dotrzeć na przygotowane przez pomorskie samorządy kwatery. Niektórzy pasażerowie mają zapewniony nocleg u swoich rodzin lub znajomych. Część uchodźców planuje tez ruszyć z Trójmiasta dalej - zarówno do innych miast w północnej Polsce, jak i za zachodnia granicę naszego kraju.
Uchodźcy z Ukrainy w pociągu jadącym z Przemyśla do Trójmiasta, gdzie czekają na nich miejsca pobytowe. Uchodźcy z Ukrainy w pociągu jadącym z Przemyśla do Trójmiasta, gdzie czekają na nich miejsca pobytowe.


Specjalny pociąg wyruszył z Gdańska Do Przemyśla w sobotę po godz. 22. Informował o tym marszałek Mieczysław Struk.

Do celu skład dotarł nad ranem w niedzielę. Na pokład miał zabrać ok. 450 osób z Ukrainy i wyruszyć w drogę powrotną do Gdyni. Tylu osób nie udało się zebrać.

- Ostatecznie pociągiem podróżują 252 osoby, jest wśród nich dużo dzieci - informuje Michał Piotrowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego, który zorganizował transport. - Dojazd do Gdyni planowany jest na godz. 21, ale jest to uzależnione od wpasowania się w rozkład kursujących pociągów.
Pociąg wyruszył do Przemyśla w sobotę wieczorem. Pociąg wyruszył do Przemyśla w sobotę wieczorem.
Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na pobyt w miejscach rozlokowanych na terenie Gdańska, Gdyni oraz gmin Osiek i Sierakowice.

Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała zadeklarowała, że miasto jest gotowe przyjąć 120 gości.

Z kolei prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz napisała "czekamy na was także w Gdańsku", nie podała jednak, ile miasto przygotowało miejsc.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (721)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane