Fakty i opinie

stat

Sprawca napadu na salon gier zatrzymany

28-latka zatrzymano w Pruszczu Gdańskim.
28-latka zatrzymano w Pruszczu Gdańskim. fot. policja

Na początku maja zamieściliśmy wizerunek mężczyzny, który napadł na jeden z gdańskich salonów gier. Po naszej publikacji na policję zgłosili się świadkowie, którzy umożliwili zidentyfikowanie i zatrzymanie przestępcy. Okazał się nim być 28-latek z powiatu człuchowskiego.Do samego napadu doszło 13 lutego tego roku. Do salonu gier wszedł mężczyzna, który zaczął grać na maszynach. Kiedy w maszynie wyświetlił się błąd, zdenerwowany wszczął awanturę i zaatakował gazem pracownika. Szarpał go i kopał. Gdy pokrzywdzony leżał na podłodze, sprawca ukradł z kasy kilka tysięcy złotych i uciekł.

Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli dowody i zebrali informacje o zdarzeniu. Zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu w różnych częściach miasta. Odnaleźli na nich wizerunek podejrzanego, ale nie byli w stanie go zidentyfikować.

- Policjanci podejrzewali, ze sprawca nie jest mieszkańcem Trójmiasta, dlatego jego wizerunek przesłano do jednostek w kraju i zdecydowano o publikacji jego wizerunku w mediach. Między innymi dzięki publikacji i spływającym informacjom, które były bardzo dokładnie sprawdzane przez kryminalnych, ustalono jego tożsamość - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
28-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Oruni na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy. Został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zawnioskował do sądu o jego aresztowanie, a sąd aresztował 28-latka na trzy miesiące.

Opinie (76) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.