Fakty i opinie

stat

Spektakularne otwarcie fontanny na placu Heweliusza

Fontanna już działa.


W piątek o godzinie 22 mieszkańcy Gdańska mogli podziwiać spektakl towarzyszący otwarciu Fontanny na placu im. Jana Heweliusza zobacz na mapie Gdańska. "Wszystkie kolory wody" były połączeniem muzyki, tańca, sztuczek wodnych i świetlnych

.

Widziałeś już nową fontannę?

tak, jest imponująca

16%

tak, ale mnie nie urzekła

14%

nie, ale na pewno się tam wybiorę

34%

nie, jeśli zobaczę, to przy okazji

36%
Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy szczelnie wypełnili cały skwer i jego okolice. Występy artystów można było podziwiać na telebimie. A było co oglądać - po przemówieniach oficjeli odbył się wyjątkowy pokaz, przygotowany przez Sopocki Teatr Tańca i Kolektyw Artystyczny SIEdzieje. Była to oryginalna mieszanka spektaklu świateł i wody oraz tańca w rytm hipnotyzującej muzyki. Na pochwałę zasługuje znakomite nagłośnienie imprezy.

Po sopockich artystach wystąpił saksofonista Daniel Polkowski. Jego koncert był połączeniem klasycznego brzmienia instrumentu z nowoczesną elektroniczną muzyką. Również ten występ wzbudził entuzjazm publiczności.

W czasie imprezy można było podziwiać wielokolorowe iluminacje świetlne, które obejmowały nie tylko wody fontanny, ale i drzewa na placu Heweliusza.

Fontanna ma na celu upamiętnienie budowy i modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej przeprowadzonych w Gdańsku w latach 2006-2012. Tego typu pamiątki powstawały już w XIX wieku. Nowa fontanna jest jednak wyjątkowa. Jej projektantem jest Roland Kwaśny, gdański architekt, który wygrał konkurs na najlepszy projekt fontanny, zorganizowany w 2012 roku przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną.

Film czytelnika

Nowo otwarta fontanna przy pl. Heweliusza.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (130)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.