Fakty i opinie

stat

Spełnione marzenie literackie, teraz czas na helikopter

Po spotkaniu autorskim Marta Ossowska podpisywała swoją pierwszą książkę.
Po spotkaniu autorskim Marta Ossowska podpisywała swoją pierwszą książkę. mat. prasowe

Wydanie książki i własny wieczór autorski to były wielkie marzenia Marty, chorującej na nowotwór tkanek miękkich. W środę udało się je zrealizować. To było 230. marzenie zrealizowane dzięki Fundacji Trzeba Marzyć, ale pierwsze "literackie". W kolejce czekają kolejne pragnienia chorych dzieci, w tym lot helikopterem.Okładka wydanego tomiku opowiadań Marty.
Okładka wydanego tomiku opowiadań Marty. mat. fundacji
Pisanie jest wielką pasją Marty Ossowskiej od 11 roku życia. Dzięki fundacji Trzeba Marzyć udało jej się wydać tomik opowiadań i zorganizować profesjonalny wieczór autorski w bibliotece w Pruszczu Gdańskim.

- Spotkanie było rewelacyjne i przerosło nasze wyobrażenie. Sala była pełna, przyszło ponad 60 osób, niektórzy nawet musieli stać. Ale informacje o nim ogłosił w niedzielę nawet ksiądz z ambony - relacjonuje Rafał Dadej z fundacji Trzeba Marzyć.

Przygotowania do realizacji tego marzenia trwały od zeszłego roku. Zadania podjęło się Wydawnictwo Psychologiczne.

- Nasi wolontariusze musieli najpierw przepisać rękopisy Marty, potem opowiadania przeszły profesjonalną korektę. W książce znalazły się zarówno teksty, które Marta napisała osiem lat temu, jak i te najnowsze - tłumaczy Rafała Dadej.

Niebawem 18-letnia Marta, która niedawno przechodziła chemioterapię, rozpocznie studia filologiczne na Uniwersytecie Gdańskim.

- Kolejne marzenie, jakie będziemy realizować, należy do 3-letniego Kacpra, który pragnie polecieć helikopterem. Ustalamy szczegóły z Marynarką Wojenną, ale musimy dograć terminy, bo chłopiec miał niedawno chemioterapię - zapowiada Rafał Dadaj.

Więcej informacji na temat Fundacji Trzeba Marzyć

Opinie (34) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.