Fakty i opinie

stat

Spektakularne otwarcie fontanny na placu Heweliusza

Fontanna już działa.


W piątek o godzinie 22 mieszkańcy Gdańska mogli podziwiać spektakl towarzyszący otwarciu Fontanny na placu im. Jana Heweliusza zobacz na mapie Gdańska. "Wszystkie kolory wody" były połączeniem muzyki, tańca, sztuczek wodnych i świetlnych

.

Widziałeś już nową fontannę?

tak, jest imponująca

16%

tak, ale mnie nie urzekła

14%

nie, ale na pewno się tam wybiorę

34%

nie, jeśli zobaczę, to przy okazji

36%
Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy szczelnie wypełnili cały skwer i jego okolice. Występy artystów można było podziwiać na telebimie. A było co oglądać - po przemówieniach oficjeli odbył się wyjątkowy pokaz, przygotowany przez Sopocki Teatr Tańca i Kolektyw Artystyczny SIEdzieje. Była to oryginalna mieszanka spektaklu świateł i wody oraz tańca w rytm hipnotyzującej muzyki. Na pochwałę zasługuje znakomite nagłośnienie imprezy.

Po sopockich artystach wystąpił saksofonista Daniel Polkowski. Jego koncert był połączeniem klasycznego brzmienia instrumentu z nowoczesną elektroniczną muzyką. Również ten występ wzbudził entuzjazm publiczności.

W czasie imprezy można było podziwiać wielokolorowe iluminacje świetlne, które obejmowały nie tylko wody fontanny, ale i drzewa na placu Heweliusza.

Fontanna ma na celu upamiętnienie budowy i modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej przeprowadzonych w Gdańsku w latach 2006-2012. Tego typu pamiątki powstawały już w XIX wieku. Nowa fontanna jest jednak wyjątkowa. Jej projektantem jest Roland Kwaśny, gdański architekt, który wygrał konkurs na najlepszy projekt fontanny, zorganizowany w 2012 roku przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną.

Film czytelnika

Nowo otwarta fontanna przy pl. Heweliusza.

Opinie (130) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.