Fakty i opinie

stat

Spełnione marzenie 5-letniej Julki. Została pielęgniarką

Julka została dyplomowaną pielęgniarką.
Julka została dyplomowaną pielęgniarką. fot. materiały prasowe

Marzenia się spełniają - trzeba tylko mocno wierzyć. Tak stało się w przypadku 5-letniej Juli, która zmaga się z nowotworem gałki ocznej i od pół roku przebywa szpitalu. W piątek została pielęgniarką.Zbadała swoje koleżanki i kolegów, będących pacjentami na tym samym oddziale co ona.
Zbadała swoje koleżanki i kolegów, będących pacjentami na tym samym oddziale co ona. mat. prasowe
Julka tak bardzo związała się otaczającymi ją na co dzień pielęgniarkami, że zapragnęła zostać jedną z nich. Przynajmniej na parę chwil.

- Julka szczególnie upodobała sobie panią Elę, która była przy niej podczas pobytu na oddziale. Codzienne obcowanie z pielęgniarkami oraz ich praca tak bardzo się jej spodobała, że zostanie pielęgniarką stało się jej największym marzeniem - opowiada Rafał Dadej z Fundacji Trzeba Marzyć.

W piątek na oddziale hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Julka została pasowana na pielęgniarkę. Otrzymała oficjalny dyplom, stetoskop i termometr, a także apteczkę, by nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Specjalnie dla niej został uszyty strój pielęgniarki i czepek.

Tuż po tym Julka na oddziale zrobiła obchód, podczas którego zbadała swoje koleżanki i kolegów, będących pacjentami, a także podłączyła kroplówkę potrzebującym akurat pomocy, wolontariuszom Fundacji Trzeba Marzyć. Pokazała że doskonale zna się na sprzęcie medycznym.

- To piękne marzenie, a spełniło się tak, jak sobie je wyobraziła. Szczęście i uśmiech, jaki pojawił się na jej twarzy świadczy, że trzeba marzyć, bo tak spełnione pragnienia dają niewyobrażalną siłę do walki z chorobą, radość i pozwalają zapomnieć na chwilę o codziennym cierpieniu, nie tylko samemu marzycielowi, ale także wszystkim zaangażowanym osobom - podkreśla Dadej.

Piątkowe marzenie było 365. marzeniem spełnionym przez Fundację Trzeba Marzyć, która od ponad pięciu lat wnosi uśmiech na twarze ciężko chorych dzieci spełniając ich największe pragnienia.

Fundacja szuka wolontariuszy i osób chętnych do pomocy przy spełnianiu marzeń. Zainteresowani mogą się kontaktować z Rafałem Dadejem pod numerem tel. 602 208 429 lub mailowo rdadej@trzebamarzyc.org.

Jak co roku fundacja organizuje Bal Charytatywny dla Dzieci. Całkowity dochód z balu przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych fundacji.

Opinie (55) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.